Žymiausios Lietuvoje hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjo ir vokalisto, įvairių socialinių projektų dalyvio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro gyvenime veiklos nestigo niekada. 

Asmeninio archyvo nuotr.

G. Liaudanskas dažnas svečias įvairiuose susitikimuose. Visai neseniai šis visuomenininkas viešėjo Kėdainiuose ir atvirai kalbėjo apie savo gyvenimą
Koncertus, dainų tekstų rašymą, jaunimo neformalų ugdymą, sportą ir daugelį kitų veiklų tarpusavyje suderinantis G. Liaudanskas atskleidė, kad jo prioritetų skalėje aukščiausią vietą užima šeima, antroje vietoje – viso gyvenimo aistra tapęs ledo ritulys.

Lemtingi gyvenimo įspaudai
„Kiekvienas turime būti laisvas savo pasirinkimuose. Aš gyvenime dariau daug dalykų. Išgyvenau labai daug įvairių patirčių. Sutikau labai daug skirtingų žmonių, kurie paliko labai skirtingus įspaudus mano gyvenime. Pats gyvenime dariau klaidų, tačiau džiaugiuosi, kad iš daugelio jų pasimokiau. Kažkada buvo iškilusi grėsmė, kad nebaigsiu mokyklos, nes buvau pankas ir jos nemėgau, bet sutikau vieną direktorių, kuris manimi patikėjo. Tad galvoju, kad atsitiktinų susitikimų nebūna. Kiekvienas sutiktas žmogus kažką nulemia“, – jaunimui dažnai sako G. Liaudanskas.
Pasak G. Liaudansko, kiekvienam mūsų po nosimi yra padėta daugybė vertingų patarimų, tik retas moka jais pasinaudoti. „Kai gimiau, norėjau, kad mane mylėtų. O nuo šešiolikos metų žinojau, kokios noriu šeimos. Esu laimingas, kad turiu puikią šeimą, kuri mane supranta, palaiko. Aš niekada nežinojau, ką gyvenime noriu pasiekti. Tačiau dabar matau, kad vis kažką sugalvoju, kažką atrandu“, – atviravo G. Liaudanskas.

Mumyse gyvena du vilkai
Kažkada buvęs kone ties gyvenimo užribiu, dabar G. Liaudanskas žinomas kaip visuomeniškas, patriotiškas ir pilietiškas žmogus. „Mes labai mėgstame kalbėti apie visuomeniškumą, pilietiškumą, patriotiškumą, tačiau pamirštame pamatines vertybes, nuo vaikystės skiepijamas tėvų pasikalbėjimais, mamos skaitomomis pasakomis. Mes pamirštame gerumą, nuoširdumą, draugiškumą, idealizmą, altruizmą, pastangas gyventi ne į save, o nuo savęs – juk būtent tai suformuoja žmogų. Žinoma, mes negalime daryti visko absoliučiai gerai: būname ir liūdni, ir pikti. Bet kurios nors savybės juk dominuoja. Mumyse gyvena du vilkai – geras ir blogas.

Pasiklausyti G. Liaudansko-Svaro gyvenimo istorijos ir jo skleidžiamų idėjų dažniausiai susirenka jaunimas.

Laimi tas, kurį maitini geriau: nors ėdesio duodi abiem, daugiau gaunantis užauga didesnis. Tikrosiomis vertybėmis maitinamas žmogus ir būna pilietiškas, jo pasaulėžiūra neleidžia jam būti kitokiam. Taigi pilietiškumo ar kitų išvardytų dalykų ugdyti nereikia: su tikromis vertybėmis užaugęs, prie jų prisilietęs, su jomis susidūręs žmogus pats tą supranta. Nors jis taip pat būna ir liūdnas, ir piktas, ir nusivylęs, galbūt jame gyvena dalis neapykantos, toks žmogus turi daugiau gebėjimų su tuo tvarkytis. Jo pasaulėžiūra yra platesnė, jis turi didesnę galimybę suvokti, kad viskas yra laikina, kad viskas gali būti ir kitaip“, – savo nuomonės neslepia G. Liaudanskas.

Knygos tinka proto treniruotėms
Lietuvos hiphopo legenda vadinamos grupės „G&G Sindikatas“ lyderis atviras – jam gaila tų žmonių, kurie neskaito knygų. Gabrielius sutinka, kad per prievartą žmonių knygomis sudominti neįmanoma, tačiau, pasak jo, sunku patikėti, jog gali būti tokių, kuriems knygos gali nepatikti. „Nuo vaikystės mėgstu fantastiką. Nes man daug fantastikos knygų skaitė dėdė. Kai mokykloje reikėjo skaityti knygas, aš tai ignoravau, tačiau dabar galiu pasakyti, kad tą privalomą literatūros sąrašą visą perskaičiau, tik jau gerokai po mokyklos baigimo. Esu įsitikinęs, kad knygos puikiausiai tinka proto treniruotėms“, – sakė G. Liaudanskas.
Gabrielius atvirai pasakoja ir apie savo studijas. Jis, nesitikėdamas, kad pavyks, bet norėdamas pradžiuginti mamą, įstojo studijuoti teisę: „Stojau į teisę, nes šimtu procentu tikėjau, kad ten neįstosiu. Prasimokiau trejus metus ir supratau, jog daugiau negaliu. Tada kartu su draugais stojau į pedagogiką, mokytis socialinius mokslus. Tačiau mokytojas nesu.“ Gabrieliaus teigimu, gyvenime reikia išbandyti viską, ko norisi, tačiau tie bandymai neturi kenkti žmonėms.

Rytoj gali būti per vėlu
Nė vieno abejingo nelieka, kai G. Liaudanskas pasakoja istoriją, kaip jis tapo kraujo donoru. Jis atvirai dalijasi patirtimi, kaip pirmą kartą paaukoti kraujo pavėlavo: „Pirmą kartą pažadėjęs aukoti kraujo to padaryti nespėjau. Prieš kurį laiką vieno mano pažįstamo draugė susirgo piktybine kraujo liga. Prašydamas pagalbos draugas paskambino man bei kitiems bičiuliams ir paprašė, ar negalėtume atvažiuoti į ligoninę ir paaukoti kraujo. Iš karto sutikau, tik keletą dienų vis atidėliojau, vis rasdamas įvairių pasiteisinimų. Vis sakydavau – rytoj tai jau tikrai važiuosiu. Kai pagaliau susiruošiau važiuoti į ligoninę ir paskambinęs draugui apie tai pasakiau, jis labai trumpai atsakė , jog ačiū, vyrai, nebereikia. Negaliu pamiršti šio pokalbio, pažadėjau sau, kad daugiau nevėluosiu“, – prisipažino atlikėjas.

Traukia įdomios naujovės
G. Liaudanskas šypososi, jog turi įvairių keistenybių. „Mano moto – visos kaukolės šypsosi“. Kaukolė man simbolizuoja vietą, saugančią protą. Tad ji visai nėra grėsminga. Aš iš gyvenimo stengiuosi imti įdomius dalykus. Kartais įsitraukiu į pasiūlytus projektus, bet noriu tikrų, ne paradinių dalykų. Taip išbandžiau save kario

G. Liaudansko teigimu, mumyse gyvena du vilkai – geras ir blogas. Laimi tas, kurį maitini geriau. (Asmeninio archyvo nuotr.)

gyvenime, vėliau kartu su sūnumi Mykolu leidomės į projektą „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“. Ten buvo ne tik tikrai sunki kelionė senoviniu buriniu laivu, bet ir turiningi pokalbiai prie laužo. Visada laikiau save pakankamai prakutusiu, kalbant apie savo šalies pažinimą, tačiau ši kelionė man atvėrė akis ir parodė, kiek dar daug nesu matęs… už tai ir esu labiausiai dėkingas. Netgi atradau dalykų, į kuriuos dabar noriu pasigilinti papildomai“, – pasakojo ekspedicijos dalyvis.
G. Liaudanskas atvirai kalbėjo, jog gyvenime dažniausiai yra du keliai – pabėgti arba spręsti problemas, kai jos iškyla. „Gal ir keistai skamba, tačiau mes kiekvienas esame savo laimės žudikas, tad kviečiu visus gyventi taip, kad laimės nežudytume“, – kėdainiečiams linkėjo žinomas vyras.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.