Praėjusį penktadienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje buvo patiekta informacija apie UAB „Visolis“ norą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje statyti natrio šarmo gamyklą. 

Rūta Navickaitė pristatė planuojamą UAB „Visolis“ ūkinės veiklos viziją dėl natrio šarmo gamybos Kėdainiuose.

Firmos „Consulting“ atstovė Rūta Navickaitė trumpai pristatė norimos statyti gamyklos viziją.
Pasak pranešėjos, bendrovės atstovai laikosi visų numatytų įstatymų ir jau žengia žingsnius planuojamai ūkinei veiklai. Būsimai gamyklai bendrovė naudotų apie pusantro hektaro plotą. Natrio šarmo gamybai naudojama pagrindinė žaliava – druska, tačiau gamybos procese susidaro įvairių pavojingų cheminių junginių.
Išklausę trumpą pristatymą ir rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus paviešintas VDU Aplinkotyros katedros profesoriaus Romualdo Juknio pastabas, kuriose aiškiai išdėstyta, jog tokia gamykla būtų gana pavojinga aplinkai ir žmonių sveikatai, Tarybos nariai vienbalsiai pasakė, kad nepritaria tokios gamyklos statymui Kėdainių pašonėje. Kėdainiečiai nenori rizikuoiti nei oro bei vandens tarša, nei triukšmu, nei dar vienu nemalonių kvapų šaltiniu.
„Esame gana jautrus kraštas, kuriame gausu įvairios pramonės. Turime labai atsakingai pažiūrėti į naujas investicijas. Šios gamyklos atėjimas kelia labai daug klausimų. Kadangi jos statytojai turi alternatyvią vietą, tai mes jiems ir siūlome kurtis kitur. Nemanau, kad žadamos trisdešimt darbo vietų yra vertos neaiškios rizikos“, – sakė rajono vadovas.
Žinių apie bendrovę „Visolis“ pateikiama labai kukliai – internetinėje erdvėje galima rasti tik tiek, kad tai Klaipėdoje registruota bendrovė, kurioje oficialiai dirba vienas darbuotojas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.