Pasikeitusios oro sąlygos ir tamsa daro savo. Preliminariais duo­menimis, iki spalio vidurio  Lietuvos keliuose žuvo 15 žmonių (iš jų  7 pėstieji ir 3 dviratininkai). 

V. Stravinsko teigimu, atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu.

V. Stravinsko teigimu, atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu.

Policijos atstovų teigimu, Kėdainių rajone šiais metais iki spalio 18 dienos įvyko 27 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Keturiose avarijose nukentėjo 4 pėstieji ir dar registruoti 4 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo 4 dviratininkai.
Todėl svarbu priminti žmonėms, kad būtina segėti, užsidėti atšvaitus arba nešioti drabužius su šviesą atspindinčia juosta, arba neštis šviečiantį žibintą.
Tad neatsitiktinai prieš porą metų Kelių direkcija spalio 18-ąją paskelbė Atšvaitų diena.
Valstybinės įmonės Kauno regiono keliai Kėdainių kelių tarnybos viršininko Vaido Stravinsko teigimu, tą dieną Kėdainių rajono gyventojams išdalinta 100 šviesą atspindinčių liemenių ir 500 atšvaitų. „Dažnas eismo dalyvis pastebėjo, kad pastaruoju metu keliuose drausmingesni tapo dviratininkai. Jau beveik nepamatysime dviratininko važiuojančio be šviesą atspindinčios liemenės. Su pėsčiaisiais situacija prastesnė. Vaikai noriai draugauja su atšvaitais, tačiau suaugusieji, net ir juos gavę, numeta kaip nereikalingą daiktą. Manau, kad šiuolaikiški atšvaitai tikrai negadina įvaizdžio. Jie gali tapti išskirtine kiekvieno aprangos detale ir, svarbiausia, apsaugoti gyvybę“, – sakė V. Stravinskas.
Kėdainių kelių tarnybos viršininkas priminė, kad pagrindinė Atšvaitų dienos mintis – nepamiršti kasdien nešioti, prisisegti, užsidėti atšvaito. Jis reikalingas. Pėsčiajam jis tiesiog būtinas, juk mes visi esame pėstieji.
Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Tyrimai rodo, jog net 90 procentų informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas vairuotojai priima akimis. Todėl, ypač tamsiai apsirengę, pėstieji ar dviratininkai pablogėjus matomumui gali būti vairuotojų laiku nepastebėti. Pavojingiausias laikas pėstiesiems – nuo lapkričio iki vasario pabaigos. Mat šiuo laikotarpiu didesnę paros dalį būna tamsu, dažni krituliai. Efektyviausia saugumo priemonė tamsiu paros metu – atšvaitai. Šiuo metu jų yra visokiausių rūšių ir formų – prisegami, prikabinami, prilipdomi, tačiau bene efektyviausi apyrankės formos atšvaitai ant rankos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.