Kuopa savo jubiliejų minėjo Šv. Jurgio bažnyčioje, kurioje buvo aukotos Šv. Mišios už gyvus ir mirusius šaulius.

Kėdainių Povilo Lukšio 205-oji šaulių kuopa paminėjo šios organizacijos 25-erių metų atkūrimo jubiliejų.

Į šventę susirinko ne tik šauliai, šios organizacijos veikloje dalyvaujantys daugiau nei kelis dešimtmečius, bet ir daug guvaus jaunimo, kurie su entuziazmu dalyvauja jaunųjų šaulių veikloje ir su neslepiamu pasididžiavimu nešioja šaulių uniformą.

Kėdainių šaulių kuopoje – 80 asmenų

Organizacija atsikūrė 1992 metais, o pirmasis jos vadas buvo Ignas Meškauskas. Šiuo metu kuopai jau trečius metus vadovauja Kristina Župerkienė.

„Iš viso mūsų šaulių organizacijoje yra apie 80 asmenų, sudarantys keturis būrius. Du būriai sudaryti iš šaulių senjorų, kuriems vadovauja Algimantas Černius ir Kęstutis Mugas. Taip pat yra būrys jaunųjų šaulių (šiuo metu yra apie 30 jaunuolių), kuriems vadovauja aktyvus ir iniciatyvus Linas Dautartas. Taip pat yra ir viduriniosios kartos šaulių būrys, kuriam vadovauja Rimas Žilinskas. Pastarieji yra mažiau matomi, nes visi jie turi savo pagrindinius darbus, o savaitgaliais renkasi į pratybas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse.

Jaunieji Kėdainių šauliai – tikri savo krašto patriotai.

Viduriniosios kartos šauliai mokosi, kaip ginti šalį užpuolus priešui, jaunimas dalyvauja išgyvenimo stovyklose miškuose, o vyriausieji šauliai dalyvauja įvairiose valstybinėse bei religinėse šventėse“, trumpai šiandieninę šaulių veiklą apžvelgė kuopos vadė.

Jaunimui kariška tvarka – prie širdies

Ypač aktyviai veikia jaunieji šauliai. Jų būrio vadas L. Dautartas visus aktyviai buria bendrai veiklai. Jau netrukus, Liepos 6-osios dienos proga, priesaiką duos ir į jaunųjų šaulių būrį įsilies dar penki jaunuoliai.

Algirdo (kairėje) ir Andriaus svajonė – tapti profesionaliais kariais.

„Nusprendžiau prisijungti prie šaulių veiklos, nes nuo pat mažų dienų patiko ir iki šiol patinka viskas, kas susiję su kariuomene. Ateityje noriu tapti profesionaliu kariu. Būti šaulių sąjungoje man patinka. Mes aktyviai dalyvaujame įvairiose stovyklose, sportinėse žaidynėse“, sakė jaunasis šaulys ir savo krašto patriotas Andrius Patašius.

„Sąjungoje esu beveik metus. Įdomiausia yra praktika ir pratybos, mažiau patinka teorinė medžiaga. Savo ateitį taip pat norėčiau sieti su profesionalia karo tarnyba, o tarnauti norėčiau kariniame jūrų laivyne“, sakė kitas jaunasis Kėdainių šaulys Algirdas Petrauskas. Abu jauni vyrai prisipažino, kad jų nė kiek negąsdina kariška tvarka ir režimas, netgi priešingai. „Galėčiau taip gyventi visą gyvenimą“, nusijuokė Andrius.

Jaunųjų šaulių veikloje aktyviai veikia ir merginos – šiuo metu jų yra beveik tiek, kiek ir vaikinų.

Atvyksta karinių pratybų atstovai

Aktyviai patriotizmo bangą skleidžia ir vyriausieji šauliai. „Mūsų veikla orientuojasi į patriotizmą, nesvarbu nei koks mūsų turimas laipsnis, nei kiek laiko sąjungoje tarnavome, tačiau mus visus vienija bendras jausmas Lietuvai – visi esame savo šalies patriotai“ , sakė kuopos narys senjoras Aleksas Laniauskas.

Į kuopos jubiliejaus šventę atvyko ir pratybų „Geležinis vilkas” atstovai (antroje eilėje).

Vyras dar gūdžiais sovietiniais laikais, 1956 metais, buvo vienas iš penkių tuomet dar moksleivių, Akademijoje, ant vandens bokšto drąsiai iškėlusių Lietuvos trispalvę. A. Laniauskas bei kiti mokiniai už tai buvo išmesti iš mokyklos. „Mes jau gimėme patriotais, tad tokiam poelgiui drąsiai ryžomės“, tvirtino šaulys.

Kuopa savo gimtadienį minėjo susirinkdama į Šv. Mišias Šv. Jurgio bažnyčioje, vėliau Vilainiuose vyko iškilminga šventė, į kurią atvyko ir šiuo metu vykstančių tarptautinių karinių pratybų „Geležinis vilkas“ atstovai. Kėdainių Povilo Lukšio 205-oji šaulių kuopos tarpe vienas gerbiamiausių narių yra partizanas Algimantas Stankūnas (Antanėlis), kuris savo buvimu taip pat pagerbė jubiliejaus šventę.

Vienas gerbiamiausių kuopos narių – partizanas Algimantas Stankūnas (Antanėlis).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.