Dvi dienas Dotnuvos slaugos namuose trys garsūs ir profesionalūs medžio drožėjai – Raimondas Uždravis, Saulius Jocius, Gintautas Tručinskas, darbavosi iš peties. Viso to rezultatas – net šešios įspūdingos ąžuolinės skulptūros, kurios papuoš Dotnuvos slaugos namų teritoriją. Trys vyrai, susibūrę į kompaniją „Steal beavers“ („Plieno bebrai“) sutiko visą šį darbą padaryti neatlygintinai ir nemokamai.

Jau nuo penktadienio ryto Dotnuvos slaugos namų kieme buvo girdėti motopjūklų garsas – vyrai skulptūras kūrė pasitelkę būtent benzininius pjūklus. Nors šis įrankis ir yra sunkus, atrodo gremėzdiškai, tačiau medžio drožėjų rankose buvo naudojamas virtuoziškai.

Įspūdingosios skulptūros.

Aukšto lygio meistrai

„Svajonę padaryti medžio drožėjų plenerą turėjau jau seniai, – prisipažino Vytautas Gogaitis, Dotnuvos slaugos namų direktorius. – Tačiau aukšto lygio meistrus, kokie darbavosi pas jus, nėra labai lengva prisikviesti. Prieš porą mėnesių perskaičiau internete apie medžio drožėjų čempionatą, kuriame dalyvavo Raimondas Uždavinys. Susiradau kontaktus, paskambinau, pasiūliau atvykti pas mus į Dotnuvą. Ir jie sutiko! Be to, labai dėkoju žmogui, kuris norėjo likti nežinomas, padėjusiam mums gauti tris ąžuolinius rąstus, iš kurių buvo kuriamos skulptūros.“

V. Gogaitis pasakojo, kad namų gyventojams buvo įdomu stebėti, kaip iš medžio rąstų gimsta įspūdingos skulptūros, kai kurie jų drąsiai ėjo pasižiūrėti iš arčiau. „Gyventojams buvo įdomu, kas čia vyksta, keli jų buvo ateiti pasižiūrėti iš arti. Man ir pačiam buvo įdomu stebėti, kaip visas šis procesas vyksta iš arti – pamatyti gyvai yra žymiai įdomiau nei per televiziją“, – tikino direktorius.

Klauso širdies balso

Įspūdingosios skulptūros.

Medžio drožėjas R. Uždravis pasakojo, kad vasaromis darbų visada užtenka, tačiau prisipažino, kad jam maloniausia daryti darbus, skirtus visuomenei. „Nes pinigus uždirbti mes visi mokame, bet man pačiam yra žymiai maloniau, kai mano darbai yra pastatomi viešose vietose, parkuose, papuošia kokį nors miestelį, vaikų darželio, mokyklos teritoriją. Tada ir pačiam malonu važiuoti pro tą vietą, pro tą miestelį, ir savo vaikams, anūkams parodyti kūrinius yra labai smagu“, – šypsojosi R. Uždravis.

Su „Steal beavers“ vyrų komanda buvo sutarta drožti medinius gyvūnus, kurie džiugintų namų gyventojus, keltų jiems tik pačias geriausias emocijas. R. Uždravis sakė, kad kurdamas skulptūras norėjo perteikti šviesią, pozityvią mintį, ramybę, todėl pasirinko kurti gyvūnus, gamtos dalelę. Kūrėjas prisipažino, kad kūryba jam – kaip džiazas, todėl visada klauso širdies balso, patariančio, kokį konkrečiai kūrinį reikia išdrožti.

„Iš anksto apgalvoju, kokį darbą darysiu tik tada, kai važiuoju į įvairias pasaulines varžybas ar rimtesnius čempionatus. Labiau mėgstu, pasitikėti Dievo valia, ta paskutine idėja. Ką darysiu sugalvoju tik tada, kai pamatau medį, išgirstu širdies balsą ir juo pasikliauju. Medžio drožyba yra kūryba, to net darbu nepavadinčiau“, – šypsojosi R. Uždravis.

Įspūdingosios skulptūros.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.