Praėjusį ketvirtadienio rytą į Kėdainių daugiakultūrį centrą atėjusi centro kultūrinių renginių organizatorė Dan­guolė Raudeliūnienė buvo priblokšta – nuo lubų ant grindų buvo nukritęs didelis gabalas tinko. Jis krisdamas skilo į daugybę dalių, kurios pažiro po visą erdvę.

Nukritęs lubų tinkas atskleidė prieš 15 metų darytos rekonstrukcijos broką.

„Laimei, gabalas nenukrito koncerto metu, mat vakar vakare mūsų centre koncertavo talentingasis violončelininkas Deividas Dumčius, salė buvo pilnutėlė žmonių“, – sakė D. Raudeliūnienė.
Daugiakultūrio centro lubos įtrūkusios ir stipriai suskilinėjusios daugelyje vietų, apsilaupiusios ir pastato vidinės sienos, kolonos.
Kėdainių krašto muziejaus, kuriam pavaldus Daugiakultūris centras, direktorius R. Žirgulis sakė, kad dėl centro prastos būklės ne kartą buvo šauktasi pagalbos: „Mes esame prirašę ne vieną raštą apie prastą centro būklę. Pernai tikėjomės gauti lėšų centro apžiūrai ir jos įvertinimui. Tačiau rajono Tarybos nariai nusprendė, kad maždaug 30 tūkstančių eurų labiau reikalingi ne Daugiakultūriam centrui, bet Dailės mokyklai. Taip mes vėl atsidūrėme laukiančiųjų eilėje. Šįmet vėl kreipėmės į rajono vadovus prašydami lėšų Daugiakultūrio centro ekspertiniam įvertinimui. Visai neseniai pastatą apžiūrėjo savivaldybės specialistai ir rekomendavo atlikti tyrimus, pagal juos rengti projektą ir atlikti remontą. Deja, laikas mūsų norus aplenkė.“
Pastato rekonstrukcija buvo atlikta prieš 15 metų – 2002-aisiais. Sinagogą, kurioje įkurtas Daugiakultūris centras, rekonstravo UAB „Kėdainių restauratoriai“. Kai kurie specialistai apžiūrėję pastatą pastebi, kad anuomet atlikti darbai kelia abejonių. „Pastato rekonstrukciją stebėjo Kultūros paveldo departamento atstovai.

Pernai rajono Taryba 30 tūkstančių skyrė ne Daugiakultūriam centrui, bet Dailės mokyklai (dešinėje).

Tačiau dabar ryškėja rekonstrukcijos brokas. Manoma, kad lubos trūkinėja dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, dėl blogos stogo konstrukcijos. Stogo konstrukcija yra nestabili. Be to, blogai pasirinktas ir pagrindas lubų tinkui ir tas tinkas yra per sunkus. Rekonstrukcijos brokas išlindo po penkiolikos metų“, – konstatavo R. Žirgulis.
Kadangi Daugiakultūris centras yra tapęs Kėdainių reprezentacine vieta, jo gelbėjimas nėra nustumtas į šalį. „Mes esame numatę 30 tūkstančių eurų centro remontui. Tačiau tokia suma tik pradinė, juk laukiame ekspertų, kurie įvertins pastato būklę. Tada rengsime projektą ir planuosime remonto darbus. Kiek visi tie darbai kainuos, dabar neįmanoma nuspėti. Mūsų noras vienas – kuo greičiau sutvarkyti Daugiakultūrį centrą, kad jis būtų saugus ir galėtų priimti lankytojus“, – sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.
Daugiakultūriame centre suplanuoti renginiai perkelti į kitas miesto erdves: vieni renginiai vyks miesto rotušėje, kiti – M. Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.