Niekam ne paslaptis, kad dažnai slydimas į gyvenimo užribį prasideda nuo dažno svaigiųjų gėrimų taurelių kilnojimo. Patekusieji į priklausomybių liūną įvairiomis priemonėmis bando iš jo išsikapstyti.

J. Blinstrubaitės teigimu, šįmet norinčiųjų užsikoduoti nuo alkoholio buvo daugiau. Visiems prašiusiesiems pagalba suteikta.

J. Blinstrubaitės teigimu, šįmet norinčiųjų užsikoduoti nuo alkoholio buvo daugiau. Visiems prašiusiesiems pagalba suteikta.

Viena iš išeičių – kodavimasis. „Pastebėjome, kad daugiausia gydytis nuo alkoholio ryžtasi moterys. Prašymų padėti išsivaduoti iš alkoholizmo vis dažniau išsako moterys. Kovoje su alkoholizmu itin didelį darbą nuveikia socialiniai darbuotojai. Per pastaruosius keletą metų nepamenu nė vieno asmens, kuris būtų teikęs prašymą koduotis savo iniciatyva be socialinių darbuotojų pagalbos“, – sakė rajono socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.
Pasak J. Blinstrubaitės, Kėdainių rajone pagalba asmenims, norintiems užsikoduoti nuo alkoholio, yra teikiama jau seniai. Per vieną metų ketvirtį vidutiniškai kreipiasi 2–3 asmenys kodavimuisi nuo alkoholio. Pirmąjį 2016 metų ketvirtį buvo užfiksuoti net 5 tokie atvejai. Savivaldybė neturi atskiro gydymo programos fondo, todėl norintieji gydytis turi teikti prašymą vienkartinės socialinės paramos komisijai, kadangi ši procedūra nėra kompensuojama. „Nepasitaikė dar nė vieno atvejo, kad komisija atmestų nors vieną teikiamą prašymą. Paskutinį kartą prašymus komisijai savo noru ir su socialinių darbuotojų pagalba teikė netgi visa šeima (vyras ir žmona) iš Vilainių seniūnijos“, – sakė Socialinbės paramos skyriaus vedėja. Anot jos, per metus ši procedūra savivaldybei atsieina apie 210 eurų.
Kasmet vienkartinei piniginei paramai skiriama suma yra sudaroma pagal žmogaus asmeninę finansinę būklę. Daugiausiai kreipiasi mažas pajamas gaunantys žmonės.
J. Blinstrubaitė džiaugėsi, jog visos priemonės kovoti prieš žmonių priklausomybes, alkoholio ar kitų ligų, tikrai pasiteisina ir turi naudos, jei jos yra išbandomos, tačiau toli gražu alkoholizmas nėra vienintelė priklausomybė mūsų mieste. J. Blinstrubaitė neslepia nuostabos, kodėl šiais laikais visuomenė yra susikoncentravusi daugiausiai į priklausomybę tik nuo alkoholio. „Taip, tai – sunki liga. Tačiau su ja reikia kovoti užbėgant už akių, jai dar neįsisenėjus. Savivaldybės nutarimas dėl draudimo prekiauti alkoholiu miesto šventėse yra išties gera žinia ir puikus žingsnis pradėti užkirsti kelią alkoholizmui mūsų mieste“, – sakė Socialinėės paramos skyriaus vedėja.
J. Blinstrubaitės teigimu, neretai problemų dėl alkoholio kyla socialinės rizikos šeimose. Praėjusių metų ketvirtajame ketvirtyje Kėdainių mieste buvo 72 socialinės rizikos šeimos. Jose augo 154 vaikai. Rajone tokių šeimų – 256 su 584 vaikais. Šįmet tokių šeimų sumažėjo iki 247.

Kamilė Babajeva

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kėdainiškė

    Sakoma , žodis pamoko , pavyzdys patraukia.Tačiau tik ne šitai bjauriai ligai- alkoholizmui galima taikyti tokią taisyklę. Aš vienoje Kėdainių miesto įstaigoje dirbau vienuolika metų ir rodžiau blaivininko pavyzdį. Deja, deja, niekas nepasekė mano pavyzdžiu. Jeigu tu būni geriančiųjų kompanijoje, tai tau dar bando įkalbėti išgerti, jei nepavyksta, tai nesigėdydami kitąkart ir nesiūlo. Ir patys laka toliau.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.