Po kelių mėnesių kovų praėjusį penktadienį finišavo jau penktasis, jubiliejinis, lifosiečių „Protų mūšis“. Keliolika komandų nekantriai laukė paskutiniojo etapo, kuomet turėjo paaiškėti, kokia tvarka išsidėlios komandų rikiuotė galutinėje lentelėje. 

Nugalėtojais keturis kartus iš penkių galimų tapo „Kuklus klanas“ komanda!

Finalinį žaidimą sudarė 6 turai, kurių metu reikėjo atsakyti į dešimt klausimų. Klausimai buvo gana sukti, tad visos komandos gerokai laužė galvas bandydami teisingai į juos atsakyti. Po kelių valandų trukusių įtemptų kovų buvo susumuoti rezultatai ir paaiškėjo nugalėtojai. Jais ketvirtą kartą iš penkių galimų tapo „Kuklus klanas“ komanda. Antrieji liko „Mechanikos cecho“ komandos nariai, kurie praėjusiais metais buvo tapę čempionais. Trečiąją vietą galutinėje lentelėje užėmė „Archyvukų“ komanda. Ketvirtąją vietą laimėjo „Sierčikų“ komanda, nuo

„Archyvukų“ atsilikę vos puse taško.
Trečiosios vietos laimėtojai laimėjo 600 eurų, antrosios – 750 eurų, pirmosios – 900 eurų čekius. Juos komandos galės išleisti kultūros ir sporto renginiams.
Geras laiko praleidimo būdas
Nugalėtojus apdovanojusi įmonės finansų direktorė Regvita Ivanovienė teigė, kad kasmet komandos žaidžia vis geriau ir geriau.
„Puiku, kad šalia dviejų labai stiprių komandų atsiranda ir daugiau tokių, kurios jau gali konkuruoti su jomis. Todėl kasmet yra vis linksmiau, įdomiau. Kadangi dalyvauji su savo komanda, su savo kolektyvu, tokie protmūšiai yra labai puiki laiko praleidimo forma. Komandos dažnai būna mišrios, nes moterys gali žinoti vienus dalykus geriau, o vyrai – kitus. Net jei ir nelaimėjai tąkart geros vietos, vis tiek džiaugiesi, kad pavyko išmąstyti ir teisingai atsakyti į klausimus“, – sakė R. Ivanovienė, šiais metais žaidusi komandoje „Žinojau žinojau“. Ji teigė, kad specialiai žaidimui nesiruošianti ir, kaip ir dauguma kitų žaidėjų, eina tiesiog gerai praleisti laiką.

Į televizinius žaidimus nesiveržia
Nugalėtojų komandos „Kuklus klanas“ kapitonas Jonas Japertas džiaugėsi savo komanda, kuri per visus penkerius žaidimo metus beveik nepasikeitė. Tiesa, norinčiųjų patekti į nugalėtojų komandą yra nemažai.
„Tai, kad mums pavyko laimėti, yra visų komandos narių indėlis. Specialiai žaidimui nesiruošėm, tai mums labai smagi pramoga. Norint teisingai atsakyti į klausimus reikia ir žinių, ir loginio mąstymo. Žinoma, ir sėkmės. Konkurencija yra nemaža, nes žaidžia išties stiprios komandos“, – sakė J. Japertas. Jis protmūšius žaisti pradėjo tik tada, kai juos pradėjo organizuoti „Lifosa“. Iki tol daugiausiai žinių viktorinas J. Japertas žiūrėdavęs tik per televiziją. „Kitais metais „Lifosos“ protmūšyje dalyvausime ir vėl bei bandysime pateisinti „Kuklaus klano“ komandos vardą“, – sakė jis.

Klausimų apie chemiją nebuvo
Penktasis lifosiečių „Protų mūšio“ žaidimas startavo ne tik su gausesniu komandų skaičiumi, bet ir nauju žaidimo dirigentu. Nuo pat pirmojo susitikimo žaidimui vadovavusį patyrusį šio žaidimo entuziastą Robertą Petrauską pakeitė Tomas Satkauskas.
„Paskutiniam turui ruošiausi atsakingai, norėjau, kad klausimai būtų kiek sudėtingesni, tad gal ir buvo vietų, kur kiek perspaudžiau ir klausimai buvo kiek per sudėtingi. Vis dėlto nebuvo nė vieno turo, kuriame komandos būtų surinkusios nulį taškų, – teigė T. Satkauskas. – Kai kurie klausimai gimsta per minutę, kitus gi klausimus reikia dėlioti gana ilgai. Pavyzdžiui, vieną klausimą esu dėliojęs net apie tris mėnesius – jį galutinai suformulavau tada, kai susirinkau visą reikalingą informaciją.“
Visuose penkiuose žaidimo turuose dominavo pačios įvairios temos, kurios vienoms komandoms buvo sudėtingos, o kitoms priešingai – gana lengvos ir greitai išlukštenamos.
„Tokie protmūšiai yra naudingi, nes visada sužinai ką nors naujo. Net jei ir nepavyksta atsakyti į klausimą, dalyviai sužino naujų faktų, įgyja naujų žinių“, – sakė pašnekovas. Kadangi „Lifosoje“ dirba daug chemikų, žaidimo vedėjas specialiai nerinkęs klausimų apie chemiją.
„Specialiai tokių klausimų neuždavinėjau, nes manau, kad po darbo nereiktų vėl galvoti apie darbą“, – šypsojosi T. Satkauskas.

Teisingas ir GERAS atsakymas
Ne mažiau negu pagrindinių apdovanojimų ceremonijos žaidimo dalyviai laukia ir humoristinių nominacijų paskelbimo. Žaidimą kasmet padedanti organizuoti „Lifosos“ viešųjų ryšių specialistė Sonata Patkauskaitė neslepia leipstanti juoku, kai skaito labai jau išradingus kolegų atsakymus į paprastus klausimus, tad sugalvoti nominacijas medžiagos kaskart būna apstu. Šįkart vėl visos komandos buvo pagerbtos už šmaikštumą, originalumą ir bandymus išsisukti iš padėčių, kai nežinai, ką pasakyti, o atsakymas būtinas. Pristatome kelis klausimus bei atsakymus, dėl kurių visos komandos atsiėmė apdovanojimus už šmaikštumą.
Pavyzdžiui, klausimas: „Kas turi 13 arba daugiau širdžių, bet neturi jokių organų?“ Teisingas atsakymas – kortų kaladė. O geras atsakymas (toks, už kurį komanda buvo apdovanota) – aštuonkojis!
Klausimas: „Jonukas vaikystėje neturėjo XY, todėl jam reikėjo maudytis vonioje su šaldytomis vištomis. Šiame klausime jums pakaks parašyti, kas yra X“. Teisingas atsakymas – ančiukas. O geras atsakymas – moteris.
„JI 2008 metų Kristinos Buožytės režisuotas filmas. JIS – John Orwel romanas. O JIE turi keisčiausių daiktų. Įvardinkite, kuo užsiima asmenys, paslėpti po įvardžiais JIS, JI ir JIE“. Teisingas atsakymas – kolekcionuoja. Geras atsakymas – užsiima meile.
„Žodis X pradėtas vartoti dar 1907 metais. Jungtinėje Karalystėje žmonės už X sumoka vidutiniškai 230 svarų. Įdomu tai, kad Lietuvoje moterys X mato visa valanda daugiau nei vyrai.“ Teisingas atsakymas – televizorius. Geras atsakymas – veidrodis.

Jėgas išbandė ir žurnalistai
Gruodžio mėnesį startavęs žaidimas tęsėsi iki kovo pabaigos. Norinčiųjų žaisti šiame jaunųjų specialistų pasiūlytame žaidime tikrai netrūksta. Kasmet komandų gretos auga ir pilnėja.
Pirmaisiais metais žaidime dalyvavo 13 komandų. O paskui – kaip įsibėgėjusiame rate: 2014 metais buvo 14 komandų, 2015 metais – 15 komandų, 2016 metais komandų skaičius liko toks pat kaip ankstesniais metais – 15, o šįkart vėl viena komanda daugiau – 16. Tačiau finaliniame etape varžėsi ir dar dvi komandos – jau ne pirmus metus lifosiečiai kartu pasivaržyti pakviečia ir žurnalistus. Tiesa, šios komandos galutinei turnyrinei lentelei jokios įtakos padaryti negalėjo, o varžėsi tik savo malonumui svečių teisėmis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.