Pavasario atostogas Šėtos gimnazijos 8 klasės mokinys Edvinas Dambrauskas pasitiko itin pakilia nuotaika. Jis ne tik puikiai pasirodė rajono informacinių technologijų olimpiadoje, kur tarp 7–8 klasių mokinių užėmė pirmąją vietą, bet ir dalyvavo respublikiniame svetainių kūrimo konkurse Panevėžio r. Velžio gimnazijoje. Čia jam neprilygo ne tik bendraamžiai, bet ir vyresnių klasių atstovai. Nors Edvinas konkurse svetainę kūrė vienu iš sudėtingiausių būdų, naudodamas HTML kalbą, tačiau tai jam nesutrukdė surinkti daugiausiai taškų tarp visų dalyvių. Tame pačiame konkurse mokinys dalyvavo ir pernai, tačiau ne iki galo suprasta užduotis sutrukdė laimėti, tad praėjusiais metais jis liko antras. Šių metų konkurse reikėjo sukurti tautinio kostiumo tematikos svetainę. Užduočiai atlikti buvo skirtos 4 valandos, per kurias reikėjo ne tik atskleisti temą, sukurti svetainės logotipą, bet ir įgyvendinti sumanymą pasirinkta programa. Edvinas nuo pradinių klasių domisi informacinėmis technologijomis, prieš trejus metus pradėjo kurti interneto svetaines, yra išbandęs HTML, CSS, PHP, RWD technologijas.
Pasak vaikino auklėtojos Vaidutės Kleivienės, Edvinas yra aktyvus, geranoriškas, mandagus. Jis – klasės lyderis, kuriuo galima pasitikėti, sugeba suburti draugus renginiui, išvykai, diskusijai ne tik klasėje, bet ir visoje gimnazijoje. Jis iniciatyvus, atsakingai atlieka jam skirtas užduotis, nebijo konsultuotis su mokytojais. Edvinas noriai padeda klasės draugams įvairiose situacijose, todėl klasėje turi daug draugų. Jaunuolio bičiuliai džiaugiasi Edvino pasiekimais olimpiadose ir konkursuose. Jis taip pat domisi muzika, sportuoja, dalyvauja gimnazijoje veikiančio radijo „Šėta FM“ veikloje, o prieš porą mėnesių pradėjo dirbti Kėdainių radijo stoties „Centro FM“ radijo laidų vedėju.
Savo ateities Edvinas neįsivaizduoja be išmaniųjų technologijų, programavimo. Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį mokinį, kuris jau dabar žino, ko nori ir kaip tai pasiekti, bei gali būti pavyzdžiu daugeliui jaunuolių!

Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Vijolė Glebauskienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.