Knyga, kurioje susipina Kėdainių krašto istorijos faktai, legendos bei miestą gaubiančios paslaptys. Toks yra naujai išleistas Kėdainių krašto archeologo Algirdo Juknevičiaus leidinys „Senieji Kėdainiai. Istorija ir įdomybės“. Lengvu, kiekvienam suprantamu stiliumi parašyta knyga visuomenei bus pristatyta jau netrukus – sausio mėnesį.

Jau netrukus, sausio mėnesį, bus pristatyta naujausia archeologo A. Juknevičiaus knyga apie senuosius Kėdainius.

Jau netrukus, sausio mėnesį, bus pristatyta naujausia archeologo A. Juknevičiaus knyga apie senuosius Kėdainius.

Knyga skirta visiems, kas domisi mūsų miesto istorija. Knygoje pasakojama apie Kėdainių apylinkių kraštovaizdį, apie miesto ištakas, senąją urbanistiką, įvairių epochų architektūrą, apie Kėdainiuose gyvenusias bendruomenes, miesto įdomybes, legendas ir paslaptis. Supažindinama ir su netoli Kėdainių esančiomis dvarų sodybomis, susijusiomis su Nobelio premijos laureato ir Kėdainių garbės piliečio Česlovo Milošo gyvenimu ir aplinka. Populiariai parašyti tekstai, iliustruoti nuotraukomis ir istorine ikonografija, atskleidžia senųjų Kėdainių raidą ir su ja susijusius svarbiausius, įdomiausius įvykius.
Knygos autorius archeologas Algirdas Juknevičius jau tris dešimtmečius vykdo Kėdainių archeologinius kasinėjimus, tyrinėja istorinius šaltinius. Paskelbė straipsnių ir leidinių apie Kėdainių įsikūrimą, senamiesčio raidą, čia gyvenusias bendruomenes.
img_9294„Labai noriu padėkoti visiems, kurių pagalba gimė ši knyga. Esu dėkingas leidyklos kolektyvui, su kuriuo net pusę metų vyko vaisingas bendravimas. Leidinį puošia fotografo Vytauto Matkaus fotografijos – dėkui jo šeimai už leidimą jas publikuoti. Esu dėkingas ir kitiems fotografams – Vaidui Špečkauskui bei Vidui Bečeliui. Puiku, kad tekstą pavyko susieti su fotografijomis, kuriose mūsų miestas bei jo apylinkės pavaizduotos kitokiu, įdomiu rakursu“, – sakė A.  Juknevičius.
Knyga buvo rašyta net septynerius metus laisvu laiku. „Rašymas truko ne vienerius metus, nes norėjau į kiekvieną aprašomą objektą įsijausti, jį pamilti. Kėdainiai turi daug intriguojančių paslapčių, dar ne viskas atskleista, dar daug kas yra uždengta ir glūdi žemėse“, – sakė jis.
Šiuo metu knyga verčiama ir į lenkų kalbą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.