Šventinį ilgąjį savaitgalį greitosios pagalbos specialistams ilsėtis nebuvo kada.

Šventinį ilgąjį savaitgalį greitosios pagalbos specialistams ilsėtis nebuvo kada.

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė teigė, kad ramiausia iš ilgojo šventinio savaitgalio buvusi Kūčių diena, o šventinį savaitgalį „užbaigė“ trauma nuo pirotechnikos priemonių.

Per keturias šventines dienas Kėdainių PSPC GMP skyrius sulaukė 173 pagalbos skambučių, vidurkis – 43 iškvietimai per parą. Ramiausia buvo gruodžio 24-oji, Kūčių diena, kurios metu sulaukta mažiausiai iškvietimų, medikams penkis kartus teko vykti dėl buityje vykusių traumų, dėl skausmo širdies plote, aukšto kraujo spaudimo. Kalėdų pirmąją dieną, gruodžio 25-tą, medikai teikė pagalbą 7 rajono gyventojams, patyrusiems traumas buityje, buvo sumušti 4 žmonės. Sumuštų būta ir mieste, ir kaime, kai kurie muštynių dalyviai buvo neblaivūs.

Kalėdų antrąją dieną, gruodžio 26-tą, buityje būta trijų traumų, o kiti iškvietimai buvo įprasti.

IMG_0376 (2)

J. Vaišvilienės teigimu, ilgąjį savaitgalį sunkių traumų išvengta, tačiau sekmadienį vaikas veidą susižalojo petarda.

27- ąją iškvietimų būta gausiausiai, iš šventinių dienų, praėjęs sekmadienis medikams buvo bene sunkiausias. Sekmadienį buvo sumuštas vienas žmogus, būta keturių traumų bei kitų sveikatos problemų. Būtent šios dienos traumos daugiau susiję dėl oro permainų, slidžios kelio dangos. Tačiau didžiausią traumą apie 15.30 val. Vainotiškių kaime patyrė septynmetis berniukas, sprogdinęs petardą. Petarda vaikui sprogo prie ausies, dėl veido nudegimo nukentėjusysis tiesiai išvežtas į Kauno klinikas.

„Labai džiaugėmės, kad dėl slidžios kelio dangos mūsų rajone neužfiksuota avarijų, kuriose būtų nukentėję žmonės. Daugiausia iškvietimų per šventines dienas būta dėl skausmo širdies plote, aukšto kraujospūdžio. Šiais negalavimais dažniausiai skundėsi vyresnio amžiaus žmonės, nors medikų pagalbos prireikė ir jauniems žmonėms, vienu atveju teko kviestis net reanimobilį, kuris mūsų GMP brigadą pasitiko prie Babtų (Kauno raj.) ir moterį nugabeno į Kauno klinikas. Prasidėjo infekciniai susirgimai, karščiavimai,“ – teigė J. Vaišvilienė

Tačiau artėjant kitam šventiniam savaitgaliui, Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė rajono gyventojus įspėja atsargiai elgtis su pirotechnikos priemonėmis, ypač saugoti vaikus, neleisti vieniems jų sprogdinti, atsargiai vaikščioti gatvėmis, kad dėl slidžios kelio dangos nepatirtumėt traumų, o paspaudus šaltukui, apsisaugoti nuo nušalimų. Ir dar labai svarbu – nepadauginti alkoholio. Kadangi visos šios traumos dažniausiai ir įvyksta dėl nesaikingo alkoholio vartojimo.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.