Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje buvo laiminami gyvūnai.

Spalio 4-oji yra bene vienintelė diena, kuomet bažnyčioje lankosi ne tik tikintieji, bet ir jų mažieji draugai – šuneliai, katinėliai, paukšteliai. Tądien Šv. Jurgio bažnyčioje buvo girdėti ne tik žmonių balsai, bet ir skardus šunelių lojimas, mat jau septintus metus iš eilės šventovėje buvo laiminami gyvūnai bei prisimenama visa Dievo kūrinija. „Juk žemėje esame ne mes vieni, žmonės. Mus supa ir daug įvairiausių gyvybės formų, kurias reikia gerbti ir mylėti“, – pažymėjo Šv. Jurgio bažnyčios kunigas klebonas Artūras Stanevičius.

Krikščionys laiko šv. Pranciškų gyvūnų globėju, todėl ši diena buvo paskelbta ir Pasauline gyvūnijos diena.

„Ši diena, prisiminti visą kūriniją, paminėti gyvūnų dieną pasirinkta todėl, kad būtent spalio 4 -ąją mirė Šv. Pranciškus. Jis labai mylėjo ir žmogų, ir visa tai, kas jį supo aplinkui. Šiam šventajam buvo vienodai svarbūs ir mieli visi gyvūnai. Taigi, šią dieną meldžiamės Šv. Pranciškui prašydami jo užtarimo visiems gyvūnėliams, visai kūrinijai, – kalbėjo kunigas klebonas A. Stanevičius. – O gyvūnams dėmesio iš tiesų reikia labai daug. Juolab kad dabartinė situacija nėra labai gera: prieglaudos perpildytos, žmonės atsisako savo gyvūnų ir juos bet kur palieka. Pasitaiko atvejų, kad gyvūnai yra skriaudžiami. Manau, kad šią dieną kiekvienas turėtume susimąstyti, ar tikrai rūpinamės savo augintiniais, ar juos prižiūrime, mylime, elgiamės su jais pagarbiai. Ši diena yra skirta meilei, kurią mes dovanojame savo gyvūnams“.

Ona ir jos Liusi.

Palaiminti savo mylimų augintinių atėjo nemažai kėdainiečių. Kai kurie jie savo šunelius, katinėlius specialiai šiai progai papuošė įvairiaspalviais kaspinais.

„Su savo augintine, pudeliuke Liusi į bažnyčią ateinu jau ne pirmą, o antrą kartą, – šyptelėjo šunelio savininkė Ona, prie savęs glausdama rožiniais kaspinėliais papuoštą augintinę. – Man svarbu, kad gyvūnas būtų palaimintas, tad iniciatyvą atsivesti gyvūnus į bažnyčią ir juos palaiminti vertinu labai gerai. Liusi yra labai miela ir gera, tačiau turi ir savo charakterį. Galiu drąsiai teigti, kad ji yra tikra mūsų šeimos narė. Tiesa, nesu abejinga ir laukiniams, beglobiams gyvūnėliams“.

Vaida (dešinėje), Guste ir Nojus. Bei jų augintinis toiterjero šunelis.

Bažnyčioje tądien apsilankė ir Vaida su šeima: vaikais Guste bei Nojumi bei septynerių metų amžiaus toiterjerų veislės šuneliu. Jis baikščiai dairydamasis aplinkui, glaudėsi prie šeimininkės Vaidos.

„Į bažnyčią kartu su augintiniu, toiterjerų veislės šuniuku, atvykome pirmą kartą. Turime mylimą gyvūną, tad norime jam, kaip ir žmogui, tik visa ko geriausio. Nusprendėme jį atvesti pašventinti. Namuose turime dar tris augintinius – katiną bei du didelius šunis“, – kalbėjo Vaida.

Su savo įspūdingais gražuoliais dekoratyviniais balandžiais į bažnyčią atėjo ir kėdainietis Albinas Šnurevičius. Vyras jau ne vienerius metus augina šiuos gražuolius, tad kelis jų atsinešė ir į bažnyčią. Šventoriuje buvo galima pasigrožėti ir kitais dekoratyviniais balandžiais. Šuns paklusnumo programą pademonstravo ir kinologas su tarnybiniu šunimi.

Pasidomėkime kaip jaučiasi Mūsų globojamas augintinis. Ar jis turi šias 5  svarbiausios gyvūno laisves:
– Laisvę nejausti alkio ir troškulio,
– Laisvę nejausti nepatogumo,
– Laisvę nejausti baimės ir nerimo,
– Laisvę nejausti skausmo, nebūti sužeistam ir nesirgti,
– Laisvę elgtis pagal savo prigimtį.

Dekoratyviniai balandžiai papuošė bažnyčios šventorių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.