Penktadienio popietę miesto istorinėje rotušėje vyko Kėdainių rajono 2019 metų socialinio darbuotojo apdovanojimo ceremonija. Iš septynių pasiūlytų kandidatų, komisijos sprendimu ja tapo jau 21 metus socialinėje srityje dirbanti Ema Bukauskienė, Josvainių socialinio ir ugdymo centro socialinė darbuotoja. Ją šiai nominacijai pasiūlė darbovietės kolektyvas.


Kasmet Lietuvoje rugsėjo 27-oji yra minima kaip Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šia proga jau ne pirmus metus iš eilės Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva yra renkamas geriausias socialinis darbuotojas. Šiais metais toks apdovanojimas yra įteikiamas ketvirtą kartą. 2016 m. metų socialine darbuotoja tapo Sonata Rindokienė, 2017 m. – Vitalija Mikėnaitė, praėjusiais metais – Ligita Ročkienė.

Socialinio darbuotojo darbas yra bene vienas sunkiausių, tačiau jį mūsų rajone dirba pagrinde vien moterys. Vienas vyriškis – Donatas Stelmokas – dirba rajono savivaldybės administracijoje.

Pasak Josvainių socialinio ir ugdymo centro vadovės Erikos Markovos, kolektyvas, siūlydamas šiai nominacijai E. Bukauskienę stipriai tikėjo, kad būtent ji ir taps nugalėtoja.

„Ema dirba su garbaus amžiaus žmonėmis ir yra labai nuostabi, aktyvi mūsų kolektyvo siela. Tai geras ir nuostabus darbuotojas, todėl ir nusprendėme ją pasiūlyti šiai nominacijai. Siūlydami labai tikėjome, kad ji ir taps geriausia“, – šypsojosi E. Markova .

Pati šių metų Kėdainių rajono metų socialinė darbuotoja teigė, kad darbas reikalauja nuolatinio atsidavimo, kantrybės, tikėjimo žmonėmis. Tačiau padėti žmonėms, pasak pašnekovės, buvo ir yra jos gyvenimo kelias.

„Taip, tai darbas, trunkantis bene 24 valandas per parą. Grįžusi namo negaliu nuo visko atsiriboti, dažnai galvoju apie savo slaugomus senolius. Nors darbas ir sunkus, tačiau atsipalaiduoti, įgauti stiprybės, reikalingos darbui, padeda šeima, laisvalaikio pomėgiai.

Šios, profesinės dienos proga, kolegoms linkiu gero darbo, niekada neprarasti tikėjimo žmonėmis, jausti jų rūpesčius ir vargus. Taip pat palinkėčiau sveiko humoro – kad į viską žvelgtų truputėlį per rožinius akinius“, – po apdovanojimo ceremonijos sakė šių metų Kėdainių rajono socialinė darbuotoja E. Bukauskienė.

Šiais metais į šią nominaciją taip pat buvo pasiūlytos šios socialinės darbuotojos: Milda Beresnevičienė, Regina Chmeliauskienė, Aistė Židelytė, Irena Lipinskienė, Danguolė Bacevičienė, Asta Mataitienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.