Ne vienerius metus Kėdainių rajono gyventojai pagrįstai piktinosi netikėtai sustojusia ir, regis, amžiams užstrigusia Dotnuvos tilto rekonstrukcija. Tik šių metų pradžioje situacija pakito iš esmės, šio tilto rekonstrukcijos ėmėsi žinoma bendrovė „Kauno tiltai“, o šiuo metu beveik visi darbai jau baigti. Kadenciją baigęs rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi, kad bendrų pastangų dėka pavyko išspręsti įsisenėjusią bėdą ir pagaliau baigti darbus.


Pabaigti pradėtus darbus nebuvo norinčių

Prieš ketverius metus vos pradėta Dotnuvos tilto rekonstrukcija kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva patyrė fiasko. Specialiųjų tyrimų tarnyba susidomėjo konkursą laimėjusia bendrove „Tauro ženklas“, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Darbai sustojo ilgam. Tarsi likimo valiai paliktas tiltas, per kurį nesaugu vaikščioti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, į neviltį varė vietos gyventojus. Žmonės ne kartą kreipėsi į rajono savivaldybę, klausdami, kada pagaliau bus pabaigta žadėtoji tilto rekonstrukcija – įrengti pėstiesiems ir dviratininkams skirti takai.

Ilgus metus tiek vairuotojus, tiek pėsčiuosius neraminęs „pusiau skustas, pusiau luptas“ Dotnuvos tiltas galiausiai baigiamas rekonstruoti.


Situaciją sunkino tai, jog šio objekto „savininkė“ – valstybinius kelius prižiūrinti Kelių direkcija, be to, pradėtas ir nebaigtas rekonstruoti tiltas – pakankamai mažas objektas respublikiniu mastu. Todėl šis projektas buvo ne itin patrauklus, kelis kartus iš eilės skelbti viešųjų pirkimų konkursai patirdavo fiasko.

Į Kelių direkciją kreiptasi ne kartą

Situacija iš esmės pasikeitė tik šių metų pradžioje, kai paskelbtą konkursą tiltui rekonstruoti laimėjo žinoma bendrovė „Kauno tiltai“. Su ja Kelių direkcija pasirašė 300 tūkst. eurų vertės sutartį, o netrukus – prasidėjo darbai.

„Jeigu Kėdainių rajono savivaldybė būtų galėjusi šį tikru galvos skausmu tapusį tiltą sutvarkyti, tai būtų padaryta jau seniai. Tačiau šis objektas yra valstybinės reikšmės kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, už jį atsakinga ir jo tvarkymui lėšas skiria Kelių direkcija, – sakė tuometinis Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. – Todėl savivaldybei beliko tik reikalauti iš Kelių direkcijos vadovų, kad tiltas per Dotnuvėlės upelį būtų sutvarkytas. Ir pagaliau turime rezultatą – darbininkai jau pluša.“Liko įrengti atitvarus ir tvorelę

Nors tikėtasi, kad visi tilto rekonstrukcijos darbai bus baigti jau šį rudenį, nemažą darbuotojų ir technikos potencialą turinti bendrovė „Kauno tiltai“ pasistengė viską padaryti kur kas anksčiau.

„Šiuo metu atliekami baigiamieji apdailos darbai. Dar liko įrengti pėstiesiems skirtą kelio atitvarą ir pėsčiųjų tvorelę. Visus šiuos darbus planuojama baigti per 2 savaites, nes liko labai nedaug“, – sakė bendrovės „Kauno tiltai“ atstovė Ernesta Razbadauskienė.

Visi esminiai darbai, kurių ne vienerius metus nekantriai laukė vietos gyventojai, jau atlikti: pabaigtas pėsčiųjų bei dviračių takas, atnaujinta asfalto danga, sutvarkyti įvažiavimai.

Saulius Grinkevičius: „Šiek tiek gaila, kad viskas užtruko kiek per ilgai“Kadenciją baigęs rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi, kad tilto per Dotnuvėlės upelį rekonstrukcijos darbai jau tuojau bus visiškai pabaigti.

„Nors šis tiltas bei per jį einantis kelias – Kelių direkcijos jurisdikcijoje, tačiau dėl anksčiau pradėtų ir sustojusių statybų vietos gyventojai kreipdavosi į mus, rajono savivaldybę.

Dabar net sunku prisiminti, kiek kartų šiuo klausimu teko kreiptis į Kelių direkciją, perduoti mūsų susirūpinimą užstrigusia ir nesprendžiama problema. Šiek tiek gaila, kad viskas užtruko kiek ilgai, kartais susidarydavo vaizdas, kad šio tilto likimas rūpi tik vietos gyventojams ir mūsų savivaldybės vadovams.

O dabar belieka tik pasidžiaugti, kad šios pastangos galiausiai davė rezultatą ir tiltas jau tuojau pat bus pabaigtas rekonstruoti – žmonės galės eiti specialiai jiems įrengtu saugiu taku“, – sakė kadenciją baigęs rajono meras S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.