Iki kovo 3 dienos Kėdainių kultūros centrą puoš jonaviškio grafiko Eugenijaus Lugovojaus darbų paroda „Artėjantis pavasaris. Jaunystė“.

Dailininkė Rima Stadalnykienė džiaugėsi, kad Kultūros centrą papuošė grafiko E. Lugovojaus darbai.

Į Kėdainius su savo kūryba E. Lugovojus sugrįžo po bemaž 20 metų pertraukos. Pirmą kartą kėdainiečiams jis prisistatė miesto rotušėje surengtoje parodoje 1998 metais. „Parodas rengiu gana dažnai. Mano darbus yra matę ne tik įvairių Lietuvos miestų meno mėgėjai. Mano darbai rodyti Austrijoje, Rusijoje. Esu išbandęs daugybę įvairių technikų, tačiau sustojau ties grafika. Ja susidomėjau dar besimokydamas Stepo Žuko dailės technikume. Kai pamačiau iš Prancūzijos atvežtoje parodoje senus oforto technika atliktus aštuonioliktojo amžiaus grafikos piešinius, likau sužavėtas. Buvau tiesiog užburtas tų grynojo meno darbų. Tad po technikumo nedvejodamas Vilniaus dailės akademijoje studijavau grafiką“, – savo kelią į meno pasaulį prisiminė parodos autorius.

Kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė ir jos pavaduotoja Genovaitė Šaučiūnienė susidomėjo harmonijos begalybę simbolizuojančiais darbais.

E. Lugovojus savo piešiniuose mėgsta megzti dialogą su žiūrovu. „Man rūpi savotiškos opozicijos: harmonija ir disharmonija, realybė ir fikcija, juoda ir balta“, – atviravo E. Lugovojus. Jo darbuose dominuoja Kauno ir Vilniaus architektūra, antikiniai siužetai ar moters įvaizdis. Autoriui svarbu žiūrovui perteikti savo išgyvenimus, emocines būsenas. Ne vienas kritikas pastebėjo, kad šio grafiko darbuose pastebimas mįslingumas, pirmoje vietoje atsiduria įvaizdis ir jo įtampa, perteikianti tylą, o laiką ir erdvę identifikuoti gana sunku.
Oforto ir sausos adatos technika kuriami personažai įprasmina menininko vidinį pasaulį. E. Lugovojus atidus detalėms: jo darbuose negalima nepastebėti tamsių moterų akių ar ašarų. „Tokie simboliai parodo buvusius išgyvenimus. Eugenijus Lugovojus kuria magišką meninį

Parodoje – keletą dešimtmečių kurti darbai.

pasaulį, kurį pažinti turime galimybę ir mes“, – sakė parodos iniciatorė, Kultūros centro dailininkė Rima Stadalnykienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.