Praėjusių metų rudenį Kėdainių vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinktas Darius Kaminskas turi ypatingą pomėgį gėlėms ir suvenyrams. Nors neaišku kam parlamentaras tokias dovanas dalina, tačiau nuo kadencijos pradžios iki balandžio 1-osios joms spėjo išleisti daugiau nei 1 300 eurų. 

Seimo narys Darius Kaminskas nepasižymėjo taupumu.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai paskelbus, kiek per pirmuosius penkis mėnesius parlamentarai išleido lėšų, skirtų parlamentinei veiklai vykdyti, paaiškėjo, kad Kėdainių rajono atstovas D. Kaminskas nepasižymėjo taupumu. Parlamentaras nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pradžios iki šių metų kovo mėnesio pabaigos išleido 3280 eurus, ir pateko į daugiausiai išlaidaujančių Seimo narių sąrašą.
Tačiau žvelgiant į atskiras išlaidų eilutes, didžiausią nuostabą kelia, kad D. Kaminskas per penkis mėnesius gėlėms ir suvenyrams sugebėjo išleisti 1361 eurą – daugiau kaip trečdalį visos sumos, todėl yra įsitvirtinęs labiausiai gėles bei suvenyrus mėgstančių parlamentarų sąraše.

Dar 876 eurus D. Kaminskas išleido automobilio eksploatacijai, techninei priežiūrai bei remontui.
Ir nors D. Kaminskas pirmąjį šių metų ketvirtį nebuvo pats išlaidžiausias parlamentaras, iš maksimalios skiriamos sumos, siekiančios 2409 eurus, išleido 2078 eurus. Tiesa, Seime yra ir taupuolių. Seimo nariai Gediminas Kirkilas, Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis neišleido nė cento iš parlamentinei veiklai numatytų lėšų. Irena Degutienė – tik mažiau nei 36 eurus.
Vadinamosios Seimo narių kanceliarinės išlaidos praėjusiais metais mokesčių mokėtojams kainavo beveik 570 tūkstančių eurų. Per tris šių metų mėnesius minėtų išlaidų suma sudarė beveik 250 tūkstančių eurų. Kaip matome, valdžia „brangsta“ pakankamai sparčiai. Tai dėl to, kad šalyje padidėjo vidutinis darbo užmokestis.
Lietuvos parlamentarams mokamas atlyginimas, kuris kiekvieną mėnesį sudaro 2351,70 euro „ant popieriaus”. Čia be priedų, kurie gali būti mokami už ištarnautus valstybei metus. Tiesa, priedo dydis neturi viršyti 30 procentų pareiginės algos. Dar kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio šalyje, parlamentarai gali „prisidurti“ maždaug po 800 eurų, jų veiklai skiriant taip vadinamas „kanceliarines išmokas“.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. as

  labai keistai atrodo tos pačios pirmos trys eilutės.. tokie apvalus skaičiukai, jausmas kad kaina suderėta, o ne realus pirkimas.

  Atsakyti
 2. Marija

  Tai ko norit? Juk pagal paskirtį naudojo. Dalyvauja , lankosi daugybėje švenčių, renginių susitikimų,- tai negi tuščiom rankom turi eiti…

  Atsakyti
 3. stibi

  Matosi, kad sandėlys visiškai netenkina kanceliarinių priemonių poreikio. Gal vertėtų pasidomėti, ko seimo nariams konkrečiai reikia, juk perkant didelį kiekį visuomet galima gauti palankesnę kainą nei kiekvienam perkant atskirai.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.