Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikiškos knygos diena; Pasaulinė autizmo supratimo diena.

Antradienį dieną daugelyje rajonų palis, vietomis su perkūnija. Vėjas pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–18 m/s. Oro temperatūra 11–16, rytiniuose rajonuose 17–22, vakariniame pakraštyje tik 8–10 laipsnių šilumos.

Balandžio antroji, antradienis, (antroji 14-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 272 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Elona, Jostara, Jostaras, Jostarė, Jostarta, Jostartas, Jostartė, Jostautas, Jostautė, Minalgas, Minalgė, Pranciškus, Žygintas;

rytoj: Kristijonas, Ričardas, Rikardas, Saudarga, Saudargas, Saudargė, Saudravas, Saudravė, Saugailas, Saugailė, Vytenė, Vytenis;

poryt: Adonis, Algaudas, Ambraziejus, Dzidorius, Dzidas, Eglė, Izidorius, Nergunda, Nergundas, Zidorius.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 5.50, leidžiasi 18.57. Dienos ilgumas – 13.07. Šiandien – antroji Mėnulio delčios diena. Saulė Avino ženkle.

**************

Protingos mintys: „Be tikros meilės žmonijai nėra tikros meilės tėvynei“ (A. Fransas).

**************

Astrologinė prognozė balandžio 2-ajai, antradieniui

AVINAS. Pasistenkite nuo pat ryto negadinti nuotaikos aplinkiniams. Jeigu kitus labiau gerbsite, tai ir patys įgysite daugiau autoriteto bei palankumo. Verčiau pamirškite tuščiagarbes ambicijas ir ramiai siekite prasmingų tikslų.

JAUTIS. Nebloga diena smulkių klaidelių taisymui tiek studijų, tiek kitose srityse. Verta kreiptis į įtakingus asmenis, teisininkus, specialistus ar užsieniečius, tvarkyti kelionių dokumentus, ruošti publikacijas, užsiimti švietimu.

DVYNIAI. Mintys daugiausiai suksis apie finansinius įsipareigojimus, artimus žmones. Regis, skaičiuoti ir taupyti vers asmeninio gyvenimo, namų pertvarkymo ar kitokių pokyčių planai.

VĖŽYS. Iš ryto nelabai seksis bendrauti. Negalėsite pakęsti jokios kontrolės. Visgi sparčiai augs noras draugiškai bendradarbiauti, sakyti komplimentus, pritaikyti naujoves ir t. t. Galbūt ruošitės kelionei. Jeigu jau keliaujate, intriguos įdomios pažintys.

LIŪTAS. Jeigu rimtai dirbate, džiaugsitės greitai atlikę darbus ir galintys rinktis kokybišką laisvalaikį. Galimas svarbus pokalbis su potencialiu darbdaviu. Neužsimokite daugiau, nei leidžia galimybės.

MERGELĖ. Šiandien jūsų patrauklumas labiau išryškės, sulauksite komplimentų. Regis, nepagailėjote laiko ir pinigų savo įvaizdžio gerinimui. Galite būti įvertinti ir jūsų vaikų gabumai ar gerosios pastangos.

SVARSTYKLĖS. Jeigu neturite ypatingų siekių ir norų, ši diena nenuvils. Kasdienybės rutina nevargins, o plaukimas pasroviui leis patirti mažiau įtampos. Turbūt užsuksite į grožio saloną arba užsiregistruosite kosmetinei ar sveikatinimo procedūrai.

SKORPIONAS. Sėkmė priklausys nuo jūsų vikrumo ir iškalbos. Užtaisysite atsivėrusias spragas svarbiuose santykiuose, jeigu sugebėsite prisipažinti klydę, nebuvę nuoširdūs ir pan. Tokiu atveju galbūt išgirsite svarbių atsivėrimų, meilės žodžių.

ŠAULYS. Tikėtina, kad pavyks pakreipti įvykius norima linkme. Galbūt vertėtų išsiaiškinti savo finansines perspektyvas ir tartis su artimu žmogumi dėl aktualių turtinių reikalų.

OŽIARAGIS. Rytinę įtampą netrukus turėtų pakeisti žymiai optimistiškesnis nusiteikimas. Regis, pradžiugins kažkieno ištartas komplimentas, įvertinimas. Galbūt realizuosis kai kurios jūsų viltys.

VANDENIS. Nebloga diena, jeigu galite sau leisti neužsiimti rimtais darbais ir plaukti pasroviui. Tai, kas galėtų įvykti įkvėpimo, idealizmo dėka ar tiesiog atsipalaidavus, turbūt įvyks ir nudžiugins.Tausokite sveikatą.

ŽUVYS. Šiandien geriausiai seksis pasireikšti ne dalykinėje, o visuomeninėje veikloje ir bendraminčių kompanijoje. Palanku demonstruoti savo pasiekimus, privalumus. Tai padės pelnyti palankumą.

Lietuva balandžio 2-ąją

1901 m. Kirkūnuose, Rokiškio rajone, gimė aktorė Ona Kurmytė-Mazurkevičienė. Mirė 1952 m. Kaune.

1991 m. įsteigtas Kultūros paveldo centras – Lietuvos nacionalinio kultūros paveldo apskaitos ir tyrimo įstaiga, atsakinga už nekilnojamųjų kultūros vertybių registro tvarkymą.

1993 m. Generalinėje prokuratūroje įkurtas Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyrius.

2000 m. Vilniaus miesto meru antrą kartą išrinktas tuometis Liberalų sąjungos pirmininkas Rolandas Paksas.

2003 m. Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjas ir režisierius Antanas Markuckis apdovanotas žymiausio pasaulio pasakininko Hanso Kristiano Anderseno premija. Ši premija įteikiama kasmet rašytojo gimimo dieną – balandžio 2-ąją.

2004 m. prie NATO būstinės Briuselyje iškeltos Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Slovakijos, Slovėnijos ir Rumunijos vėliavos.

2005 m. Lietuvos ir Afganistano nuolatiniai atstovai Jungtinėse Tautose Niujorke pasirašė Bendrą deklaraciją dėl diplomatinių santykių atkūrimo. Šie santykiai tarp Lietuvos ir Afganistano pirmą kartą buvo užmegzti 1933 metų balandžio 27 dieną.

Kai kuriuos įvairių metų balandžio 2 dienos įvykius priminė ELTA.