Aktyvūs Beržų bei apylinkių kaimų gyventojai pasigenda  ūkiškos ir šeimininkiškos Dotnuvos seniūno Vytauto Grigo rankos. Duobėmis išmuštais, neprižiūrimais, retai žvyruojamais ir greideriuojamais keliais, krūmais, žole užžėlusiomis pakelėmis Dotnuvos seniūnijos gyventojai skundėsi jau senokai.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius atidžiai klausėsi Beržų bei apylinkių kaimų gyventojų priekaištų dėl prastos kelių būklės. Po susitikimo buvo pasiūlytas priemonių planas, kaip spręsti šią įsisenėjusią problemą.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius atidžiai klausėsi Beržų bei apylinkių kaimų gyventojų priekaištų dėl prastos kelių būklės. Po susitikimo buvo pasiūlytas priemonių planas, kaip spręsti šią įsisenėjusią problemą.

Todėl Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius Beržų kaime inicijavo susitikimą su vietos gyventojais. Rajono vadovas išklausė žmonių nuomones ir nuogąstavimus bei pasiūlė būdų, kaip išsakytąsias problemas būtų įmanoma išspręsti.
Šiame susitikime taip pat dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis bei Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Daiva Grinkevičienė.

Pasigenda ūkiškumo
Antradienio vakare į susitikimą sugužėję vietiniai gyventojai neslėpė aistrų ir emocijų. Jie Dotnuvos seniūnui V. Grigui priekaištavo, kad pasigenda pastarojo ūkiškumo bei pastangų, kad čia gyvenantys žmonės gyventų patogiai ir tvarkingai. Susitikime dalyvavę žmonės kaip pavyzdį vis minėjo puikiai besitvarkantį Gudžiūnų seniūną.
„Mes pasigendame informacijos, kur panaudojami pinigai, kurie skiriami seniūnijai. Niekas mums nieko nesako, neviešina. Gyvenu čia ne vienerius metus, tačiau iš principo, nė vienas čia dirbęs seniūnas nieko nepakeitė į gera. Tikimės, kad po mero vizito situacija bus geresnė“, – sakė  į susitikimą atvykęs vietinis gyventojas Raimundas, čia gyvenantis jau 22-ejus metus. Jis pridūrė, kad bene pagrindinė problema yra baisi kelių būklė – per šiuos metus dažnam vairuotojui teko tvarkyti savo automobilių važiuokles.
„Keliai tiesti sovietiniais laikais, tad per tiek metų neprižiūrimi keliai sunyko, jų būklė yra labai prasta. Be kelių, yra ir kitokių niuansų – nenušienautos pakelės, nenupjauti krūmai, netvarkingi medžiai… Vis prašom, klausiam, bet viskas kaip į sieną atsimuša. Nėra mūsų seniūnijoje šeimininko, tačiau tikimės, kad jis atsiras“, – sakė Beržų kaimo gyventojas.

Priekaištauta ir ūkininkams
Prastu seniūno darbu skundėsi kone visi susitikime dalyvavę gyventojai. Tačiau kritikos buvo pažerta ir šio krašto ūkininkams, kurie derliaus vežimo metu netausoja bendro naudojimo kelių, taip pat laukus užaria iki pat kelio, šonuose nepalikdami griovių susikaupusiam vandeniui nusidrenuoti. Dėl to kelių būklė taip pat prastėja. Gyventojai įsitikinę, kad šiai problemai išspręsti būtinas konstruktyvus seniūnijos ir ūkininkų dialogas.
„Dotnuvos seniūnija, mano nuomone, yra pati prasčiausia iš visų seniūnijų. Pavyzdžiui, Surviliškio seniūnijos seniūnė sugeba priversti ūkininką, kad šis palaistytų kelią, kad nedulkėtų žmonėms per derliaus vežimą. O čia nieko nedaroma… Čia reikia šeimininko!“ – tikino kitas aktyvus krašto gyventojas Albertas.

Išeitys yra!
Po susitikimo su gyventojais Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius išreiškė viltį, kad reikalai pradės judėti į gerąją pusę. Diskusijoje su gyventojais buvo aptartos priemonės, kurias įgyvendinus kelių problema turėtų būti išspręsta.
„Susirinko pilna salė žmonių, tad akivaizdu, kad gyventojams kelių problema yra aktuali. Buvo išsakyta daug pastabų Dotnuvos seniūnui, nes matosi, kad jis stropiai neatlieka savo pareigų. Diskutuodami nusprendėme, kad seniūnijai skirsime papildomų lėšų nuosavo greiderio įsigijimui. Taip pat tikimės skirti papildomą finansavimą dažnesniam žvyravimui tose vietose, kur kelių dangos yra labai blogos. Pareikalavome, kad seniūnas su ūkininkais aptartų vadinamuosius derliaus išvežimo koridorius – tam tikrus kelius, kuriais būtų galima važiuoti ūkininkų technikai. Tokiu atveju kiti keliai liktų neapkrauti ir mažiau gadinami. Taip pat su ūkininkais būtina kalbėti, kad jie, ardami savo laukus, neužartų kelių, o paliktų ataras – griovius, kuriais galėtų nusidrenuoti vanduo. Tikimės, kad aptartos priemonės duos rezultatų“, – po susitikimo kalbėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.