Rugsėjo pabaigoje Aplinkos ministerija paskelbs kvietimą naujiems daugiabučių namų renovacijos projektams įgyvendinti. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, vienas iš prio­ritetų, skiriant finansavimą renovacijos projektams, bus teikiamas gyvenamųjų kvartalų renovacijai.

Bus naujovių
Rugsėjo 18 dieną administracijos direktorius O. Kačiulis kartu su kitų savivaldybių vadovais lankėsi Aplinkos ministerijoje. Savivaldybių atstovams viceministrė Rėda Brandišauskienė ir ministerijos specialistai pristatė planus dėl Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo 2018 metais.
„Džiugina tai, kad kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas jau rugsėjo 28 dieną. Šiek tiek keičiasi finansavimo tvarka. Gyventojams ji tikrai palengvins renovacijos procesą: štai projekto parengimo, administravimo ir techninės priežiūros darbai bus finansuojami 100 procentų, kita dalis – 30 procentų. Atsiras galimybė renovuoti tik šilumos mazgą, tokiu atveju šiems darbams bus skiriama 10 procentų parama“, – komentavo O. Kačiulis.

Skatins renovuotis ne po vieną
Vyriausybė kitais metais planuoja Lietuvoje renovuoti 500 daugiabučių namų, tačiau kvotų rajonams bus atsisakyta. Iš paraiškas pateikusių daugiabučių namų, pagal nustatytus kriterijus, finansavimą gaus tie projektai, kurių įgyvendinimas duos didesnę šiluminę naudą. Dar viena svarbi naujovė – paraiškas bus galima teikti tik gavus gyventojų pritarimą renovacijai.

Daugiabučių renovacija kvartalais – ir mūsų savivaldybės prioritetas.

„Bus skatinama ne pavienių daugiabučių, o kvartalų renovacija. Jeigu gyvenamojo kvartalo gyventojai susitars dėl daugiabučių renovacijos ir pateiks paraišką, jiems bus teikiamas prioritetas sprendžiant dėl finansavimo“, – su Vyriausybės prioritetais supažindino savivaldybės administracijos direktorius.
Pirmąsias demonstracines kvartalinės renovacijos programas jau turi Birštono, Šiaulių ir Utenos savivaldybės. Jų patirtimi ėmė naudotis ir kitos savivaldybės. Tokias programas jau pasirengė Kauno miesto bei Anykščių savivaldybės.

Tvarkys ir infrastruktūrą
O. Kačiulis teigiamai vertina faktą, kad kvartalinės renovacijos skatinimas sutampa su mūsų rajono savivaldybės planais sutvarkyti daugiabučių kvartalų infrastruktūrą – privažiavimus prie namų, automobilių parkavimo aikšteles ir t.t. Šį projektą savivaldybė planuoja įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir savo lėšomis.
„Jei gyventojai nuspręstų daugiabučius renovuoti kvartalais, per kitą programą jiems būtų teikiamas prioritetas ir infrastruktūros sutvarkymui“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.
Pašnekovo žiniomis, ministerija sutaupė lėšų ir žada iki lapkričio 1 dienos paskelbti dar vieną kvietimą tiems daugiabučiams namams, kurie jau turi parengę investicinius techninius projektus, kad jie dar šiais metais pradėtų procedūras. Šiuo metu Kėdainių rajone savo eilės laukia du daugiabučiai namai, kurie yra pasiruošę renovacijai.
Daugiabučių namų renovavimo projektus mūsų savivaldybėje administruoja UAB „Kėdainių butai“. Bendrovės direktoriaus Alvydo Kleivos teigimu, tam, kad namo renovacijai būtų uždegta „žalia šviesa“, reikalingas 55 procentų namo gyventojų pritarimas.
Šiuo metu Kėdainių rajone iš viso renovuoti 25 daugiabučiai namai.

One Response

  1. O

    Gaila,kad tai tik projektas mintyse . Mes niekaip nesulaukiam renovacijos pradžios. Visi dokumentai yra sutvarkyti. Tai tiesiog valdžios abejingumas.projektai stringa ties Kėdainių butai įmonę. Daug galima rasyti apie šios įmonės aplaidumą. Tegul jie neaiškina, kad situacijos nežinojo nuo kovo mėnesio

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.