Skubantys ir nenorintys maisto gamybai daug laiko skirti studentai, viengungiai ar namų ruošos ir valgio gaminimo išvargintos šeimininkės gali atsipūsti. „Daumantų“ skonio meistrai dar prieš Naujuo­sius metus į rinką išleido tris sriubas stikliniuose indeliuose.

Gardžios, kvapnios ir greitai paruošiamos konservuotos sriubos gali rungtis net su naminėmis. Iki šiol sriubų bendrovės asortimente nebuvo.

Pravers skubantiems
Kai po nuolatinio gaminimo maratono išsisemia fantazija ar šiaip esate pernelyg pavargę ir nenusiteikę gaminti, drąsiai galite rinktis greitai paruošiamus barščius, agurkinę arba šiupininę sriubas, pagamintas su „Daumantų“ prekiniu ženklu. Šios sriubos išgelbės svečius ir šeimyną ir kol nėra šviežių, pačių užaugintų daržovių.

Greitai paruošiamos
Kad pasilepinti karšta lėkšte skanios sriubos, reikia kantrybės, kruopštumo ir laiko. Visos trys naujos konservuotos sriubos yra greitai ir lengvai paruošiamos. Tereikia į puodą įpilti pusę litro vandens, sudėti indelio turinį, gerai išmaišyti. Tuomet pastatyti puodą ant ugnies ir užvirti. Sumažinus ugnį pavirti reikia tik 3 minutes. Tokiu būdu paruošę „Daumantų“ sriubas iš karto turėsite keturias lėkštes sriubos.

Populiarieji barščiai
Jeigu tektų rinkti populiariausią sriubą Lietuvoje, ko gero, po šaltibarščių be konkurencijos laimėtų barščiai, arba burokėlių sriuba. Ši sriuba verdama labai įvairiai. Burokėliai naudojami ir virti, ir švieži, ir net lengvai marinuoti. Verdama ir su raugintais, ir su šviežiais kopūstais, ir su kelių rūšių žalia mėsa, ir su rūkytu kumpiu ar smulkiai pjaustytais spirgučiais. Labai dažnai sriuba pagardinama džiovintais grybais. Kartais barščiai verdami su bulvėmis, o kartais karštos virtos bulvės su lupenomis ar be jų patiekiamos atskirai prie lėkštės karštos sriubos. Kiek kas nori, į lėkštę sriubos įsideda grietinės.
Kiekviena šalis turi savitas barščių virimo tradicijas ir, žinoma, savo šaliai būdingą populiariausią receptą. Ir netgi kiekvienos šeimininkės barščiai skiriasi, jei jie bus ir pagal tą patį receptą pagaminti. Dar senovės lietuviai sakydavo: „Barščiai vienu vardu, bet ne visi gardu.“ Beveik visos šeimininkės turi savo slaptą prieskonį ir savo virimo burtų, kurių dažniausiai ir neatskleidžia.

Pataria skrudinti česnaką
Barščiai turi būti ne tik skanūs, bet ir gražios spalvos. Kaip ją išlaikyti, „Daumantų“ skonio meistras Algis Kairys dalinasi patarimais. „Baigdami virti barščius, būtinai įdėkite kelis gerus šaukštus pomidorų padažo. Iš „Daumantų“ gaminių geriausiai tiktų pomidorų padažas be krakmolo ir konservantų. Į sriubą šliukštelėkite vos vieną šaukštą obuolių acto. Nepadauginkite. Taip išsaugosite puikią sriubos spalvą ir pabrėšite išskirtinį – švelniai saldų ir gaivų burokėlių skonį,“ – sako Algis Kairys. Dar vienas skonio meistro patarimas: į sriubą galima įdėti plonomis skiltelėmis supjaustytas tris, keturias stambesnes česnako skilteles, kurias prieš tai būtinai reikia lengvai apskrudinti šaltai spaustame alyvuogių aliejuje.
Skaisčios spalvos „Daumantų“ konservuoti barščiai gaminami iš šviežių ir sultingų burokėlių su bulvėmis, morkomis, raugintais kopūstais. Sriuba gausiai pagardinta prieskoninėmis žolelėmis.

Mėgstama agurkinė
Kėdainių krašte paplitusi ir mėgstama agurkinė sriuba. Klasikinės sriubos pagrindinė sudėtis: rauginti agurkai, perlinės kruopos ir bulvės. Gardžiai agurkinei sriubai išvirti retai naudojami marinuoti agurkai, bet yra mėgstančių virti ir su jais. Vienos šeimininkės agurkus tarkuoja, kitos pjausto gabaliukais.
„Daumantų“ agurkinė sriuba yra su perlinėmis kruopomis, morkomis, svogūnais ir bulvėmis. Jai naudoti rauginti agurkai. Ši sriuba atstos net troškinį, nes yra ganėtinai tiršta.
Naujoji šiupininė sriuba taip pat yra tiršta, kvapni, pagardinta svogūnais ir gausiai pridėta prieskoninių žolelių.

„Daumantai LT“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.