Praėjusią savaitę į „Kėdainių mugės“ redakciją kreipėsi kėdainietė Ina Šaltienė su dar keletu sunerimusių kraštiečių, kad praėjusiais metais atnaujintame Vytauto parke vasaros vidury pradėti pjauti medžiai. „Vieną rytą staiga išgirdome, kad Kėdainių miesto Vytauto parke, prie kurio gyvename, netoli vaikų žaidimo namelių, dūzgia pjūklai“, – laiške nuogąstavimais dalinosi J. Basanavičiaus gatvėje gyvenantys kraštiečiai.


Pamatėme, kad vienas gluosnis, kuriuo visada gėrėjomės ir džiaugėmės, kuris pavasarį buvo neiškirstas ir net nenugenėtas, dabar guli ant žemės supjaustytas malkom, o kitas jau nugenėtas ir dabar jis ruošiamas irgi pjauti. Pabendravę su pjovimo vykdytojais, sužinojome, kad jie turi visus leidimus ir dar tame parke bus „tvarkoma“ apie 40 medžių, neaišku, ar jie bus tik genimi, ar visi pjaunami.

Širdį labai skaudėjo, kai pavasarį buvo genimi prieš keliolika metų pasodinti tame parke ąžuoliukai, ir kiekvienam iš jų buvo nupjauta po penkias–aštuonias sveikas šakas. Keista, kad minėtame parke pjaunami medžiai, kai jų čia ir taip nėra daug. Kažkodėl ir šį pavasarį medžiai šiame parke, deja, nebuvo sodinami. O ir apskritai turbūt ir niekur kitur Kėdainiuose.

Širdį labai skaudėjo, kai pavasarį buvo genimi prieš keliolika metų pasodinti tame parke ąžuoliukai, ir kiekvienam iš jų buvo nupjauta po penkias–aštuonias sveikas šakas. Keista, kad minėtame parke pjaunami medžiai, kai jų čia ir taip nėra daug. Kažkodėl ir šį pavasarį medžiai šiame parke, deja, nebuvo sodinami. O ir apskritai turbūt ir niekur kitur Kėdainiuose.

Tenka stebėtis, kodėl Lietuvoje, ne vien Kėdainiuose, išplito medžių naikinimo akcija parkuose, skveruose, gatvėse, prie daugiabučių gyvenamųjų namų, pakelėse ir kitur. O medžių (at)sodinimo akcijų kažkodėl nesigirdi, o anksčiau juk buvome mokomi, kad kiekvienas turi pasodinti medį, o išpjovus reikia vietoj jo atsodinti vieną ar net kelis. Dabar tai visiškai pamiršome. Matyt, tai nėra naudinga ir pelninga.


Girdėjome apie piketus prie ruošiamų pjauti ar net pjaunamų medžių Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kai kur kitur. Kažkodėl, nusitaikę į medžius, valdininkai nesiteikia pakviesti gyventojų pasitarti šiais klausimais arba bent informuoti apie drastiškas akcijas. Skaitėme, kad Vilkaviškyje kviečiama bendruomenė pasitarti dėl vieno skverelio sutvarkymo. Pas mus to kažkaip negirdėjome.

Kėdainiečių pasipiktinimą sukėlė miesto seniūnijos užmojis pačiame vasaros vidury pjauti ir genėti medžius.

Skaudu, kad lietuviai taip pradejo nekęsti medžių, beje, ir paukščių, nes Lietuvoje pjaunami medžiai net paukščių perėjimo metu, ir ant žemės nukrenta inkilai, kiaušiniai bei jaunikliai. O pasaulyje, kaip Britanijoje, JAV ir kitur, beje, netgi Maskvoje, skiriamos net milijardinės lėšos medžių sodinimui, parkų įveisimui, informuojama ir kviečiama bendruomenė, kad prisidėtų savo darbu ir patarimais.

Vienai iš laiško autorių prieš kurį laiką teko kelerius metus pagyventi Didžiojoje Britanijoje. Ten visai kitas požiūris į augaliją. Net laukuose beveik kiekvienas didelis ūkininkų sklypas visas yra apsodintas gyvatvorėmis. Pakelėse nekertami krūmai – karklai, žilvičiai. Nors regionuose keliai yra siauri, o autobusai važinėja nauji ir dideli, ir jie netgi negali vienas su kitu prasilenkti, nes šakos braižo autobusų langus ir šonus, tačiau ten neskubama kirsti krūmų ir medžių, o vienas autobusas sustoja šalikelėje, kad praleistų antrąjį. Ir niekas nekelia jokių problemų – nei vairuotojai, nei keleiviai.

O kokios problemos yra Kėdainių Vytauto parke, kad čia kertami medžiai?
Kodėl Vytauto parką supančių namų gyventojai nebuvo pakviesti (jokių pakvietimų raštu nebuvo gauta) pasitarti dėl Vytauto parko rekonstrukcijos ir pramogų bei medžių kirtimo?

Laikinasis Kėdainių seniūnijos vadovas: „Darbai suplanuoti“

Susisiekus su laikinuoju Kėdainių miesto seniūnijos vadovu Algirdu Krivičiumi, jis patikino – parko niekas nenaikina, atliekami tie darbai, kurie buvo jau anksčiau numatyti.

„Pjaunami tik du medžiai. Tai arčiausiai vaikų žaidimo namelių augę gluosniai, kurių šakos bei viršūnės buvo nudžiūvusios. Tie medžiai buvo pavojingi“, – sakė A. Krivičius.

Pasak laikinojo miesto seniūnijos vadovo, pjūklais genimas ir visas parko ąžuolynas.

„Apačioje esama sausų šakų, kurios lūžinėja, gali ant bet kokio žmogaus ar vaiko nukristi. Šakos bus pakeltos maždaug metru, kad šiek tiek plačiau atsivertų apatinė erdvė. Jokių daugiau pjovimų tikrai neplanuojame“, – sakė A. Krivičius.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Joana

  Tik nereikia meluoti, kad gluosnių šakos ir viršūnės buvo nudžiūvusios. Vienas gluosnis tikrai buvo pavojingas, nes iš vieno kelmo buvo išaugę du kamienai, smarkiai pakrypę į šonus. Gerai, kad tą nupjovė. Bet kitoje namelių pusėje buvo sveikutėlis, jau pavasarį jis buvo protinga nugenėtas. Deja, ir jį nupjovė, O skaudžiausia, kad nupjaustė gražiausias ąžuolų šakas, nors jos buvo jau gana aukštai.
  Ponai, medžių lają tvarkant labai reikalingas protas.

  Atsakyti
 2. Mero pavaduotojas

  Kad tokia protinga, tai eik pati ir pjauk. Uzknisa tokie viska zinantys visu galu meistrai, krepsinio treneriai, daktarai ir t.t.

  Atsakyti
 3. Stasė

  Aš irgi verkiau, kai iškirto Rinkos aikštės medžius, kur jūs buvote tie aktyvistai ,kaip Karolina,kuri darosi reklama seimo rinkimams, Onutė Šulcienė,tada buvo pozicijoje po Sauliuko vadovaijama ranka ir kiti, prisiminkite kiek medžių buvo, kur bovote jūs tada,kad dabar verkiant dėl 2 medžių?????kurie bus atsodinti, i Rinkos aikštėje ne. Dviveidžiai. Garbinantys mesiją, Kėdainių krašto -Karoliną,lenkiam žemai galvas prieš jūsų protą ir erudicija bei gebėjimą spręsti klausimus telefonu,
  tik ne su administracija, o su specialistė.Nors yra tarybos narė ir žino kaip biurokratinės problemos sprendžiamos, populizmas, politikavimas, kuris tęsis iki Seimo rinkimų.
  Paminėsiu dar Stasės žodžius

  Atsakyti
 4. Na> Stasė

  Aikštė ir parkas yra du visiškai skirtingi objektai. Deja parke gali būti ir aikštė, tačiau aikštėje parkas, tikrai ne.

  Atsakyti
  • Kliero

   Manau, jog aptariamoje Rinkos aikštėje nesant medžių teikiamo pavėsio, nėra malonu būti švenčių metu ar laisvądienį ten prisėsti ant suoliukų.

   Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.