Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius praneša, kad 1-ąją metų savaitę (gruodžio 31 – sausio 6 dienomis) Kėdainių rajone bendras gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) rodiklis buvo 72,77 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę (52-ąją metų savaitę – 51,18 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę).

Iį viso buvo užregistruoti 328 susirgimai ŪVKTI (ankstesniąją savaitę – 233) ir 9 gripo atvejai. Vaikai nuo 0–17 m. sudarė 58,2 proc. susirgusiųjų.

Atkreipiame dėmesį, kad rajone kas savaitę užregistruojama vis daugiau gripo atvejų. Susirgimai gripu praeitą savaitę sudarė 2,7 proc. visų susirgimo atvejų (ankstesnę savaitę buvo 1,7 proc.). Gripas buvo diagnozuotas tik suaugusiesiems.

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų.

Įprastai Lietuvoje sergamumo gripu pikas stebimas žiemos (gruodžio–sausio) mėnesiais, tačiau gripo aktyvumas gali prasidėti ankstyvą spalio mėnesį ir tęstis iki vėlyvo gegužės mėnesio. Žmogus, užsikrėtęs gripo virusu, suserga per 24–72 val. (vidutiniškai 48 val.). Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti rudens-žiemos laikotarpiu, nes reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.