Vaikas augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo būdą, požiūrį bei tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje vaikas gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją saugoti, tausoti ir stiprinti. Palankūs sveikatai įpročiai savaime neatsiranda. Tam reikia valios, pastangų, bei kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo.

Žingsnis po žingsnio, diena po dienos vaikas įgyja kaskart vis daugiau žinių apie asmens higieną, sveikatą, mitybą, fizinį aktyvumą, grūdinimąsi. Kiekvienas gyvenime susiduria su vandeniu: poilsis vasarą prie vandens telkinių, turistiniai žygiai, žaidimai ir pramogos vandenyje ir kt. Visur būtina mokėti plaukti. Ir kuo anksčiau išmokstama, tuo geriau, nes nemokėjimas plaukti gali turėti liūdnų pasekmių. Ar moka plaukti mūsų visuomenės nariai? Deja, vienareikšmio atsakymo vargu ar galima sulaukti.

„Daugelis besimaudančių paplūdimiuose žmonių gali tik laikytis vandens paviršiuje, o taisyklingais techniškais judesiais išsiskiria tik vienas kitas. Specialisto akimis, dauguma plaukti nemoka“ – sakė Kėdainių plaukimo klubo projektų vadovas T. Pakštys.

Šio klubo neseniai įgyvendintame projekte dalyvavo 16 šeimų, projektas vyko nuo 2018 m. rugsėjo iki gruodžio mėn. Šio projekto metu šeimos turėjo galimybę susipažinti ir išbandyti plaukimo sporto šaką, vaikai ir tėveliai gavo profesionalių instruktorių mokymą ir konsultacijas. Šeimos buvo užimtos aktyviu ir sveiku laisvalaikio praleidimu. Taip pat, vykdydamas šį projektą, Kėdainių plaukimo klubas prisidėjo prie skendimų prevencijos. Panaudojant fizinio aktyvumo formą – plaukimą, vykdytojai visapusiškai formavo požiūrį į vaiko ir šeimos sveiką gyvenimo būdą.
Vaikai labai džiaugėsi, kad išmoko per gana trumpą laiką plaukti. Daugiausiai dalyvavo mergaičių, buvo ir keli berniukai.

Ne visi suaugusieji mokėjo plaukti, bet pasibaigus projektui plaukė puikiai. „Projektas labai naudingas Kėdainių krašto žmonėms, populiarinant plaukimą ir skatinant žmones pagalvoti ne tik apie plaukimo naudą sveikatai, bet ir žmogaus galimybes netikėtai atsidūrus vandenyje“, – sakė klubo projektų vadovas – T. Pakštys. „Šeimų vardu – nuoširdus dėkui Kėdainių rajono savivaldybei už galimybę aktyviai leisti laisvalaikį“ – dėkojo klubo treneris R. Karnatka.

Projekto organizatoriai ir vykdytojai yra Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių plaukimo klubas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.