V. Verkauskienė pasakojo, kad šiais metais centrą lankantys žmonės išmoko kiaušinius puošti originalia papiemašė technika.

Ryškūs ir originalūs kūriniai, pagaminti kruopščiai ir su didele meile – pačių įvairiausių dirbinių parodėlė penktadienį veikė Kėdainių bendruomenės socialiniame centre (KBSC).

Savo darbus parodai pristatė beveik visų rajono neįgaliųjų organizacijų nariai, senjorai.

Pasak KBSC užimtumo specialistės Mildos Verkauskienės, šioje parodoje galima ne tik pamatyti, ką žmonės nuveikė per visus metus ( o kai kas – vos per vieną mėnesį), bet ir įsigyti norimų darbelių.

„ Galima ne tik pažiūrėti, bet ir nusipirkti ar užsisakyti. Darbelių įvairovė – labai plati. Rodome darbelius, atliktus pačiomis įvairiomis technikomis: tai ir veltiniai, ir dekupažas, ir nerimas, ir mezgimas. Šiemet prieš pat šv. Velykas pradėjome įvairius paviršius dekoruoti visiškai nauja, papiemašė technika. Dekoruojame viską, ką pagriebiame – kad ir, pavyzdžiui, seną vazelę, kurios nudužęs kraštelis. Mes sugebame prilipdyti nudaužtą vietą popieriumi ir padarome vazelę kaip visiškai naują ir labai gražią. Šia technika dekoravome ir kiaušinius“, – šypsojosi M. Verkauskienė.

A. Rekštienė (dešinėje) bei V. Gaučienė prie namų gyventojų darbelių parodos.

Pasak pašnekovės, bendruomenės centrą lankantys žmonės gali išmokti pačių įvairiausių rankdarbių: ne tik tradicinių, tokių kaip mezgimas, nerimas, bet ir tapybos ant šilko, dekupažo, taip pat čia mokosi gaminti nuostabius darbelius iš antrinių žaliavų, panaudojant plastikinius butelius, popierių.

Ruošiasi iš anksto

Parodėlėje buvo galima išvysti ir VšĮ. „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ gyventojų dirbinių. Pasak vadovės Astos Rekštienės, namų gyventojai Velykoms skirtas dekoracijas pradeda kurti jau nuo vasario mėnesio.

„Na, neįgaliesiems viskas einasi kiek lėčiau. Specialiai šv. Velykoms darėme krepšelius kiaušiniams susidėti, velykinius viščiukus iš siūlų, vištų kiaušinius dekoravome įvairia technika. Taip pat kūrėme pavasarines puokštes, atvirukus. Mes vykdome neįgaliųjų socialinės reabilitacijos projektą, kurio metu vykdome šias veiklas.

Senjorų klubo “Bitutės” narė Irena Armonienė labiausiai mėgsta daryti dirbinius iš odos.

Su neįgaliaisiais dirba užimtumo specialistė Virginija Gaučienė, kuri vis atneša įvairių naujovių, atsižvelgia į kiekvieno žmogaus gebėjimus, padeda jiems. O ir patys gyventojai labai noriai mokosi, kuria ir daro. Labai tikimės, kad po Velykų pas mus, gyvenimo namuose pavyks suorganizuoti mūsų darbų parodėlę-mugę, į kurią pakviesime visus kėdainiečius!“, – kalbėjo A. Rekštienė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Elmuntas

    O kodėl napateikėte Kėdainių rajono Paraplegikų asociacijos nuotraukos…?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.