Aktyvūs gyventojai ir tarpusavyje, ir socialiniuose tinkluose ūžia dėl to, kad rajono vadovai neva nesiima priemonių, jog greičiau būtų užbaigti du svarbūs projektai – „Saulutė“ ir stadionas. 

„Saulutės“ prikėlimo naujam gyvenimui projektas stringa dėl rangovų atsainaus požiūrio į šį objektą.

„Saulutės“ prikėlimo naujam gyvenimui projektas stringa dėl rangovų atsainaus požiūrio į šį objektą.

Nuo pat kadencijos pradžios, jau ilgiau kaip pusantrų metų, dabartiniai rajono vadovai deda visas pastangas, kad darbai šiuose objektuose vyktų kaip įmanoma greičiau ir sklandžiau, tačiau jie yra bejėgiai prieš buvusios valdžios sudarytas sutartis su dviem jų pasirinktais rangovais – ,,Verslo Bitės“ ir ,,Litcon“.
Kad šie nėra patikimi partneriai, įrodo tai, jog svarbių miestui projektų subrangovais jie pasamdė dar kitas statybos įmones, taip ir nesugebančias laiku atlikti suplanuotų darbų.

Bendrovės atstovai neatsakė į klausimus
Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio teigimu, daugeliui rūpi, kaip sekasi rekonstruoti buvusį parduotuvės „Saulutė“ pastatą ir kada gi jis pagaliau bus prikeltas naujam gyvenimui kaip Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos jaunimo filialas.
Todėl praėjusią savaitę Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis eiliniam dalykiam darbų aptarimui dėl ,,Saulutėje“ stringančių statybų pakvietė UAB ,,Litcon“ vadovus.
Į pokalbį atvykę bendrovės atstovai, pasibaigus susitikimui, neatsakė į žurnalistų klausimus, kodėl vilkinami darbai, tačiau pasiūlė klausimus raštu nusiųsti į jų būstinę Vilniuje. Deja, atsakymo iš Vilniaus taip ir nebuvo.

Stringa dėl kelių priežasčių
„Rajone įgyvendiname ne vieną didelės apimties ir nemažų investicijų reikalaujantį projektą. ,,Saulutės“ projekto įgyvendinimas yra gana komplikuotas, nes stringa dėl kelių priežasčių. Puikiai žinome, kad aktyvūs kėdainiečiai ir ekspertai išsakė nuomonę, jog pirminis šio pastato rekonstrukcijos projektas buvo parengtas gana atsainiai. Įsiklausę į pastabas ėmėmės projektą koreguoti, kad statinys būtų sumažintas iki dviejų aukštų. Šios korekcijos pareikalavo gana ilgų ir sudėtingų procedūrų. Vienus nupirktus darbus teko atšaukti, kitus pirkti naujai. Tikrai užtruko ilgai, kol Viešųjų pirkimų tarnyba davė leidimą vėl tęsti rekonstrukciją. Po visų projekto pakeitimų objekto rekonstrukcijos rangovas liko tas pats – darbų atlikimo sutartis yra pasirašyta su UAB „Litcon“. Tačiau tai nėra pats patikimiausias partneris. Ši bendrovė subrangovu pasamdė bendrovę „Vikstata“, kuri nesugebėjo atlikti visų darbų. Ne kartą susitikome su rangovais ir kalbėjome, kad darbai vėluoja, skirtos lėšos nebus įsisavintos. Buvo bandoma užmigdyti mūsų budrumą. Tačiau šiandien rezultatą turime tokį – subrangovas šiame objekte yra pakeistas. Darbus iš „Vikstatos“ prieš keletą savaičių perėmė bendrovė „Apsta“. Kaip jie dirbs, sunku pasakyti. Dabar matome, kad darbai juda į priekį“, – sakė O. Kačiulis.

Dėl anksčiau priimtų sprendimų kenčia visi
Administracijos direktorius su dideliu apgailestavimu konstatavo, jog dėl rangovo negebėjimo planuoti ir pasirinkti partnerį kenčia kėdainiečių viešas interesas, todėl šiemet gali būti neįsisavintos visos „Saulutės“ rekonstrukcijos projektui skirtos lėšos.
„Šįmet šiam projektui iš Valstybės investicijų programos gavome 420 tūkstančių eurų. Įsisavinti dėl procedūrinių trukdžių ir rangovų vangumo iki metų pabaigos pavyks apie 140 tūkstančių eurų. Mes buvome bejėgiai kažką padaryti kitaip, nes šį projektą su visomis jo sąlygomis ir rangovais paveldėjome iš senosios valdžios. Kai nutarėme imtis permainų, įstrigome procedūrų spąstuose. Lieka tik apgailestauti, kad tokio svarbaus objekto rekonstrukcija stringa. Tačiau turime vilties, kad „Saulutės“ pastatas bus baigtas tvarkyti iki 2018 metų. Iš Kultūros ministerijos esame gavę pažadus, kad finansavimas projektui bus tęsiamas ir jis galės būti baigtas pagal planą“, – sakė O. Kačiulis.

Objektas kitas – bėdos tos pačios
Administracijos direktoriaus teigimu, įgyvendinant daugybę projektų visada pasitaiko tokių, kurie stringa. Be „Saulutės“ projekto, keblumų taip pat yra ir su stadiono rekonstrukcija. Šis irgi prieš daugelį metų pradėtas projektas turi bėdų su rangovais. Šiuo metu stadione dirbančios bendrovės „Verslo bitės“ darbuotojai dirba pagal planą numatytus darbus, tačiau visų metinių įsipareigojimų nespės atlikti.
„Šiems metams stadiono atnaujinimui buvo skirta apie 252 tūkstančius eurų. Jau aiškėja, kad ne visi darbai bus atlikti laiku. Su šio projekto vykdytojais taip pat ne kartą kalbėjome, kiek mums svarbus yra stadiono užbaigimas, tačiau supratimo sulaukiame labai nedaug. Džiaugiamės bent tuo, kad darbai juda, ir tikimės, kad iki 2019 metų šis projektas bus užbaigtas“, – sakė O. Kačiulis.
Stadiono rekonstrukcijos užbaigimui dar reikia apie pusantro milijono eurų.

Rangovai turi teisių daugiau negu užsakovai
Direktoriaus teigimu, šie projektai atskleidė ne vieną problemą.
„Mes tiesiog tapome įvairių teisinių procedūrų įkaitais. Pasirašytų sutarčių nutraukti negalime, o vėluojančių rangovų nubausti neturime jokių įrankių. Akivaizdu, kad darbų užsakovai, šiuo atveju savivaldybė, turi mažiau teisių negu vykdytojai, šiuo atveju, rangovai. Be to, vėluojantys projektai apnuogino tiesą, kad kai kurios statybinės bendrovės išgyvena nemažą krizę – joms trūksta kvalifikuotų specialistų. Tenka šarvuotis kantrybe, nuolat priminti įsipareigojimus ir stebėti, kad pradėti darbai nestotų“, – pabrėžė O. Kačiulis.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Audrys

    Darbiečiai nubalsavo, kad miestui reik pirkt Saulutę iš Uspaskicho įmonės.
    Tada nubalsavo, kad reik ją renovuot.
    Tada Uspaskicho Vikstata kažkaip pradėjo statyt, skylančias sienas varžyt metalinėm konstrukcijom, kai seniai visiems aišku buvo, kad reikia griaut ir statyt iš naujo- juk statinys ne senovinis, nieko saugotino iš jo nėra, o pasilikti kelias byrančias sienas nėra jokio tikslo. Pastatyt tokias pat sienas iš šiuolaikinių medžiagų truktų savaitę, o ir kainavę būtų mažiau, nei kainavo metalinės konstrukcijos sienų varžymui. Beje po to vis tiek nugriovė tas suveržtas sienas, nes nesilaikė. Atsakyt turėtų darbų vadovai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.