Mažo Vincgalio kaimo, įsikūrusio Dotnuvos seniūnijoje, didžiausia puošmena ir pasididžiavimas – medinis dvaro sodybos ponų namas, suręstas XIX a. viduryje. Puikiai įrengtas ir renginiams pritaikytas pastato vidus, išpuoselėta aplinka – ši erdvė yra atvira visai kaimo bendruomenei. Ir ne tik šio kaimo. 

Vincgalio kaimo dvaro sodybos namas šiemet nušvito daugybe kalėdinių lempučių, taip sukurdamas tikrą kalėdinę pasaką!

Vincgalio kaimo dvaro sodybos namas šiemet nušvito daugybe kalėdinių lempučių, taip sukurdamas tikrą kalėdinę pasaką!

„Atgaivinome pastatą, nes norime, kad tai taptų vietinių gyventojų traukos vieta, kad visi kartu minėtume kalendorines šventes ir smagiai, bendruomeniškai leistume laiką“, – šypsosi dvarą naujam gyvenimui prikeliantis bei kaimo bendruomenę sėkmingai buriantis Darius Svirskis, kuriam talkina jo žmona Vilija.

Įžiebė ne tik Kalėdų eglutę
Praėjusią savaitę jis vincgališkius pakvietė į kaimo eglutės įžiebimo šventę. Gyva eglutė, papuošta įvairiaspalvėmis girliandomis, auga dvaro kieme.
„Šią eglutę papuošėme pirmą kartą, tačiau nuo šiol ji taps mūsų pagrindine kalėdine egle. Šventės metu mus aplankė Kalėdų Senis su nykštuku – tiesa, į kaimą jie atvažiavo ne rogėmis, bet traktoriuku. Su savimi jie atsigabeno ir ateinančių metų simbolį – gaidį“, – pasakojo šventės organizatorius D. Svirskis.
Šventės metu buvo įžiebta ne tik Kalėdų eglutė, bet ir dvaro pastatą apraizgiusios įvairiaspalvės lempučių girliandos. Iš toli šviečiantis dvaras primena tikrą Kalėdų pasaką! Lempučių girliandomis papuošta ir šalia stovinti pirtis (kuri buvo perdaryta iš sunkvežimio, kuris, beje, iki šiol gali važiuoti), taip pat duonkepė krosnis, tad dvaro kiemas tamsiu paros metu spindi ir švyti iš tolo.
„Eglutės įžiebimo šventėje dalyvavo apie 80 žmonių – ir vietinių, ir atvykusių iš Kėdainių. Labai džiaugiuosi, kad pavyko jų tiek daug suburti į jaukią kaimo bendruomenės šventę. Pasilinksminę lauke, vėliau persikėlėme į dvaro vidų“, – pasakojo D. Svirkis.

Suburia išsibarsčiusius po pasaulį
D. Svirskis yra tikras vincgalietis, užaugęs pačiame dvaro pastate. „Sovietiniais laikais, kai šiame kaime augau, buvo labai daug jaunimo. Užaugę visi išsibarstėme kas sau, tad kilo mintis juos visus vėl sukviesti. Taigi, prieš keliolika metų, per Žolinę, suorganizavome kaimo šventę, į kurią pakvietėme buvusius vincgaliečius. Šventė visiems patiko, tad ją organizuojame kiekvienais metais. Džiugu, kad kiekvienais metais žmonių susirenka vis daugiau“, – pasakojo D. Svirskis.
Vėliau buvo nuspręsta kurti kaimo bendruomenę – tokiu būdu ir šventes organizuoti paprasčiau, ir lėšų joms gauti lengviau.
„Prieš penkerius metus įkurtą bendruomenę sudaro trys žmonės, taigi ji yra mažiausia rajone. Pagrindinis bendruomenės tikslas ne tik organizuoti šventes, bet ir burti čionykščius gyventojus. Turime viziją, kad čia būtų galima užsiimti ir amatais – kepti duoną, auginti daržoves, parodyti vaikams, iš kur „atsiranda“ kiaušiniai“, – pasakojo vyras. Jau dabar dvaro kieme galima išvysti didelę duonkepę krosnį, kurią sumūrijo garbaus amžiaus šio amato specialistas, taip pat pačių įvairiausių arklinių padargų, ūkio darbams skirtų senovinių įrankių ekspoziciją. Šalia esančiame tvarte kriuksi kelios kiaulės, auga ponis, kieme matyti aviliai su bitėmis.

Prisideda visi!
„Į sodybos puoselėjimą, švenčių organizavimą įdedame daug pastangų ir širdies, tačiau visa tai atsiperka žmonių dėkingumu. Pastebime, kad per šiuos penkerius metus ir kaimo žmonės labai pasikeitė – dabar jie patys nekantriai laukia, kada vyks šventės, klausia, kuo patys gali prisidėti prie jų organizavimo“, – šypsojosi D. Svirskio žmona Vilija.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.