Visuomenėje labai dažnai kalbama, kokie užaugs vaikai, tokia ir bus mūsų visų ateitis. Ir toji ateitis visų pirma priklauso nuo to, kaip suaugusieji pasirūpins vaikais.

obelele1Kad vaikai būtų kuo daugiau užimti kiekvienais metais organizuojame vasaros poilsio dieninę stovyklą vaikams gaunantiems nemokamą maitinimą.

Rašydamos dieninės vasaros poilsio stovyklos programą susiduriame su problema kaip ją padaryti įdomią, naudingą ir linksmą? Didelę reikšmę turi tiek finansinės galimybės, tiek pačių vaikų norai ir poreikiai.

Deja, finansavimą gauname tik maitinimui, todėl negalime sau leisti keliauti toli, negalime įsigyti įdomių, patrauklių vaikams žaidimų. Kasmet tenka suktis iš padėties, ieškoti finansavimo šaltinių ir pasitelkti savo kūrybingumą ir išmonę, kad mažas pajamas gaunančių tėvų vaikams dieninė vasaros poilsio stovykla būtų nenuobodi.

Viena iš vertingiausių dovanų, ką suaugęs žmogus gali padovanoti vaikui – tai laikas. Pabuvimas, kartu, tikras, nuoširdus bendravimas, pokalbiai prie laužo „paperka“ net pačius didžiausius neklaužadas ir nenuoramas. Tą neįkainuojamą dovaną Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“ stovyklautojams, priešmokyklinės grupės ir 1-4 klasių mokiniams padovanojo ūkininkas Vidmantas Girdzijauskas su žmona Alma Girdzijauskiene. Vaikai iš šių nuostabių žmonių gavo pačią vertingiausią dovaną – pramogų ir staigmenų dieną V. Girdzijausko ūkyje. Į Lančiūnavą nuvykome tarpmiestiniu autobusu, tai dar viena patirtis, kurią turėjo ne visi ,,Obelėlės“ vaikai. Lančiūnavoje mus pasitiko Alma ir Vidmantas Girdzijauskai, jie vaikams papasakojo ir parodė, kaip auginamos daržovės, kaip jos sandėliuojamos, kokia produkcija iš jų gaminama. Taip pat ūkininkas vaikams suorganizavo pramogų: vaikai šėrė avis, žuvis, vėliau visi vykome prie Šumeros upelio, ten žaidėme žaidimus, kepėme dešreles. Šie nuostabūs žmonės nuoširdžiai bendravo su vaikais. Išvykstant iš ūkio kiekvienas vaikas gavo didžiausią maišą dovanų: natūralių, skanių, kaime užaugintų daržovių. Diena su Girzijauskais prabėgo labai greitai, kai kurie vaikai net nenorėjo važiuoti namo. Buvo labai smagu matyti linksmus vaikų veidus, jie sužinojo kaip gera ir smagu gyventi kaime. O mūsų pedagogų, mokytojos Astos Jasiūnienės, muzikos mokytojos Ritos Vilkelienės, logopedės Rimos Lučinskienės, soc. pedagogės Linos Mindauliūtės-Žukienės veiduose nedingo šypsena nuo veido iš nuostabos, kad šiais laikais dar įmanoma sutikti tokių gerų žmonių, kurie visą dieną negailėdami savo laiko skyrė svetimiems vaikams.

Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“ socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.