Nuo šių metų Kėdainių rajono buitinių atliekų tvarkymo rinkliavą pradėjo koordinuoti savivaldybės administracija.

Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis ir vyriausioji specialistė Laura Čiteikė dėl klausimų apie atliekų tvarkymo rinkliavą kviečia kreiptis į savivaldybę ar seniūnijas.

Pasak Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, keičiasi rinkliavos administravimo sistema: „Iki šiol atsiskaityti už atliekų tvarkymo rinkliavą buvo galima seniūnijose, o dabar rinkliavos administravimą perima savivaldybės administracija. Iki balandžio tikimės paruošti ir suformuoti pranešimus apie naujus mokėjimus. Tuose pranešimuose bus informacija, kiek gyventojai turi mokėti už einamus metus bei kokias turi skolas, jei kas turi. Už atliekų tvarkymą dabar bus galima atsiskaityti per elektroninę bankininkystę, pašte, „Perlo“ terminaluose, prekybos centruose.
Noriu tik priminti, jog visi savivaldybės gyventojai privalo mokėti vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir sutvarkymą.
Už vietinės rinkliavos mokėjimą laiku atsako butų, individualių namų savininkai (nuomininkai, naudotojai ar valdytojai), įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai, ūkininkai, sodininkų ir garažų bendrijų valdų savininkai.
Piktybiškai nemokantieji atliekų tvarkymo rinkliavos bus įspėjami žodžiu. Jeigu tai nepadės – registruotu laišku, o vėliau, esant reikalui, kai įsiskolinimas tęsis ilgesnį laiką, bus išieškoma Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.“
Nuo 2017-ųjų keičiasi ir rinkliavos dydžiai – Kėdainių miesto, Vilainių, Paobelio, Janušavos ir Pelėdnagių kaimų vienam asmeniui rinkliavos dydis yra 17 eurų (buvo 15 eurų), kitiems savivaldybės gyventojams – 11 eurų (buvo 10 eurų), gyventojai už sodo valdą ar garažą moka 5 eurų mokestį.
Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausiosios specialistės Lauros Čiteikės teigimu, kol kas nereikia blaškytis ir nerimauti, jog dar nėra pranešimų už atliekų tvarkymo rinkliavą. „Pranešimai Kėdainių rajono gyventojus visada pasiekdavo pirmajame metų ketvirtyje. Panašiai bus ir šįmet. Norime viską suderinti tiksliai, kad nebūtų klaidų. Pasikeitus administravimo tvarkai išlieka galimybė ne visiems mokėti rinkliavos mokestį. Rajono Taryba yra numačiusi kompensavino tvarką. Ji liečia Sausio 13-osios dalyvius, privalomosios ar alternatyvios karo tarnybos piliečius, pakliuvusius į įkalinimo įstaigas, studentus bei kitur besimokančius moksleivius, taip pat valstybės remiamas ar mažesnes pajamas gaunančius kraštiečius. Tie, kas pakliūna į galinčiųjų gauti kompensacijas, turi į savivaldybę ar seniūniją atnešti prašymus bei reikiamus dokumentus ir komisija nuspręs dėl rinkliavos dydžio. Labai prašome su prašymais neskubėti kreiptis, nes studentai, atnešę prašymą, pavyzdžiui, metų viduryje, iki tos dienos ir gaus kompensaciją. Vėliau reikės vėl nešti naują prašymą ir pažymas apie studijas. Mūsų patarimas su tokiais dokumentais geriau kreiptis metų pabaigoje vieną kartą“, – sakė L. Čiteikė.
Jei kas turi kokių klausimų dėl atliekų tvarkymo rinkliavų, gali kreiptis į rajono savivaldybės administraciją. Miesto gyventojus 311 kabinete konsultuoja specialistė ir telefonu (8 347) 69 568, o kaimiškųjų seniūnijų gyventojai konsultuojami 309 kabinete bei telefonu (8 347) 69 573.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Apuokas

    Kaip pastatysim prie kiekvieno sodo bendrijos namelio po viena konteinerį ( pradžiai) tada ir pakalbėsim apie kažkokį mokestį… Aišku jai biudžete turėsit tiek daug lesu konteineriams paskirstyti ir aptarnauti juos visus už ta mokestį…
    šių metu nematau nei konteineriu sodu bendrijose nei aptarnavimo … todėl išsirinkite galvas su ūkišku muilu : pagalvokite ir Rada dar karta parašykite!!!

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.