Kėdainių senamiestis – bunda! Muzika ir dainomis bei gera nuotaika Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštė alsavo visą saulėtą šeštadienį. Čia vyko I-asis respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“, į kurį atvyko daugiau nei 300 dalyvių iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų.

Scenoje su nominantais.

Sveikino mamytes
„Skambant finalinei dainai apie mamytes, stovėjau scenoje ir stebėjau publiką – tėvelių, senelių akis bei plačias šypsenas. Kelios mamytės, klausydamos dainos, braukė ašarėles, o pasibaigus dainai visi žiūrovai šaukė garsų VALIO! Ir tada pagalvojau, kad reikia tokių renginių, kad visas tas triūsas ir organizaciniai rūpesčiai buvo tikrai ne veltui. Tad visą nuovargį pakeitė didelis džiaugsmas “, – pasibaigus muzikos festivaliui sakė jo sumanytoja, popchorų „Perliukas“ ir „Skambantis perliukas“ vadovė Daiva Makutienė. Ji pripažino po koncerto gavusi daugybę padėkų ir nuoširdžių sveikinimo žodžių ir iš dalyvių, ir gausybės susirinkusių žiūrovų.
Pirmojo festivalio „Skambantys perliukai“, vykusio Kėdainių senamiestyje dalyviai – Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukas“ ir jų draugai iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Jonavos, Kaišiadorių, Vilkaviškio, Prienų, Panevėžio, Klaipėdos ir Kėdainių rajono. Kolektyvus atlydėjo 18 vadovų, kuriems buvo parodytas išskirtinis dėmesys ir dėkingumas.

Jaunieji artistai ir stebėjo kitų pasirodymus, ir patys nekantravo lipti į sceną bei pasirodyti patys.

„Daug dėmesio skyrėme kolektyvų vadovams, norėdami padėkoti jiems už tą dažnai nematomą darbą, kurį jie atlieka. Reikia ne tik intensyviai dirbti su vaikais, bet ir motyvuoti tėvelius, kad jie skirtų ir laiko, ir, be abejo, pinigų, kad jų atžalos dalyvautų įvairiuose muzikos konkursuose bei festivaliuose“, – pridūrė D. Makutienė.

Dėkojo už pasiaukojimą
Todėl prie padėkų prisijungė ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, kiekvieną vadovą asmeniškai pakvietęs į sceną ir įteikęs padėką už svarbų ir didelį darbą dirbant su jaunąją karta.
Vadovams taip pat buvo įteiktos ir simbolinės padėkos taurės bei festivalio rėmėjų dovanos. Taip pat padėkomis ir dovanėlėmis buvo apdovanoti ir visi festivalio dainorėliai.

Rajono meras S. Grinkevičius (centre) bei savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas K. Stadalnykas įteikė padėkas visiems į Kėdainius atvykusių muzikos kolektyvų vadovams bei šio festivalio sumanytojai, popchorų „Perliukas“ ir „Skambantis perliukas“ vadovei D. Makutienei.

Tiesa, šis muzikos festivalis iš dalies buvo ir mini konkursas, mat iš koncerte skambėjusių 14 dainų, skirtų mamai, keturiose nominacijose buvo išrinktos pačios gražiausios – profesionaliai atliktos dainos, originaliai atliktos dainos, išraiškingai atliktos dainos ir nuoširdžiausiai atliktos dainos nominacijose apie mamą buvo išrinkti keturi nugalėtojai.

Meldė gero oro
Tik prasidėjęs koncertas išjudino visus – nuo scenos skambančios melodijos vertė vaikus čia pat prie scenos šokti ir šėlti, o koncertą stebėję žiūrovai nepaliovė ploti bei plačiai šypsotis. Pats dangus pasirūpino, kad pirmasis festivalis praeitų kuo sklandžiau, mat visą koncertą švietusi saulė pridėjo dar daugiau džiaugsmo ir teigiamų emocijų. D. Makutienė prisipažino nuoširdžiai besimeldusi, kad renginio dieną šviestų saulutė, juk koncertas vyko lauke!
„Esu be galo dėkinga ir savo komandai, be kurios šis koncertas nebūtų pavykęs taip puikiai. Tai mamos savanorės: Vaida Stanevičienė, Daina Čepienė, Jovita Nevierienė ir Diana Jašenskienė. Taip pat noriu padėkoti ir Kėdainių krašto muziejaus kolektyvui, kuris visiems 300 dalyvių suorganizavo ir vedė edukacines ekskursijas,

Scenoje pasirodė įvairaus amžiaus dainininkų – iš viso į Kėdainius atvyko net 300 dalyvių!

kurių metu svečiai susipažino su mūsų gražiuoju senamiesčiu“, – šypsojosi pašnekovė. Paklausta, ar puikiai pavykęs pirmasis muzikos festivalis bus tęsiamas, D. Makutienė patikino, kad tęsti tradiciją ir organizuoti festivalį ir kitais metais ambicijų yra. „Kėdainiuose auga tiek daug nuostabių vaikų, tad labai tikimės, kad jį pavyks suorganizuoti ir kitais metais. Jau žinome ir datą – pritarus merui S. Grinkevičiui, jį organizuosime pirmąjį birželio šeštadienį“, – šyptelėjo D. Makutienė.
Tuo tarpu rajono vadovas Saulius Grinkevičius čia pat pasidžiaugė, kad šis renginys tik dar kartą parodė, kad atnaujinamos Kėdainių senamiesčio erdvės tampa vis patrauklesnės ne tik kraštiečiams, bet svečiams iš kitų šalies miestų bei užsieniečiams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.