Atėjus rudeniui, Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kone kiekvieną savaitę sulaukia svečių – miesto ir rajono darželinukų bei moksleivių. Susitikimų su ugniagesiais metu, vaikai išgirsta neįkainojamų, jų sveikatą bei gyvybę išgelbėti galinčių žinių, kurios, beje, yra aktualios ir suaugusiesiems. 

gaisrine_8959

Beveik visiems vaikams įdomiausia pramoga – pasėdėti gaisrininkų automobilyje. Nutįso didelė norinčiųjų eilė.

Ar žinote, ką pirmiausiai reiktų daryti, jei įlūžo ledas? Kodėl, jei dega butas, būtina uždaryti kambarių duris? Kodėl būtina ne eiti, bet šliaužti patalpoje, kuri yra labai stipriai uždūminta? Apie visa tai sužinojo apie 40 Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ darželinukų, atvykusių į Kėdainių gaisrinę.

Vaikiškas smalsumas gali atnešti nemažų nuostolių
„Prevencinė akcija „Būk saugus“ jau tapusi tradicija, tad, kaip ir kiekvienais metais, sulaukiame gausaus būrio moksleivių bei darželinukų. Su jais žiūrime filmukus, diskutuojame. Tenka paklausinėti, ką jie žino apie saugumą, saugų elgesį ant ledo, ką daryti kilus gaisrui. Tačiau bene didžiausią įspūdį vaikams palieka tos didelės raudonos ugniagesių mašinos, kuriose galima pasėdėti“, – pasakojo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė.
Pasak pašnekovės, dauguma vaikų žino, kaip reiktų elgtis nelaimės atveju, mat gana dažnai dalyvauja prevencinėse akcijose ir lankosi gaisrinėje.

Vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė vaikams ne tik pasakojo apie saugų elgesį įvairiose ekstremaliose situacijose, bet ir ugniagesių vardu padovanojo dovanų.

Vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė vaikams ne tik pasakojo apie saugų elgesį įvairiose ekstremaliose situacijose, bet ir ugniagesių vardu padovanojo dovanų.

„Mes nieko naujo neišrasime, tačiau kaskart norime priminti tas pačias saugumo taisykles. Be to, šiemet mes organizuojame žinių patikrinimo konkursą. Kiekvienais metais pas mus apsilanko beveik tūkstantis miesto ir rajono darželinukų bei mokinių, tikimės, kad tūkstantis bus ir šiais metais“, – pasakojo E. Dumčienė.
Nors ir nedažnai, tačiau yra pasitaikę atvejų, kai gaisrus sukelia mažamečiai vaikai. Pasak inspektorės, paklausus, kodėl jie žaidė su degtukais, dažniausias atsakymas būna neva įdomu pažiūrėti, kaip dega… Dėl vaikiško smalsumo vėliau pasekmės būna visai nevaikiškos.

Naudinga ir suaugusiesiems
„Šie filmukai skirti patiems mažiausiems, tačiau tai yra labai geri patarimai ir suaugusiesiems. Tai informacija, kurią reiktų prisiminti ir kuri gali išgelbėti gyvybę“, – akcentavo vyresnioji inspektorė E. Dumčienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.