Įsibėgėjus vasarai, daržuose ir soduose kasdien gausėja gėrybių derlius. Tad trečiadienio rytą užsukus į turgų smalsu buvo pasidonėti, kiek kainuoja kraštiečių mėgiamos daržovės ir uogos.

Pomidorai turgavietėje kainavo nuo 1,30 iki 1,60eurų už kilogramą. Tuo tarpu prekybos centruose lietuviški pomidorai dabar kainuoja 0,79 euro už kilogramą. Agurkai miesto turguje kainavo nuo 0,20 iki 0,30 euro už kilogramą, o parduotuvėje kaina žymiai didesnė – 0,79euro už kilogramą. Mažos bulvės parduotuvėje kainuoja 0,43 euro už kilogramą, o turgavietėje 0,40 euro. Didelės bulvės turguje kainuoja įvairiai: nuo 0,50 iki 0,80 euro už kilogramą. Morkų kilogramas turguje vidutiniškai kainuoja 7 centų. Žirniai kaina už kilogramą siekia 1,60 euro. Česnakų sezonui dar neprasidėjus turguje jie kainuoja labai įvairiai: vienos prekeivės česnakų galvutes pardavinėjo vienetais, kitos – kilogramais. Už galvutę prašyta po 70 centų, už kilogramą – nuo 5 iki 8 eurų.

Ryšelis svogūnų laiškų turguje kainavo 30 centų.

DSC_2488Populiariausios šio laiko uogos – vyšios – turguje kainavo įvairiai: už kilogramą prašyta nuo euro iki pusantro euro. Trešnių kainos kiek didesnės:1,5 euro už 0,5 kg ir 2,5 euro už 1 kg. Nors braškių galima rasti kiekviename darže, jų kaina turguje gana didelė: už kilogramą prašyta nuo 2,5 iki 3 eurų. Mėlynių litras kainuoja apie 3-3,5 euro.

Aviečių kainų skirtumas turguje stulbinantis, todėl neskubėkite pirkti iš pirmojo pasitaikiusio prekeivio. Viena turgaus prekiautoja 0,5 kg aviečių siūlė po 0,70 euro, kita po 1,5 euro už 0,5 kg, na, o trečioji netgi po 2,5 euro už mažą 250 gramų indelį.

Medaus kainos gana panašios – 4,5-5 eurai už kilogramą.

Kamilė Masienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.