M. Vaitiekūnas.

Unikalus aktorių ansamblis, jaunatviško šėlsmo kupini herojai, komiškos ir tuo pačiu metu kiekvienam artimos istorijos. Visa tai komedijos žanro mylėtojai išvys jau kovą, naujausiame režisieriaus Balio Latėno spektaklyje „Du vyrai geriau”! Komedija kėdainiečiams bus pristatyta jau kovo 21 d. Kėdainių kultūros centre. Šiam pastatymui režisierius Balys Latėnas subūrė penkių talentingų ir stiprių aktorių kolektyvą – Žemyną Ašmontaitę, Aistę Lasytę/ Neringą Varnelytę, Valentiną Krulikovskį bei Mantą Vaitiekūną.

Spektaklio režisierius komedijos žanre – ne naujokas. Balio Latėno režisuota komedija „8 mylinčios moterys“ pastaraisiais metais tapo vienu labiausiai Valstybinio jaunimo teatro žiūrovų lankomų spektaklių. Jis ir vienintelio Lietuvoje improvizacijos teatro „Kitas kampas” trupės narys, su kuriuo jau aštuonerius metus pasirodo sausakimšose salėse. Balys Latėnas taip pat ženkliai prisidėjo prie Lietuvoje populiaraus humoristinio serialo „Moterys meluoja geriau“, intelektualaus humoro laidos „Visi namie“ bei daugelio kitų televizijos serialų ir laidų režisavimo.

Du vyrai geriau“ pavadinimas – intriguojantis, keliantis daugiaprasmių minčių. Balys Latėnas kalbėjo, esą spektaklio pavadinimas skamba intriguojančiai, tačiau istorija, kuri pasakojama, jos temos yra kartu ir labai atpažįstamos bei artimos. „Kiekvieną iš mūsų kartais aplanko santykių rutina ir mes užstringame gyvenimo kasdienybėje. O bėgdami nuo to gelbėjamės svajodami, žaisdami savotišką galimybių žaidimą „kas būtų jeigu būtų“”. Susikoncentruojame į praeities malonius prisiminimus ir būsimus ateities lūkesčius, tarsi užmirštame, kad gyvenimas vyksta būtent dabar, ir viskas priklauso nuo mūsų pačių“, – mintimis dalijosi režisierius Balys Latėnas. 

Spektaklio repeticijos metu.

Komedijos „Du vyrai geriau“ situacija artima absurdui ir kartu labai atpažįstama. Čia susipina meilė vyrui, šeimai, moters svyravimai ir emocijų pliūpsniai, priklausomybė nuo atsakomybių ir begalinis noras keisti tradiciją. Vietinės reikšmės politikas Alfredas pasitinka žmoną Gertrūdą grįžtančią iš komandiruotės Paryžiuje, kuri praneša stulbinančią žinią, aukštyn kojomis apverčiančią trijų žmonių pasaulius. Labai greitai jaukus šeimos butas, kuriame vyksta komiški nesusipratimai, virsta savitu beprotnamiu!

Šios komedijos personažai – jaunatviško šėlsmo kupini, karjeras ir laimingas šeimas sukūrę žmonės, bėgantys nuo kasdienės rutinos ir… Besiilgintys kažko jaudinančio, rizikingo, spontaniško! Spektaklis verčia susimąstyti, ar šeima vis dar vertybė šiuolaikiniams žmonėms? Ar egzistuoja receptai, padedantys išsaugoti dviejų žmonių santykius? Komedija ne tik pateikia daugybę klausimų, tačiau ir kviečia drauge ieškoti linksmų, netikėtų atsakymų.

Tai tikrai nepavydėtinos situacijos komedija, kurią aktoriniu meistriškumu papildo unikalus aktorių ansamblis. Žemyna Ašmontaitė kalbėjo, esą prisidėti prie „Du vyrai geriau“ gimimo skatino tiek suburtas kolegų aktorių kolektyvas, tiek įdomus pjesės siužetas. „Bendrai kalbant, viskas patiko sulaukus šio pasiūlymo: pradedant pačia pjese, ji tokia smagi, lengva, nors pati istorija pasakoja toli gražu ne apie laimingiausią šeimos laikotarpį ir baigiant visa mūsų smagia komanda“, – mintimis dalijosi Žemyna Ašmontaitė.

Jai antrino aktorius Mantas Vaitiekūnas. Anot jo, kiekvienas darbas, kaip ir kiekviena pjesė, kaip ir kiekvienas režisierius yra skirtingi, todėl įdomu įsitraukti į naujų spektaklių statymą. „Balį Latėną pažįstu labai seniai, tai mano grupiokas ir bendražygis. Visada jaučiau jo potraukį režisūrai, bet dirbti kartu nepasitaikydavo. Ir štai, vieną dieną jis prasitaria apie šią medžiagą. Iš viso to, ką jis papasakoja, kitą rytą lieka malonumo skonis. Visko nepamenu, bet intriga jau yra. Tad vėliau perskaitau pjesę ir lieku sužavėtas siužeto bei personažų įdomumo“, – atviravo Mantas Vaitiekūnas.

Paklaustas, kaip nutiko, kad viename spektaklyje žiūrovus pasitiks tiek įvertintų ir pripažinimą pelniusių artistų, B. Latėnas atviravo, jog visų pirma imponavo aktorių talentas ir patirtis. „Su vienais man jau teko susidurti kituose projektuose, su kažkuo tai pirma kūrybinė pažintis. Bet pagrindinis pliusas ir išskirtinumas yra tai, kad spektaklio aktoriai visiškai skirtingi žmonės. Tai netrukdo siekti bendro tikslo, o netgi atvirkščiai, tik papildo, nes ten, kur susirenka skirtingos, asmenybės gimsta įdomūs dalykai“, – mintimis dalijosi režisierius.

Du vyrai geriau“ premjera Kėdainių kultūros centre jau kovo 21 d.!

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.