Nuo sausio pradžios VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriaus (PSS) vedėjos pareigas pradėjo eiti Aistė Leleikienė, nuo 2016 metų šiame skyriuje dirbanti gydytoja psichiatre. A. Leleikienė yra Jaunųjų psichiatrų asociacijos valdybos narė, Lietuvos sporto universiteto (LSU) biomedicinos mokslų doktorantė, skaito paskaitas LSU studentams.

Psichikos sveikatos skyriaus vedėja primena, kad šiame skyriuje pacientai gali gauti kompleksines paslaugas sergant psichikos sveikatos ligomis, juos konsultuoja ne tik gydytojai psichiatrai, bet ir psichikos sveikatos slaugytojai, psichologai ir socialiniai darbuotojai. Ateityje skyriuje bus siekiama dar labiau skatinti komandinio darbo principus, taip pat bus skatinama darbuotojų asmeninė kompetencija ir siekiama, kad visiems pacientams būtų taikoma naujausiais moksliniais tyrimais paremta kompleksinė pagalba.

Psichikos sveikatos skyriuje jau ketverius metus sėkmingai veikia Psichikos dienos stacionaras. PSS besilankantiems pacientams neseniai pradėta taikyti šviesos terapija, kuri efektyviai veikia gydant nuotaikos ir miego sutrikimus.

„Labai tikiuosi, kad ateityje visuomenėje dings ,,baimė“ ir ,,gėda“ kreiptis į gydytoją psichiatrą ir kitus psichikos sveikatos priežiūros specialistus. Visada sakau, kad gėda yra ne kreiptis pagalbos, bet vengti pripažinti ir atsisakyti pagalbos, kai jos iš tikrųjų reikia, nes psichikos liga sergantis žmogus niekada neserga vienas, visuomet kartu serga ir jo šeima bei aplinkiniai“, – pastebi gydytoja psichiatrė.

Asta Raicevičienė
VšĮ Kėdainių PSPC atstovė
viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.