„Bent trečdalį kelio sukūrė lietuvių vienybė, susitelkimas, santarvė, drąsa, pasišventimas – tos idėjos, kurias tuo metu išgyveno visa Lietuva. Jame dega brolybės, vienybės, laisvės, santarvės dvasia ir nėra jame egoizmo – nei politinio, nei socialinio.“
Justinas Marcinkevičius apie Baltijos kelią.


Baltijos kelias buvo taiki politinė demonstracija, kuri įvyko 1989 m. rugpjūčio 23 d., kai daugiau kaip du milijonai žmonių susikibo rankomis. Gyva grandinė sujungė trijų Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Baltijos kelias – tai taikus laisvės siekis, kurį pastebėjo visas pasaulis.

Įdomu tai, kad Baltijos kelias įtrauktas į Gineso pasaulio rekordų knygą kaip ilgiausia žmonių grandinė. 2009-aisiais UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

Šiemet rugpjūčio 23 d. Baltijos šalyse bus minimas Baltijos kelio 30-metis.

Jau nuo rugpjūčio 18 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriuje bus eksponuojama spaudinių paroda „Per rankas sruvenanti Laisvė“.

O iki Baltijos kelio 30-mečio minėjimo likus lygiai savaitei, kviečiame kėdainiečius pasižvalgyti ir prisiminti anuomet užfiksuotas akimirkas, dabar saugomas Kėdainių krašto muziejuje.

Kėdainių kultūros centro inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.