Kėdainių miesto širdyje – senamiestyje – po visą vasarą trukusių baigiamųjų darbų kraštiečiai jau gali netrukdomai eiti rekonstruota Žydų gatve. Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, nors šios gatvės rekonstrukcija kainavo ganėtinai brangiai, tačiau pasirinktas toks modernizavimo variantas siekiant, kad ji atrodytų kuo autentiškiau.

„Pagaliau galime kraštiečius nudžiuginti, kad šios gatvės rekonstrukcija jau visiškai priartėjo prie pabaigos. Visų pirma buvo sutvarkytos visos požeminės komunikacijos, paklotas grindinys, tad dabar beliko atlikti tik pačius paskutinius darbus – įrengti apšvietimą ir pastatyti vaizdo stebėjimo kamerą“, – teigė Kėdainių rajono vadovas.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas teigia, kad sutvarkyta Žydų gatvė – tai dar vienas žingsnis atkuriant senamiestį.
2017 metų pabaigoje rajono savivaldybės taryba nusprendė, kad būtina ne tik sutvarkyti trumpą – 70 metrų – Kėdainių senamiestyje esančią Žydų gatvę, tačiau visus darbus atlikti taip, kad ši gatvelė įgytų istorinį vaizdą.

Ją iš šonų nuspręsta grįsti akmenimis, per vidurį patiesiant lygią natūralaus akmens juostą, suteiksiančią galimybę patogiau judėti ne tik pėstiesiems bei dviratininkams, bet ir neįgaliesiems.
Šio projekto įgyvendinimui nuspręsta skirti 134 tūkstančius eurų.

Iš istorijos šaltinių žinoma, kad Žydų gatvė XVII amžiaus pradžioje buvo negrįsta, tiesa, vėliau – iki šio amžiaus pabaigos ji išgrįsta lauko akmenimis. Deja, bet XVIII–XX amžių sandūroje grindinio nebeliko. XX pirmoje pusėje Žydų gatvę buvo planuojama vėl išgrįsti akmenimis, tačiau sovietmečiu vykdant aktyvią urbanizaciją, po šia senamiesčio gatvele nuspręsta tiesti inžinerinius tinklus, o jos dangai pasirinktas asfaltbetonis.


Žydų gatvės rangos darbų kainos:

  • ryšių tinklų rekonstrukcija – 5,4 tūkst. Eur;
  • paviršinių nuotekų tinklų įrengimas – 37,9 Eur;
  • danga (medžiagos ir įrengimas) – 63,2 tūkst. Eur;
  • apšvietimo įrengimas – 5,6 tūkst. Eur;
  • kiti statybos darbai – 22 tūkst. Eur.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.