VšĮ Kėdainių PSPC darbą pradėjo nauja gydytoja akušerė ginekologė Sonata Barilienė. Baigusi tuometinės Kauno medicinos akademijos akušerijos ir ginekologijos rezidentūrą, nuo 2001 metų pradėjo dirbti pagal įgytą kvalifikaciją. 2008 metais gydytoja apgynė daktaro disertaciją. Gydytoja taip pat dirba Kėdainių ligoninės Konsultacijų poliklinikoje ir Akušerijos ir ginekologijos skyriuje.

Gydytojos pagrindinė darbovietė tebėra Kauno klinikos, tačiau anksčiau S. Barilienei teko dirbti ir privačiose klinikose: ,,Motinos ir vaiko klinikoje“ bei Dr. Kildos klinikoje Kaune, M. Tamaliūno šeimos klinikoje Raseiniuose.

Dirbant Kauno klinikose, savo žinias gydytojai teko pritaikyti ginekologijos, akušerijos ir gimdymo skyriuose ir konsultacijų poliklinikoje.

Su pacientėmis gydytoja labai atvira, paprasta, stengiasi suprantamai suteikti informaciją apie esamus negalavimus, problemų sprendimo būdus.

S. Barilienė pripažįsta, kad jos darbe sunkiausia – pasakyti moteriai apie onkologinį susirgimą. Svarbu įkvėpti pacientei viltį, laiku nukreipti specializuotai pagalbai, taikyti efektyvius gydymo metodus.

Gydytoja ragina moteris aktyviai dalyvauti Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programoje. Tyrimo rezultatus būtina aptarti su gydytoju akušeriu ginekologu, kuris suteiks išsamią informaciją apie pastebėtus pakitimus citologiniame tepinėlyje, esant reikalui, nukreips tolimesniam tyrimui.

Gydytojos Sonatos nuomone, moterys kartą per metus turėtų apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą profilaktiniam patikrinimui. Rūpinimąsis savo sveikata turėtų tapti kiekvienos moters įpročiu.

Gydytoja akušerė ginekologė Sonata Barilienė yra kilusi iš Kauno, turi šeimą. Dukra studijuoja medicinos mokslus užsienyje, sūnus – moksleivis.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.