Savivaldybėje surengtu seminaru apie daugiabučių namų modernizavimo galimybes susidomėjo kelios dešimtys kėdainiečių. Pasak atėjusių į susitikimą su renovacijos specialistais, norėjosi išgirsti naujausią informaciją apie galimybes atnaujinti senus namus.

Diskusijoje apie daugiabučių renovaciją ieškota atsakymų į klausimus, kaip ekonomiškiau atnaujinti namus, kad jie būtų patogūs ir taupūs gyventi.

„Šiandien įtikinėti žmones ryžtis renovacijai nebereikia. Visi puikiai žino modernizacijos naudą. Statistika rodo, kad neretu atveju panašaus ploto renovuoto buto šildymo kaštai skiriasi kelis kartus. Juk ir Kėdainiuose už vasario mėnesio šildymą vieni gyventojai, gyvenantys maždaug 60 kvadratinių metrų bute, mokėjo 20 eurų, o kiti devyniasdešimt. Pirmųjų namas renovuotas, o antrųjų – ne. Tad argumentų kaip ir nebereikia“, – kalbėdamas apie modernizavimą sakė Būsto energijos taupymo agentūros specialistas Darius Jakubauskas.
Pirmieji suskubusieji į daugiabučių renovacijos traukinį pasinaudojo gana dosnia valstybės parama. Dabar ji irgi garantuojama, tik kiek mažesnė. Namai, kuriems skiriama parama atnaujinimui, parenkami pagal numatytus kriterijus. Renovacijos finansavimo mechanizmai yra sudėlioti taip, kad paskolos laikotarpis siekia 20 metų. Toks lėšų grąžinimo grafikas netampa našta. „Paprastai, kas sutaupoma būsto išlaikymui, sutelpa į paskolą. Atnaujintas būstas įgauna didesnę vertę, jame gyventi patogiau ir ekonomiškiau“, – sakė D. Jankauskas. Specialistas pastebėjo, kad renovacija vyksta labai skirtingai, o atnaujinant namus pasitaiko ir nesklandumų. Pasidomėjus, kaip bus su savivaldybėms skirtomis renovacijos kvotomis, D. Jankauskas išreiškė viltį, kad numatytos tvarkos bus peržiūrėtos ir kvotos turėtų būti perskirstytos: „Nemanau, kad ta kvotų sistema yra gera. Ja vadovaujantis, tos savivaldybės, kuriose renovacija dėl skirtingų priežasčių strigo, ir toliau vangiai bus vykdoma. Manau, kad gyventojai turi ruoštis renovacijai, rengti projektus ir stoti į eilę paramai.“
Pasak bendrovės „Kėdainių butai“ laikinai direktoriaus pareigas einančio Alvydo Kleivos, Kėdainiuose renovacija rimčiau įsibėgėjo tik praėjusiais metais. „Vien per 2016 metus Kėdainiuose buvo renovuota 20 namų. Iš viso buvo paruošti 48 investiciniai projektai. Tačiau dalis gyventojų atsisakė namų atnaujinimo, kiti netiko dėl iškeltų reikalavimų. Šiems metams numatyta renovuoti 10 namų. Dabar vyksta rangos darbų konkursai. Laiko atnaujinimui liks nedaug, bet tikimės, kad viskas bus padaryta kokybiškai ir tinkamai“, – sakė A. Kleiva.
Pokalbyje apie renovaciją netrūko konkrečių klausimų. Specialistai noriai dalijo patarimus, kaip geriau pasiruošti renovacijai ir kaip tinkamai įgyvendinti projektus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.