Dviratininkams varžybų sezonas baigėsi. Dviračiai taisomi, dviračių treniruotės nutrauktos arba vyksta tik lengvos. Atėjo laikas, primenantis, kad yra ir kitų sporto šakų – iki naujų metų dviratininkai mėgausis užtarnautu poilsiu. 

Vidui Miglinskui šis sezonas buvo geriausias.

Vidui Miglinskui šis sezonas buvo geriausias.

Kėdainių dviračių sporto klubas „VeloRatai“ džiaugiasi besibaigiančiais metais ir pristato rudens sezono apžvalgą.
Rugsėjo 7 dieną Umegos penktuoju etapu baigėsi „Ukmergės fabrikų kroso taurė–2016“. Penkiasdešimtmečių grupėje greičiausias buvo kėdainietis Arūnas Lipnevičius, trečią vietą laimėjo Gintaras Gudaitis. Susumavus komandinius rezultatus „Stansefabrikken“ komanda užėmė 1 vietą fabrikų įskaitoje, „Likmerės“ – 2-ąją, o „Umegos“ – 3-ąją.
Ukmergės Jono Basanavičiaus mokyklos moksleiviai užėmė pirmą vietą mokyklų įskaitoje, todėl jų mokyklos kūno kultūros mokytojas laimėjo puikų dviratį.
„MTB rudens taurėje 2016“ – visuose trijuose etapuose: I – Kačerginės miške, II – Panemunės šile Kauno r., III – Žikaronyse Elektrėnų r., mėgėjų grupėje nenugalimas buvo „VeloRatų“ klubo naujokas Mažvydas Gaučas. Trasos buvo ypač sudėtingos, bet Mažvydas ne tik techniškai susitvarkė su kliūtimis, bet ir palaikė konkurentams neįveikiamą tempą, II etape laimėjęs net dviem minutėmis. III etape pirmas atvažiavo ir klubo veteranas Leonidas Šliavas.

Agnę Lukošiūtę dviratininkai vadina šio sezono atradimu.

Agnę Lukošiūtę dviratininkai vadina šio sezono atradimu.

Rugsėjo 17 dieną „VeloRatų“ atstovės Jūratė Servienė ir Ilma Lipnevičienė puikiai debiutavo Panevėžio dviračių kroso taurės lenktynėse, laimėdamos pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse! Arūnas Lipnevičius šiose varžybose užėmė trečiąją vietą savo amžiaus grupėje.
Rugsėjo 17-ąją baigėsi „BigBank plento taurė 2016“. Finalinis etapas įvyko Kačerginės Nemuno žiede. Ši trasa ypatinga tuo, jog prieš kiekvieno rato pabaigą  tenka įveikti dvi labai stačias, net iki 20 proc., įkalnes. Jos pasiduoda ne visų dviratininkų technikai ir kojoms. Deja, bet puikiai važiavęs Leonidas Šliavas penktame rate pradūrė padangą ir prarado turėtas geras pozicijas. Šioje trasoje iš kėdainiečių geriausiai pasirodė Vidas Miglinskas (3 vieta V40), Agnė Lukošiūtė (3 vieta M19), Ilma Lipnevičienė (1 vieta M50), Leonidas Šliavas (5 vieta V60) ir Rytis Slavinskas (7 vieta V40). Komandai įskaitinius taškus pelnė Vidas Miglinskas, Rytis Slavinskas ir Mindaugas Žiupsnys. Bendrojoje sezono 12 komandų įskaitoje Kėdainių „VeloRatų“ komanda užėmė 4 vietą, nedaug atsilikdama nuo trečiąją vietą užėmusios kauniečių „Dviratai-Daistatus“ komandos, antroji buvo „Velomanai team“ iš Kauno, o nugalėjo „Velo Ghost Veloma“ iš Klaipėdos.
Bendroje visų metų įskaitoje „VeloRatų“ komandos atstovai savo amžiaus grupėse užėmė tokias vietas: Ilma Lipnevičienė – 1, Inga Gaučienė – 2, Vidas Miglinskas – 2, Leonidas Šliavas – 3, Agnė Lukošiūtė – 4, Arūnas Lipnevičius – 4, Mindaugas Žiupsnys – 5, Rytis Slavinskas – 6, Vidmantas Serva – 6, Vladas Balčikonis – 15, Dominykas Šulcas – 18, Žilvinas Augustinas – 18. Šio sezono atradimu dviratininkai vadina Agnę Lukošiūtę, kuri nuo pat pirmųjų varžybų parodė puikius rezultatus. Taip pat verta pasidžiaugti geriausiu Vido Miglinsko sezonu, kuriam pavyko išlikti antruoju milžiniškos konkurencijos grupėje.
Rugsėjo 25 dieną Anykščiuose finišavo V etapas įskaitinėje „Volkswagen MTB“ maratonų taurėje. Varžybos buvo sunkios, kupinos įtampos, bet azartiškos ir įdomios. Klubiečiai sezono pabaigos varžybose neapsiėjo be griuvimų, o kai kas ir rimtų: Ilma Lipnevičienė atsidūrė ligoninėje po smegenų sutrenkimo, klubo vadovas Mindaugas Žiupsnys susilaužė pirštą. Leonidas Šliavas savo grupėje šiose varžybose ir bendroje įskaitoje buvo pirmas. Agnė Lukošiūtė pajėgioje W19 grupėje užėmė 4 vietą, Mažvydas Gaučas po griuvimo liko 5 tarp mėgėjų. 2016 MTB maratonų taurėje galima būtų išskirti Mindaugo Žiupsnio labai stiprius pasirodymus 70 km sporto grupėje, bendroje įskaitoje jis liko 59-tas tarp 334 dviratininkų. Taip pat Mažvydo Gaučo pergales masiškiausioje mėgėjų kategorijoje. Agnė Lukošiūtė kaip ir plente, taip ir bekelėje tvarkėsi puikiai ir buvo labai arti lyderių, 14-ta tarp 104 moterų sporto grupėje. Ir, žinoma, Leonidas Šliavas – niekam neužleidęs aukščiausios pakylos viso sezono metu V60 grupėje. Vidmantas Serva išliko stabilus ir išsilaikė greta savo grupės greičiausių. Didžiausią šuolį rezultatuose 2016 metais parodė Vladas Balčikonis.
Jei paskutinės rugsėjo MTB varžybos dar buvo vasariškos, tai spalio 9 dienos paskutinis Žemaitijos etapas Bubiuose vyko merkiant rudeniškam lietui. Ir taip jau sudėtinga trasa sušlapusi tapo dar sunkiau įveikiama. Tačiau klubiečiai puikiai pasirodė šioje sunkioje, šlapioje ir šaltoje trasoje: Leonidas Šliavas – 1 vieta V50 grupėje, Agnė Lukošiūtė – 3 vieta moterų elito grupėje, Vidmantas Serva – 3 vieta V60 grupėje. Vidas Sabulis, Rūtenis Kavaliauskas ir Giedrius Jaseliūnas taip pat garbingai finišavo savo amžiaus grupėse.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.