Šiltą ir saulėtą antradienio dieną „Atžalyno“ gimnazijos, mokyklos-darželio „Puriena“ bendruomenės bei krašto miškininkai susitiko nuostabios gamtos apsuptyje – Skinderiškio parke. O priežastis tam buvo labai maloni – abi ugdymo įstaigos buvo apdovanotos Žaliąja vėliava bei Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatais.

„Purienos“ mokykla – darželis bei „Atžalyno“ gimnazija už aktyvią ir nuoseklią gamtosauginę veiklą buvo apdovanotos Žaliosiomis vėliavomis. Vėliavos įstaigoms – jau ne pirmosios.

Tarp mokyklų – glaudus ryšys
Šis garbingas apdovanojimas įteikiamas už aktyvią ir nuoseklią gamtosauginę veiklą. Šiais metais Žalioji vėliava net aštuntą kartą įteikta „Atžalyno“ gimnazijai, o „Purienos“ mokyklai-darželiui – antrąjį kartą. Tarp šių viena šalia kitos įsikūrusių ugdymo įstaigų užsimezgė glaudus ir stiprus tarpusavio bendradarbiavimas.
„Šiais metais gimnazistai dar labiau įtraukė „Purienos“ auklėtinius į įvairias gamtosaugines veiklas: dalyvavome tradicinėse akcijose „Mieste be automobilio“, žiemą į mišką vežėme maistą žvėreliams, kėlėme inkilus, pavasarį vykdėme talkas, sodiname medelius. Taip pat nuolat aktualizuojame rūšiavimo, antrinių atliekų perdirbimo klausimus. Siekiame, kad tiek mažieji vaikai, tiek ir mūsų jaunimas būtų tikri gamtos mylėtojai“, – sakė „Atžalyno“ gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytoja Jūratė Vaiginienė.
Ji gimnazistams ekologinės gyvensenos šviečiamąją veiklą vykdo jau ne vienerius pastaruosius metus. Tad ne veltui gimnazija už tai apdovanojama Žaliąja vėliava. Pasak J. Vaiginienės, kasmet mokinių ekologinis sąmoningumas gamtos išsaugojimo klausimais tik auga – stovyklaudami jaunuoliai nemėto kur papuola šiukšlių, rūšiuoja atliekas, tą ragina daryti savo artimuosius.
„Tad tikriausiai labai realu, kad gimnazija bus apdovanota ir dešimtąja Žaliąja vėliava?“ – paklausiau pašnekovės. „Labai tikimės“, – nusišypso J. Vaiginienė.
Skinderiškio parke zujo ir daug mažųjų „Purienos“ auklėtinių, kurie atvyko lydimi ne tik auklėtojų, bet ir tėvelių.

Vis labiau myli gamtą
„Mes oficialiai „žali“ jau antrus metus. Labai džiaugiamės, kad pavyko diegti mažiesiems mūsų auklėtiniams ekologinio sąmoningumo daigelius, t. y. žinias apie ekologiją, apie gamtą, ir šiais metais pelnyti vėliavą. Jau ir patys vaikai skatina tėvelius rūšiuoti atliekas, baterijas mesti tik į tam skirtas specialias vietas. Kaip viskas prasidėjo? Mūsų auklėtoja Evelina Rajunčienė, atvykusi iš Plungės, atvežė iš ten ekologų klubo mintį. Sužinojome, kad Kėdainių rajone gamtosaugines mokyklas yra įkūrę Tiskūnai bei „Atžalynas“. O juk gimnazija yra mūsų kaimynė! Taigi, esame labai dėkingi jiems už šiltą bendradarbiavimą, už įvairius renginius ir dėmesį mums“, – pasakojo mokyklos-darželio „Puriena“ vyresnioji auklėtoja, gamtosauginio komiteto pirmininkė Nijolė Statkauskienė.
Renginyje dalyvavęs Kėdainių miškų urėdijos urėdas Justinas Urbanavičius džiaugėsi į šventę susirinkusiais gamtą mylinčiais vaikais ir jaunuoliais.
„Džiugu, kad auga nauja, gamtai neabejingų kėdainiečių karta. Skatiname visas girininkijas bendrauti su jaunaisiais miško bičiuliais, įtraukti juos į veiklas – pavyzdžiui, kartu pasodinti medelį, iškelti inkilą, rinkti numestas šiukšles. Jauni žmonės yra puikūs mūsų pagalbininkai. Be to, pastebime, kad gerėja ir bendra kultūra – vis rečiau randame paliktų miškuose šiukšlių krūvų, poilsiaviečių niokojimo atvejų“, – pažymėjo urėdas.
Įprasmindami Žaliosios vėliavos gavimo faktą, abiejų švietimo įstaigų auklėtiniai bei miškininkai Skinderiškio parke pasodino ąžuoliuką.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.