Kartu su pavasariniais aplinkos tvarkymo darbais  neretai žmones užklumpa dar vienas rūpestis – artimųjų kapų sutvarkymas. Jei pla­nuojate įrengti ar pertvarkyti artimųjų amžinojo poilsio vietą, tokiu atveju į pagalbą būtina pasitelkti profesionalus. Bendrovė „Diabazas“ ne tik gamina paminklus ir visus kitus kapo interjero elementus, bet ir atlieka visus kapa­vietės sutvarkymo darbus.

UAB „Diabazas“ pagamintų paminklų, kapo interjero elementų ekspoziciją rasite naujoje parduotuvėje-salone
J. Basanavičiaus g. 76.

Svarbiausia – kokybė
Netoli Josvainių gamybos cechą turinti, o Kėdainiuose, Josvainių g. 38, paminklais prekiaujanti įmonė neseniai atidarė naują parduotuvę-saloną J. Basanavičiaus gatvėje 76-uoju numeriu pažymėtame pastate. Čia rasite gausią bendrovės „Diabazas“ pagamintų paminklų, kapo interjero elementų ekspoziciją, o išsamią konsultaciją jums suteiks pardavėja-konsultantė Birutė Jančauskienė, galėsite įsigyti esamą gaminį ar užsisakyti naują.
Apžiūrėję juodojo ir spalvotojo granito paminklus įsitikinsite, kad bendrovės meistrų rankomis apdirbtas, nudailintas ir grakščią formą įgijęs akmuo papuoš artimųjų kapą, ir, kaip tvirtina įmonės direktorius Alius Greičius, tarnaus ilgus metus.
„Nesirenku lengviausio kelio – mes neprekiaujame kiniškais gaminiais, kurie nėra tokie kokybiški ir ilgaamžiai.

Didžiausias dėmesys skiriamas paminklų kokybei ir ilgaamžiškumui.

Esame tikriausiai vieninteliai Kėdainių rajone, gaminantys paminklus nuo akmens luito. Norėdami, kad paminklai būtų ilgaamžiai, granito blokus, sveriančius po 10–20 tonų, vežame iš Suomijos, Karelijos. Gaminiui suteikiame neribotą garantiją, nes akmenį apdirbame laikydamiesi visų technologinių reikalavimų ir žinome, kaip jis stovės. Aš ir patyrę įmonės meistrai Mindaugas Stankus, Nikolajus Sagulinas dedame daug pastangų, laiko ir darbo, kad paminklas būtų kokybiškas, nepakeistų spalvos, neatsirastų dėmių, mikro trūkių. Žinoma, po dešimties ar dvidešimties metų spalva nebus tokia skvarbi, tačiau gaminys tebebus kokybiškas“, – tvirtina bendrovės vadovas, turintis trisdešimties metų patirtį paminklų gamybos srityje.

Populiariausi – kompaktiški paminklai
Bendrovė „Diabazas“ gamina įvairaus dizaino paminklus: nuo nedidelių vienos dalies gaminių iki vidutinio dydžio ir masyvesnių kelių dalių paminklų, kuriuose derinamos natūralios granito spalvos ar atspalviai. Spalvas ir dizainą bendrovės meistrai derina pagal klientų pageidavimus.


Bendrovė „Diabazas“ gamina įvairaus dizaino paminklus: nuo nedidelių vienos dalies gaminių iki vidutinio dydžio ir masyvesnių kelių dalių paminklų, kuriuose derinamos natūralios granito spalvos ar atspalviai.


Pašnekovas pastebi, kad klientai dažniausiai turi savo viziją, kaip turi atrodyti paminklas ir kapo apdaila, o gamintojai, atsižvelgdami į kapavietės savybes ir finansines žmogaus galimybes, padeda šiuos norus įgyvendinti: išmatuoja, suprojektuoja, pagamina ir įrengia.
Populiariausi yra kompaktiški paminklai, dominuojančios spalvos – juoda, rausva. Tačiau galite rinktis ir retesnes spalvas (tokias kaip „Orionas“, „Oliveris“), kurios yra brangesnės. Vieni žmonės pageidauja griežtų, aiškių, kiti – aptakesnių, ovalo formų.
Pasak A. Greičiaus, pasirinkimą lemia finansinės galimybės ir praktiniai aspektai, tarkime, norimų užrašų ant paminklo skaičius. Jei vardų, pavardžių daugiau, vienos dalies paminklo nepakaks, tačiau kartais žmonės šį klausimą išsprendžia ir kitu būdu – ant nedidelio paminklo užrašoma bendra pavardė, nurodanti, kokios šeimos nariai čia ilsisi.

Įrengia ir sutvarko
Į bendrovę „Diabazas“ kėdainiečiai ir kitų rajonų gyventojai kreipiasi ne tik norėdami įsigyti paminklą, bet ir

Bendrovė „Diabazas“ sėkmingai tvarko kraštiečių kapus.

sutvarkyti artimųjų kapą. Įmonė teikia visas kapavietės tvarkymo paslaugas: kasa pamatus, montuoja tvoreles, stato paminklus, antkapius, dengia plokštėmis, kloja trinkeles, išpila skalda. „Vykstame į vietą, ją apžiūrime, tiksliai išmatuojame, patariame, kaip įrengti taupiau ir kad būtų kuo patogiau prižiūrėti, – vardina įmonės vadovas. – Į savo darbą žiūrime labai atsakingai, dirbame kokybiškai, tvarkingai, už prieinamą kainą, todėl rekomendacijos keliauja iš lūpų į lūpas, sulaukiame gerų atsiliepimų ir klientų iš visos Lietuvos.“
Pašnekovas teigia, kad kokybiškas gaminys ir paslauga gali kainuoti kiek brangiau, tačiau verta investuoti vieną kartą, sutvarkyti artimųjų kapą ir daugiau tuo nesirūpinti. Žmogui telieka tik prižiūrėti, o neturintieji laiko ir galimybių prižiūrėti želdinius dėl patogumo vis dažniau renkasi viso kapo padengimą granito plokštėmis.

Akmeniui reikia laiko
Įmonės darbymetis – nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Nors pasitaiko, kad žmonės atskuba užsisakyti

Šiuolaikiniuose paminkluose dominuoja ne tik religiniai, bet ir meilę Anapilin iškeliavusiems išreiškiantys motyvai.

paslaugos likus porai savaičių iki artimo žmogaus mirties metinių ar kitos svarbios datos, geriausia, kai kreipiamasi anksčiau, prieš keletą mėnesių. „Tuomet yra laiko apsispręsti dėl paminklo ar viso kapo sutvarkymo, paruošti akmenį, pagaminti ir įrengti. Akmeniui apdirbti reikia laiko“, – sako A. Greičius.
Paminklų gamybos įmonė paslaugų nebrangina, šiemet paminklai ir paslaugos kainuoja tiek pat kiek pernai. Susisiekti su gamintojais galite telefono numeriu 8 614 51 818. UAB „Diabazas“ parduotuvė-salonas dirba pirmadieniais –penktadieniais nuo 9 iki 18 val. (pietų pertrauka 13–13.45 val.), šeštadieniais – nuo 9 iki 14 val.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.