Redakcijai gavus skaitytojų nuogąstavimų, kad Babėnų miške kertami medžiai, kreipėmės į Kėdainių miškų urėdiją, kad jos darbuotojai paiškintų, kokie darbai iš tikro yra atliekami šiame miestelėnų pamėgtame gamtos kampelyje.

Girininkas P. Eigirdas aiškino, kad Babėnų miške vyko miškotvarkos darbai, kurie yra būtini.

Kėdainių girininkijos girininkas Petras Eigirdas tikino, kad vykdomi miško tvarkymo darbai, kertami menkaverčiai medžiai, kad šie neužgožtų erdvės kitiems medžiams. Taip pat yra intensyviai tvarkomos ir pakelės.

Ar būtina kirsti tiek medžių?
„Eidamos gilyn sodų link pamatėme vis daugiau nuogų, tik ką atsiradusių kelmų, vietomis ir labai storų ar dviliemenių, triliemenių medžių. Buvo prikrauta ir galybė šakų. Vienoje vietoje (pėsčiųjų take) du vyrai krovė į lengvojo automobilio priekabą rąstus, tiesa, jie nebuvo stori. Daugybė dar augančių medžių buvo pažymėti raudonai (juos irgi iškirs?, netgi vienas aukštas didelis ąžuolas buvo pažymėtas, na, gal nesuprantu žymėjimo, gal vis dėlto jį paliks?). Prie pėsčiųjų tako buvo gilios sunkvežimių padarytos vėžės. Nejau negalima bent jau Babėnų šilo palikti kaip mažai paliesto, natūralaus šilo“, – klausė laikraščio skaitytoja Zita.

Tad iš tiesų, kokie darbai vykdomi Babėnų šile?
Sužymėti medžiai kertami nebus
Girininkas P. Eigirdas, susitikęs su žurnalistais, paaiškino, kad vyko miško tvarkymo darbai, kurie yra būtini, kad po šį mišką būtų galima vaikščioti saugiai.
„Mes vykdėme miško tvarkymo darbus – pirmiausiai iškirtome išdžiūvusius medžius, kurie kėlė pavojų žmonėms, čia mėgstantiems leisti laisvalaikį. Buvo nukirsti sutrešę medžiai, medžiai su sausomis šakomis. Jei medis yra sausas, jį reikia būtinai nukirsti, nes jis jau atgyveno“, – sakė P. Eigirdas.
Intensyviai tvarkomos ir miško takelių pakelės – kertami menkaverčiai krūmai, medžiai, jau sutvarkytos ir Babėnų šilą kertančios S. Dariaus ir S. Girėno gatvės pakelės.
Paklaustas apie radonai pažymėtus medžius, P. Eigirdas paaiškino, kad šie medžiai jokiu būdu nebus kertami, nes tai yra uoksiniai medžiai – juose peri paukščiai.
Artimiausiu metu nenumatomi ir jokie šile esančio pėsčiųjų tako tvarkybos darbai – medinis takas yra visiškai supuvęs, juo jau seniai neįmanoma praeiti.
„Esame labai dėkingi visiems neabejingiems žmonėms, kuriems rūpi, kas vyksta Babėnų miške. Dėkojame ir pranešantiems apie matomus pažeidimus ar vandalų darbelius“, – sakė P. Eigirdas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.