Birželio 3−7 dienomis Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su oficialiu bendradarbiavimo vizitu lankėsi su Kėdainiais bendradarbiaujančiame Zemerdos mieste (Vokietija).

Lankydamasis Zemerdoje meras S. Grinkevičius domėjosi vokiečių ugniagesių darbu.

Lankydamasis Zemerdoje meras S. Grinkevičius domėjosi vokiečių ugniagesių darbu.

Vizito darbotvarkė buvo labai įtempta
Pirmąją viešnagės dieną rajono vadovą priėmė Zemerdos savivaldybės burmistras Ralfas Hauboldtas. S. Grinkevičius taip pat susitiko su administracijos vadovais, skyrių vedėjais.
„Šioje su Kėdainiais bendradarbiaujančioje savivaldybėje lankiausi pirmą kartą, o kalbėjomės daugiausiai apie bendrus, mus siejančius, dalykus. Taip pat aptarėme tolesnio bendradarbiavimo galimybes įvairiose srityse, lankėmės svarbiausiose įstaigose, todėl vizito darbotvarkė buvo labai įtempta“, – sakė S. Grinkevičius.

Turime pasimokyti bendruomeniškumo
Antrąją vizito dieną meras lankėsi Zemerdos muzikos mokykloje, kur susipažino su ugdymo procesu, apžiūrėjo patalpas, kuriose mokosi apie keturis šimtus vaikų. Dirba septyniolika pedagogų. Mūsų rajono vadovas taip pat apsilankė centrinėje bibliotekoje ir muziejuje.
„Biblioteka puikiai įrengta – daug kompiuterinės įrangos, leidinių, taip pat pagal poreikius transformuojamos salės. Nudžiugino tai, kad mūsų M. Daukšos viešojoje bibliotekoje lankytojams sudarytos labai panašios sąlygos. Man labai patiko, jog vokiečiai savo bibliotekos kiemelyje turi gražų rožyną, kuriame auga aktyvių ir bendruomeniškų Zemerdos gyventojų dovanotos rožės“, – sakė S. Grinkevičius.
Gilią istorinę praeitį turinčios Zemerdos muziejaus ekspozicija nustebino mūsų rajono merą. Nors eksponatų kolekcija gana kukli ir nedidelė, tačiau didžiausia ir stipriausia jos dalis – šio krašto pramonės pasiekimai, gamyklų ir jų produkcijos istorija.
„Nors Kėdainių krašto muziejus nepalyginamai turtingesnis, tačiau iš vokiečių galėtume pasisemti patirties ir į ekspoziciją įtraukti mūsų rajono pramonės istoriją ir eksponatus. Apie tai kalbėsiu su Kėdainių krašto muziejaus administracija“, – sakė S. Grinkevičius.

Domėjosi ugniagesių savanorių veikla
Mūsų rajono vadovas apsilankė Zemerdos miesto priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, susitiko su jos vadovais, darbuotojais.
„Labai džiaugiuosi šia pažintimi, nes gavau atsakymus į daugelį man rūpinčių klausimų, susijusių su ugniagesių savanorių veikla. Sužinojau, kaip ir kokiomis sąlygomis jie dirba, kokią turi techniką. Tai buvo labai šiltas, prasmingas ir naudingas susitikimas”, – teigė S. Grinkevičius.

27-erius metus tęsiasi graži draugystė
Kėdainių rajono vadovas taip pat dalyvavo šio Vokietijos miesto festivalio renginiuose.
Oficialiame šventės atidaryme meras pasveikino jos dalyvius – pasidžiaugė ir padėkojo už gražų 27-erių metų Kėdainių ir Zemerdos bendradarbiavimą ir palinkėjo aktyvesnio bendradarbiavimo tarp įvairių visuomenės grupių.
Trečią vizito dieną S. Grinkevičius susitiko su sporto, labdaros, verslo atstovais ir aptarė intensyvesnio bendradarbiavimo galimybes įvairiose srityse.
„Iki šiol mūsų miestai dažniausiai keitėsi muzikos mokyklų kolektyvų vizitais, tad mano noras yra tas, kad Kėdainiai ir Zemerda aktyviau bendradarbiautų įvairiose srityse. Todėl kalbėjome apie sporto klubų bendradarbiavimą, pasikeitimą kontaktais. Trys vizito dienos praėjo intensyviai ir naudingai. Tikiuosi, kad ryšiai tarp dviejų miestų plėsis, o mūsų bendradarbiavimas bus aktyvesnis įvairiose srityse. Džiaugiuosi šiuo vizitu, kuris mūsų bendradarbiavimą turėtų pakelti į aukštesnį kokybės lygį“, – sakė S. Grinkevičius.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.