Kėdainių miesto vietos veiklos grupė kvietė savo narius į informacinį renginį „Vietos bendruomenių veikla ir plėtra“. 

Rajono meras S. Grinkevičius (antras iš dešinės) padėkojo aktyviausioms miesto bendruomenėms už įgyvendintus projektus.

Rajono meras S. Grinkevičius (antras iš dešinės) padėkojo aktyviausioms miesto bendruomenėms už įgyvendintus projektus.

Pasak Kėdainių miesto VVG pirmininkės Kristinos Vainauskienės, šįkart norėta pasidalinti patirtimi ir pasitarti, kaip gyventi ateityje. „Kėdainiuose yra apie 150 nevyriausybinių organizacijų. Jos atstovauja labai skirtingų interesų žmonėms. Vieni turi daugiau patirties, kiti mažiau. Tad pats laikas pasikalbėti, pasidalyti patirtimi ir galvoti apie ateities veiklas. Kėdainių miesto vietos veiklos grupė yra parengusi ir apsigynusi strategiją. Pagal ją turėtų sulaukti didesnės nei vieno milijono eurų paramos. Tačiau nežinia, kada pinigai bus skirti. Labai norime aiškumo. Juk turime ir savivaldybės garantiją dėl paramos projektams. Dabar laukiame tik starto“, – sakė K. Vainauskienė.
Pasak Kėdainių miesto VVG pirmininkės, mūsų mieste yra tikrai nemažai žmonių, kuriems reikia bendruomeniškumo. „Gyvuojame dar tik pusantrų metų, o jau turime rezultatų“, – džiaugėsi K. Vainauskienė.
Renginio metu rajono meras Saulius Grinkevičius padėkas įteikė aktyviausiems VVG nariams – Babėnų ir Senamiesčio bendruomenių vadovams bei neįgaliųjų draugijos Kėdainių skyriaus pirmininkui.
Rajono meras S. Grinkevičius pastebėjo, kad mūsų krašte bendruomeninis judėjimas gana aktyvus: „Kaimų bendruomenės jau įrodė ko yra vertos. Jų dėka ne vienas rajono pakraštys pagražėjo, o gyvenimas sten tapo šviesesnis, patogesnis ir turiningesnis. Kaimo aktyvistų pavyzdžiu jau seka ir miestas. Turime susibūrusių į bendruomenes kėdainiečių, tik gaila, kad stringa projektų finansavimas. Labai apmaudu, kad mūsų miesto parengta strategija, nors ir gerai įvertinta, dar negauna finansavimo, nes ekspertai, pasirodo, vertino ir operatyvų dokumentų pateikimą. Tokie vertinimai atrodo kritiški.“
Informatyvų pranešimą „Lietuvos kaimo ir miesto bendruomenių dabartis ir ateities perspektyvos“ pateikė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Reda Kneizevičienė. Jos teigimu, netrukus prasidėsiantis naujų strategijų įgyvendinimas dar turi neaiškumų, dėl kurių norima kuo greičiau sulaukti paaiškinimų. „Labai diskutuotinas tas lėšų paskirstymas. Akcentuojama, kad būtina kurti darbo vietas, tačiau niekas negalvoja, kaip tas vietas reikės išlaikyti. Mes matome daug atotrūkio tarp valdžios ir bendruomenių. Yra pavyzdžių, kur bendruomenės pirmininkams užkrauta labai didelė atsakomybės našta, norima, kad visuomeniniais pagrindais dirbantys žmonės atliktų daugybę pareigų. Labai norėtume, kad nauja valdžia įsiklausytų į mūsų pastabas ir bent keliems prašymams duotų teigiamus atsakymus. Gal kam ir utopija atrodo tiesioginiai seniūnų rinkimai, bet mes tam tvirtai pritariame. Dabar mūsų užduotis stiprinti bendruomenes, kad jos ir toliau gerintų savo gyvenamąją aplinką, rūpintųsi saugia kaimynyste, plėtotų savanorystę. Smagu, kad Kėdainiuose matome vietos valdžios supratimą ir bendruomenių palaikymą. Retai, kur yra taip, kad valdžios ir bendruomenių požiūriai daugeliu klausimų sutaptų“, – sakė R. Kneizevičienė.
Kauno bendruomenių centrų asociacijos tarybos pirmininko Ramūno Navicko pasisakymas sudomino savo atvirumu. Kaunietis neslėpė, jog miestų bendruomenėms gana sunku įsivažiuoti su veiklomis: „Patirtis rodo, kad labai dažnai bendruomenės susikuria tam, kad tik prisibelstų iki valdžios ir įteiktų raštą, jog nori išsiasfaltuoti gatves ar susitvarkyti kiemus. Jau matome, kad neretai bendruomenės konkuruoja tarpusavyje, varžosi, vietoj to, kad susivienytų ir siektų bendrų tikslų. Mano manymu, bendruomenė pirmiausia turi turėti namus ir užsiimti sociokultūrine veikla, o ne darbo vietų kūrimu. Ten, kur yra centrai, nuolat vyksta renginiai, pilna žmonių, o kiti, „benamiai“, tik pavydžiai žiūri ir ieško kuo užsiimti. Matome neskaidrumo ir skirstant paramą. Labai daug vilčių dedame į ateitį, o kaip bus, parodys laikas.“
Renginio dalyviai ilgai diskutavo, ko reikia Kėdainių bendruomenėms, kad jos atrastų savajį kelią.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.