Kėdainių daugiakultūriame centre atidaryta Kėdainių fotografų draugijos kasmetinė, jau penkioliktoji, paroda „Fototerapija“. Tiesa, šiųmetė paroda buvo išskirtinė bei kitokia nei visos iki tol buvusios.

Kėdainių fotografų draugija tradiciškai prieš didžiąsias žiemos šventes pristato savo fotografijos darbų parodą. Parodą pristatė A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

Kėdainių fotografų draugija tradiciškai prieš didžiąsias žiemos šventes pristato savo fotografijos darbų parodą. Parodą pristatė A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

Daugiakultūrio centro erdvėse galima išvysti daugiau nei 50 fotografijų, kurias sukūrė 14 draugijos narių kėdainiečių.

Vienija bendra tema
„15-oji paroda yra išskirtinė, nes visus darbus vienija bendra tema – atspindžiai. Kovo mėnesį mes darėme seminarą, kuris vadinosi „Fotografijos mitų griovimas“, kvietėmės lektorių iš Vilniaus. Jis įkvėpė mus, kad nereikia fotografijoje sklaidytis į visas puses, galima daug sistemingiau dirbti, kai šiek tiek save apriboji. Šiais metais save apribojome atspindžių tema. Nors iš tikrųjų vis tiek išėjome į įvairiausias puses, savotiškai ir kūrybiškai kiekvienas pažiūrėjo į šią temą“, – sakė Kėdainių fotografų draugijos pirmininkė Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė.
Pasak pirmininkės, draugijos nariai yra brandūs fotografai, todėl dauguma jų parodai darbus atrinko patys. Žinoma, būta ir tarimosi, diskusijų, svarstymų.

Metai buvo produktyvūs
Pasak A. Kanapeckaitės-Čerenkovienės, šie metai Kėdainių fotografų draugijai buvo produktyvūs – surengtos kelios autorinės parodos.
„Metus pradėjome parodomis – Vytas Valatka, mūsų narys senbuvis, viešojoje bibliotekoje pristatė savo darbų parodą. Vėliau Daugiakultūriame centre savo darbų parodą „Kelionė laike“ pristačiau aš pati. Kita narė, Genė Sereikienė, savo fotografijas pristatė bažnyčioje. Taip pat vykome į parodas Kaune, Alytuje“, – šiųmetę veiklą pristatė pašnekovė.
Jau dėliojami planai ir kitiems, 2017-iems, metams. Planuojama šią parodą „Atspindžiai“ eksponuoti Utenos ligoninėje, taip pat parodyti Ukmergės gyventojams.

Atvira naujokams
Draugijos nariai noriai mokosi – fotografavimo technika nuolat tobulėja, tačiau sparčiai keičiasi ir požiūris į fotografiją kaip į meno šaką.
„Fotoaparato mygtuko paspaudimas šiais laikais nedaug ką reiškia, nes tai padaryti gali kiekvienas. Bet sukurti tikrą, įtaigų kūrinį, kuris paveiktų žiūrovą ilgesniam laikui, ne kiekvienas gali. Mes praktikuojamės puoselėti meninį, kūrybinį požiūrį“, – sakė A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.
Draugija šiais metais pasipildė dviem naujomis narėmis.
„Moterų gretos mūsų draugijoje nuolat pildosi. Pradžioje buvome tik kelios moterys, o dabar tiek vyrų, tiek moterų yra po lygiai. Žinoma, laukiame ir naujų narių“, – šypsojosi A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.