30 metų – tiek laiko nebuvo kapitaliai remontuotos Kėdainių PSPC greitosios medicinos pagalbos skyriaus patalpos. Šių metų gegužės pradžioje pradėti remonto darbai baigti lapkričio viduryje, tad nuo šiol skubiąją pagalbą teikiantys darbuotojai jau budi šiltose, sausose ir jaukiose patalpose. 

Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė (kairėje) dėkojo rajono savivaldybėms vadovams S. Grinkevičiui bei O. Urbonienei už suteiktą solidžią finansinę paramą Greitosios medicinos pagalbos skyriaus remonto darbams. Nuoširdžios padėkos buvo išsakytos ir „Lifosos“ vadovui J. Dastikui (dešinėje) – už įmonės skirtas lėšas buvo įsigytas brangus ir efektyvus gaivinimo aparatas.

Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė (kairėje) dėkojo rajono savivaldybėms vadovams S. Grinkevičiui bei O. Urbonienei už suteiktą solidžią finansinę paramą Greitosios medicinos pagalbos skyriaus remonto darbams. Nuoširdžios padėkos buvo išsakytos ir „Lifosos“ vadovui J. Dastikui (dešinėje) – už įmonės skirtas lėšas buvo įsigytas brangus ir efektyvus gaivinimo aparatas.

Krašto verslininkų iniciatyva greitosios medicinos pagalbos darbuotojai nuo šiol gali džiaugtis ir estetiška bei sutvarkyta teritorija.

Dabar vaizdas skiriasi kardinaliai
Šiltos, jaukios ir šviesios patalpos, nebepelijančios sienos, iš vandens čiaupų bėgantis šiltas vanduo, puikiai veikianti ventiliacija bei nauji ir patogūs baldai kelioms poilsio akimirkoms – buitinės darbo sąlygos darbuotojams pagaliau tapo normalios.
Į ilgai lauktas įkurtuves pasveikinti greitosios medicinos pagalbos darbuotojų atvyko Kėdainių rajono vadovai: meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Apžiūrėję patalpas, vadovai pasidžiaugė, kad vaizdas, koks buvo iki remonto ir koks yra dabar, skiriasi kardinaliai.
„Kai pirmą kartą užsukau į greitosios medicinos pagalbos skyriaus patalpas, buvau nustebęs. Blogąja prasme. Jos buvo apleistos, sienos apipelijusios – darbo sąlygos buvo išties baisios. Čia dirbantys žmonės dirba sunkų ir atsakingą darbą, jiems tenka budėti ir naktimis. Todėl tinkamos darbui sąlygos privalėjo būti užtikrintos. Tad labai džiugu, kad pagaliau visi kapitaliniai remontai užbaigti, o patalpos ne tik gražios, bet ir šiltos bei jaukios“, – kalbėjo savivaldybės meras S. Grinkevičius.

Svari ir rajono verslininkų parama
Visos lėšos patalpų remontui buvo skirtos iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto. Iš viso buvo panaudota 50 tūkst. eurų suma. Už šią sumą buvo nudažytas ir apšiltintas pastato fasadas, apšiltinti ir pastato pamatai (cokolis), atnaujinta stogo danga, įrengta lietaus nuvedimo sistema. Pakeisti šalto bei karšto vandens vamzdynai, taip pat šildymo sistemos vamzdynai. Patalpų viduje pakeisti sanitariniai prietaisai ir radiatoriai, įrengta ventiliacija. Trijose patalpose atliktas sienų ir lubų remontas – pakeista grindų danga, nudažytos sienos, pakeistas elektros skydas.
Tačiau prie greitosios medicinos pagalbos darbuotojų gerovės svariai prisidėjo ir rajono verslininkai.
„Džiugina, kad mūsų verslo įmonės prisidėjo prie vidaus patalpų bei aplinkos sutvarkymo. Verslo įmonės skyrė baldų, sutvarkė tualetų patalpas, dovanojo lėšų inventoriui įsigyti“, – kalbėjo rajono meras S. Grinkevičius.

Nuo šiol Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai dirba šiltose, jaukiose ir šviesiose patalpose.

Nuo šiol Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai dirba šiltose, jaukiose ir šviesiose patalpose.

Buitinės sąlygos pasikeitė į gera
Savivaldybės bei verslininkų parama džiaugėsi ir Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.
„Džiugu, kad galime padėkoti tiems žmonėms, kurie padarė labai daug – kas parama, kas savo tiesioginiu darbu – kad mūsų greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai turėtų normalias darbo sąlygas“, – kalbėjo direktorė ir pridūrė, kad ji ir kolektyvas yra dėkingi UAB „Lifosa“, kuri skyrė piniginių lėšų įrangos įsigijimui.
„Jau nuo kovo mėnesio naudojamės gaivinimo aparatu „Lucas 2“, kuris atlieka išorinį širdies masažą ir taip žymiai palengvina mediko darbą. Džiugu, kad „Lifosa“ rūpinasi ne tik savo darbuotojų, bet ir visų kėdainiečių gerove. Aparatas kainavo net 17 tūkst. eurų“, – kalbėjo A. Rimkevičienė. Dar laukiama naujojo defibriliatoriaus, kurio įsigijimą finansavo AB „Nordic Sugar Kėdainiai“.
Greitosios medicinos pagalbos skyriuje kiekvieną parą pasiruošusios vykti į iškvietimus penkios brigados po 2 žmones, tad kasdien, dieną ir naktį, budi bei į iškvietimus skuba 10 žmonių. Iš viso šiame skyriuje dirba 43 darbuotojai.
„Šiuo metu gyvename labai nuostabiomis nuotaikomis: dabar pastate labai šilta, jauku ir gražu. Buitinės sąlygos žymiai pagerėjo, neliko sienų pelėsio, darbuotojai džiaugiasi naujais baldais. Labai pasikeitė ir aplinka aplink pastatus, dabar ji tvarkingesnė bei gražesnė. Mūsų prieškalėdinė nuotaika puiki“, – šypsojosi Kėdainių PSPC greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyriausioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė.

Remonto reikia garažams
Pasak Kėdainių PSPC direktorės A. Rimkevičienės, remonto dar reiktų greitosios medicinos pagalbos skyriaus garažams, kuriuose stovi greitosios automobiliai. „Esame gavę pažadų, kad kitais metais garažų remontui bus skirta šiek tiek lėšų. Ir, žinoma, nemaža problema yra seni automobiliai, mums reiktų ir brangios įrangos, skirtos žmonių gaivinimui. Jai įsigyti ieškome rėmėjų“, – sakė A. Rimkevičienė.
Greitosios medicinos pagalbos pastatas yra antrasis rajone, kuris šiais metais naujai atidarytas po rekonstrukcijos darbų. Vasaros pradžioje naujai suremontuotų patalpų įkurtuvės vyko Labūnavos medicinos punkte.
Tačiau iki šiol dar yra likusių gydymui skirtų objektų, kuriuos būtina tvarkyti kuo greičiau. Vienas didžiausių – Kėdainių PSPC odontologinis ir laboratorinis korpusas.
„Remontui ministerija užsispyrusiai nenori skirti finansavimo. Jei su mūsų savivaldybės biudžetu bus viskas gerai, 2017-iems metams esame numatę skirti lėšų bent šio korpuso langų pakeitimui. Žinoma, ir toliau dėsime visas pastangas, kad būtų gautas finansavimas šios dalies remonto darbams“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.