Lietuvių patarlė sako – kaip pasiklosi, taip išmiegosi. Turbūt nedažnai susimąstome, kad ji turi ir tiesioginę prasmę: juk nuo to, kaip miegame, priklauso mūsų savijauta atsikėlus. Ramų ir gilų miegą, kurio metu gerai pailsime, lemia tinkamas, kokybiškas čiužinys. Jei atsigulę negalite atsipalaiduoti, dažnai vartotės, įsmilksta nugara ir ryte jaučiate skausmus – vadinasi, miegate ant netinkamo čiužinio.

Jei ieškote kokybiško čiužinio, patogios bei tvirtos lovos sau ar savo šeimai, norite pasitarti su specialistais, apsilankykite UAB „Meduma“ gamintojo baldų ir čiužinių salone, esančiame Žemaitės g. 21. Dirbame pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val.
Interneto svetainė: www.8h.lt

Koks čiužinys laikomas komfortišku, nuo ko priklauso jo kokybė bei kaip išsirinkti tinkamiausią, jums gali patarti kėdainiečiai čiužinių gamintojai. Aukštos kokybės čiužinius su patentuotu prekiniu ženklu „8h Gero miego!“ gamina mūsų mieste veikianti baldų gamybos įmonė „Meduma“.
Pirkėju patogumui šalia gamybinių patalpų, Žemaitės g. 21, pirmame aukšte įrengta vietoje gaminamų baldų, lovų ir čiužinių ekspozicija. Čia dirbantys specialistai atskleis visus čiužinio sudėties subtilumus, išsiaiškins jūsų poreikius ir, atsižvelgdami į tai, kiek esate pasirengę investuoti į šį rimtą pirkinį, parinks tinkamiausią čiužinį.

Tinkamas branduolys – tiesus stuburas
Ilgametė čiužinių gamybos patirtis, visa įvairovė medžiagų, pasižyminčių tam tikromis savybėmis, žinios, kaip jas naudoti, naujovės bei individualūs sprendimai kiekvienam klientui – šie privalumai įmonei leidžia kurti gaminius, užtikrinančius patogumą ir kokybišką poilsį.
„Esu įsitikinęs, kad čiužinys – vienas rimčiausių pirkinių, todėl mes, gamintojai, tam skiriame ypatingą dėmesį, – tvirtina UAB „Meduma“ projektų vadovas Dainius Jačunskas. – Juk net trečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami! O nuo to, kaip miegojome, priklausys savijauta atsikėlus. Todėl rinkdamiesi tinkamiausią čiužinį, nepagailėkite laiko, įsigilinkite į jo funkcijas, išbandykite jo patogumą.“

Gerą poilsį garantuoja tinkamas čiužinys, kuris prisitaiko prie žmogaus kūno kontūrų, tolygiai paskirsto svorį ir išlaiko stuburą taisyklingoje fiziologinėje padėtyje.

Pasak pašnekovo, renkantis čiužinį, būtina atsižvelgti į žmogaus ūgį, svorį, sveikatos būklę, maksimalų svorį, kurį gali palaikyti spyruoklių blokas. Šie dalykai svarbūs tam, kad įsigytas čiužinys atliktų svarbiausias savo funkcijas: prisitaikytų prie žmogaus kūno kontūrų, tolygiai paskirstytų svorį ir išlaikytų stuburą taisyklingoje fiziologinėje padėtyje. Tik taip raumenys visiškai atpalaiduojami, ir žmogus tinkamai pailsi.
Už tai, kad miegant stuburas išliktų tiesus, „atsakinga“ viena svarbiausių čiužinio sudedamųjų dalių – branduolys. Jį sudarančių spyruoklių kiekis ir sistema sudaro pagrindą čiužinio kietumui arba minkštumui. Tačiau galutinį komforto pojūtį savo darbą išmanantys gamintojai sukuria derindami čiužinio branduolį supančių medžiagų pluoštus.
„Neretai rytais skundžiamės nugaros skausmu, kūno sustingimu. Taip atsitinka dėl neteisingai pasirinkto čiužinio branduolio – spyruoklių arba poliuretano. Jei didesnio svorio žmogus guli ant pernelyg minkšto čiužinio, susidaro hamako efektas: klubai įdumba žemiau nei pečiai ir kojos. Ir atvirkščiai, jei lieknas žmogus miegos ant kieto čiužinio, čiužinys neįlinks nuo jo svorio. Ir vienu, ir kitu atveju stuburas išlinksta, per naktį pavargsta, o ryte skauda raumenis, kurie bando atstatyti stuburą į teisingą padėtį. Taigi, kad nebūtų šios problemos ir stuburas išliktų tiesus, reikia teisingai pasirinkti čiužinio branduolį“, – aiškino pašnekovas.

Svarbu tvirta atrama
Įmonė čiužinių gamybai naudoja „Pocket“ (išvertus iš anglų kalbos – „kišenė“) tipo spyruokles, kurios taip vadinamos todėl, kad kiekviena spyruoklė yra įvilkta į atskirą neaustinės medžiagos maišelį. „Kuo daugiau

Išskirtinis gaminys – „Eko Micropocket Comfort“ čiužinys, turintis kokoso pluošto vėdinimo kanalą, žiemai ir vasarai pritaikytas puses.

spyruoklių naudojama viename kvadratiniame metre, kuo jos smulkesnės, tuo efektyviau kopijuoja žmogaus kūno liniją ir toleruoja svorio intervalą. Čiužinys, kurio branduolį sudaro 250–300 vienetų spyruoklių 1 kvadratiniame metre, skirtas iki 60 kg sveriančiam žmogui, o vadinamosios „Mikro–pocket“ spyruoklės, kurių 1 kvadratiniame metre yra 500 vienetų, bei „Multi–pocket“ spyruoklės, kurių minėtame plote yra 1000, skirtos didesniam svoriui“, – pasakojo pašnekovas.
Čiužinių gamintojai rekomenduoja ir atviras, vientisinio pynimo spyruokles „Miracoil“, kurios ypatingos tuo, kad tiksliai paskirsto kūno svorį po visą gulimą paviršių,  sumažina spaudimą labiausiai atsikišusiems kūno taškams, ypač tinka 150 kg ir didesniam svoriui.
Dar vienas svarbus kriterijus renkantis čiužinį – jo naudojimo dažnumas. Jei čiužinį naudosite ne kasdien, o tik sodyboje, sode ar svečių kambaryje, galite sutaupyti ir rinktis gaminį su įprastomis atviromis „Bonel“ tipo spyruoklėmis, kurias naudojo mūsų tėvai ir seneliai.
„Beje, mūsų įmonė negamina pilnavidurių čiužinių, kurių branduolys yra iš porolono, poliuretano, latekso, viskozės elastinės medžiagos, nes dėl savo masės jos yra linkusios įgerti ir palaikyti drėgmę, – minėjo pašnekovas. – Siekdami, kad čiužinys būtų gaivus, naudojame spyruokles. Toks čiužinys geriau vėdinasi, be to, suteikia geresnę atramą, todėl lengviau apsiversti. Pilnaviduriai čiužiniai klampesni, verčiantis reikia įdėti daugiau pastangų.“

Minkštas, bet ne klampus
Antra svarbi čiužinio funkcija – palaikyti gerą kraujotaką nakties poilsio metu. Priešingu atveju, sutrikus kraujotakai, gali nutirpti galūnės, jausime poreikį dažnai keisti padėtį. Kad taip nenutiktų, žmogaus svoris, jam gulint, turi pasiskirstyti kuo tolygiau ir kuo didesniame plote. Šią funkciją atlieka minkštinančios medžiagos, sluoksniais klojamos ant čiužinio branduolio. Prie žmogaus kūno formų geriausiai prisitaiko viskozės elastinė medžiaga, reaguojanti į kūno šilumą ir spaudimą. „Tačiau ji labai tanki, uždaromis poromis, tad jei pritraukia drėgmės, labai sunkiai vėdinasi. Todėl mes šios medžiagos dedame tik į paviršinį sluoksnį ir tik 2 cm, o po ja klojame geriau besivėdinantį aukšto tankio poliuretaną. Kuo aukštesnis medžiagos tankis, tuo ji lėčiau dūlėja, ilgiau išlaiko savo savybes“, – aiškino D. Jačunskas.

Lova „Malta“ su paaukštintu, ergonomišku galvūgaliu ypač patogi tiems, kas lovoje mėgsta skaityti knygą ar žiūrėti televizorių.

Toks technologinis sprendimas leidžia pasiekti geriausią rezultatą – čiužinys neleidžia svoriui susikoncentruoti viename taške ir gerai vėdinasi. Kai pastaroji savybė klientui yra ypač svarbi (pavyzdžiui, žmogus daugiau prakaituoja, aplinkoje yra didelė santykinė drėgmė), „8h Gero miego!“ čiužinių gamintojai gali pasiūlyti ir visiškai drėgmės nesugeriančių medžiagų – kokoso ar arklio ašutų pluoštus.
Čiužinį galima pritaikyti ne tik prie aplinkos, žmogaus fiziologinių savybių, bet ir prie sezoniškumo. UAB „Meduma“ gamina dvipusius čiužinius, kurių viena pusė pritaikyta žiemos sezonui, minkštesnė, o kita, kietesnė, – vasarai. Pavyzdžiui, vasarinei čiužinio pusei puikiai tinka perforuoto latekso ir lino pluošto kombinacija.

Dėmesys gaivumui
Ilgametę patirtį turintys čiužinių gamintojai kiekvienam klientui gali pasiūlyti individualius poreikius tenkinantį čiužinį, tačiau jie taip pat apibendrino geram čiužiniui reikalingas savybes ir sukūrė daugumai žmonių tinkančius gaminius. „Turime išskirtinai natūralių čiužinių liniją, skirtą žmonėms, kurie yra alergiški sintetinėms medžiagoms, netoleruoja elektros krūvio, kurį kaupia sintetinės medžiagos, – pasakojo pašnekovas. – Šiuos čiužinius sudaro tokios pagrindinės medžiagos kaip arklio ašutai, kupranugario vilna, lino pluoštas. Užvalkalai siuvami iš lino ar medvilnės pluošto, daigstyto su drobele. Branduolį sudaro spyruoklės, pritaikytos skirtingam svoriui. Tai gaivūs, labai gerai besivėdinantys čiužiniai.“
Tačiau ne blogesni ir kiti, iš kokybiškų sintetinių medžiagų pagaminti, čiužiniai, kurių linija taip pat gausi. Paminėtinas čiužinys „Eko Pocket – gyvas“, kurio užvalkalas yra pralaidus orui: jis trikotažinis, impregnuotas alijošiaus ekstraktu bei sudaigstytas su medvilnės pluoštu ir medvilnės audiniu.
Unikalūs technologiniai sprendimai atsispindi „Micropocket“ čiužinių serijoje, kurią sudaro trys skirtingą minkštumo pojūtį teikiantys čiužiniai su standžiu, tvirtą atramą teikiančiu mikrospyruoklių branduoliu. Viena čiužinio pusė skirta žiemai, kita – vasarai. Gaivumą užtikrina pačių gamintojų sukurta vėdinimo sistema. Oras cirkuliuoja per čiužinio šoneliuose įrengtą kokoso pluošto vėdinimo kanalą, veikiantį dumplių principu.

Čiužinys jam ir jai
Kėdainiečiai taip pat išsprendė dar vieną problemą, su kuria susiduria du labai skirtingo svorio žmonės, miegantys ant vieno čiužinio. „Paprastai klientams patariu – jei nesutariate dėl čiužinio minkštumo, geriau rinkitės tą, kurio nori kiečiau miegoti mėgstantis partneris. Šis kompromisas bus naudingesnis abiem. Tačiau ką daryti, jei kompromiso pasiekti neįmanoma, nes partnerių svoris skiriasi 50 ir daugiau kilogramų? Išeitis yra – sukūrėme „Jis ir ji“ technologiją, pagal kurią galime pagaminti čiužinį su atskiromis zonomis. Viena zona tiks žmogui, sveriančiam iki 80 kg, kita – daugiau kaip 80 kg“, – teigė D. Jačunskas.

Geras poilsis – patogioje lovoje
Ar gerai pailsėsite naktį, priklauso ir nuo lovos. UAB „Meduma“ rūpinasi, kad miegotumėte patogioje ir tvirtoje lovoje, kurios detales ir apdailą pritaikys pagal individualius jūsų pageidavimus. „Siekėme sukurti lovą, kuri būtų tvirta, ilgaamžė, turėtų erdvią patalynės dėžę“, – pasakojo įmonės projektų vadovas. UAB „Meduma“ gaminamos lovos pasižymi savita konstrukcija. Jos turi net 800 litrų talpos patalynės dėžę be pertvarų, o tai labai pravartu, kai namuose trūksta vietos. Metalinę lovos konstrukciją sudaro šiek tiek nuo grindų pakeltas dugnas, kampų sutvirtinimai ir atramos. Sustiprintas metalinis lovos grotelių rėmas turi itin tankias ortopedines lenteles, pakėlimui naudojamas pneumatinis mechanizmas. Patogu tai, kad lovų kraštų audinys yra nuvelkamas, tad norint pakeisti spalvą, raštą ar susidėvėjus jį nesudėtinga pakeisti nauju. „Laikomės tradicijos visus lovų modeliams duoti miestų pavadinimus: Malta, Barselona, Praha, Sofija ir kitus“, – šypsosi pašnekovas, pridurdamas, kad jau visai netrukus baldų salono ekspoziciją papildys atnaujintas, dar romantiškesnis lovos modelis „Ravena“.
Baldų įmonėje gaminamos lovos turi 3 tipų galvūgalius: „Primus“, kuris yra keturkampės formos, o vientisą audinį paįvairina dekoravimas sagomis, elegantiškąjį „Romantika“, turintį nuimamą ir nuvelkamą paminkštinimą, bei „Ergo“ – ergonomišką galvūgalį tiems, kas mėgsta lovoje skaityti knygą ar žiūrėti televizorių. Jis išlenktas 70 laipsnių kampu, tad suformuoja patogią pečių, kaklo ir galvos atramą sėdint. Šis įlinkis taip pat patogus pagalvei pasidėti, tad miegama dalis pailgėja 10 cm, o tai ypač aktualu aukšto ūgio žmonėms. Galvūgalis yra paminkštintas, daigstytas rombais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.