Praėjo beveik metai, kai Kėdainiai sulaukė tarptautinio pripažinimo. Prestižiniame Europos turizmo konkurse dalyvavusi Kėdainių savivaldybė užėmė 3 vietą. Kėdainiai rungėsi istorinių namų, kaimų ir miestų kategorijoje bei užėmė prizinę vietą. Geriau pasirodė tik dalyviai iš Kipro ir Italijos. Šiuo metu jaučiamas dar didesnė turizmo plėtra. Vien Kėdainius aplankančių turistų iš Lietuvos skaičius šį sezoną padidėjo 30 procentų.

Tarptautinis apdovanojimas tapo įvertinimu bei įpareigojimu

Prestižinis apdovanojimas, kurį praėjusių metų pabaigoje pelnė Kėdainiai, tapo ne tik didelių darbų įvertinimu, bet ir rimtu įpareigojimu.

Konkursas, kuriuo siekta prisidėti prie Europos kultūros paveldo viešinimo ir skatinti darnų turizmą, Kėdainius įvertino už puoselėjamą miesto istoriją ir paveldą bei įvairius renginius, tokius kaip „Radviliada“, Agurkų šventė, „Broma Jazz“, „Ave Musica“, Česlovo Milošo festivalį ir kitas veiklas.

Kėdainių rajone lankosi ir turistai iš Amerikos, Pietų Afrikos respublikos bei Izraelio. Tai – kadaise čia gyvenusių litvakų palikuonys, atvykstantys aplankyti vietų, kuriose gyveno proseneliai. Koks tikslus Kėdainiuose apsilankančių turistų skaičius, sunku atsakyti. Registruojami tik tie turistai, kurių grupės užsuka į Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centrą. Tačiau nemaža dalis atvykstančių grupių, kurias lydi gidai iš kitų miestų, į šią apskaitą nėra įtraukiamos.

„Džiugu, kad mūsų miestas aukštai įvertintas Europos Sąjungos konkurse. Tai rodo, kad teisingai kuriame turizmo plėtros strategiją. Mes daug diskutavome apie senamiesčio suaktualinimą, pritaikymą žmonių poreikiams, ypač rengiant įvairius renginius, edukacinius užsiėmimus ir šventes. Tad malonu, kad komisija įvertino mūsų pastangas. Tikiuosi, kad, kryptingai dirbdami, mes didinsime miesto svečių skaičių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Tai puiki papildoma reklama mūsų miestui“, – kalbėjo tuometis Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė pripažįsta – istorinis, analogų šalyje neturintis, senamiestis per kelerius praėjusius metus iš tiesų atgijo. Jaučiamas ir padidėjęs turistų antplūdis.

Kėdainiai tapo tarpine stotele užsienio svečiams

Pasigėrėti istoriniu Kėdainių paveldu atvykstama ne tik iš kitų šalies miestų, bet ir iš užsienio šalių. Dėl savo unikalumo Kėdainiai yra tapę turistines išvykas organizuojančių agentūrų klientų tarpine stotele.

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė pripažįsta – istorinis, analogų šalyje neturintis, senamiestis per kelerius praėjusius metus iš tiesų atgijo. Jaučiamas ir padidėjęs turistų antplūdis.

Kėdainių rajone lankosi ir turistai iš Amerikos, Pietų Afrikos respublikos bei Izraelio. Tai – kadaise čia gyvenusių litvakų palikuonys, atvykstantys aplankyti vietų, kuriose gyveno proseneliai.

Koks tikslus Kėdainiuose apsilankančių turistų skaičius, sunku atsakyti. Registruojami tik tie turistai, kurių grupės užsuka į Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centrą. Tačiau nemaža dalis atvykstančių grupių, kurias lydi gidai iš kitų miestų, į šią apskaitą nėra įtraukiamos.

Suskaičiuoti visus atvykstančius – gana sudėtinga

„Pirminiais duomenimis, užsienio turistų skaičius nėra ženkliai pakitęs. Tačiau metų pabaigoje turėsime tikslesnius duomenis. Gausime informaciją iš viešbučių apie čia atvykusius bei apsinakvojusius užsieniečius. Tada, viską apibendrinus, galėsime matyti išsamesnę bei tikslesnę informaciją“, – „Kėdainių mugei“ sakė D. Balasevičienė.

Jos vertinimu, didžiausią užsienio turistų srautą sudaro būtent tokios grupės, kurios į oficialią turistų apskaitą nepatenka. Tai dažniausiai kitų šalių agentūrų, organizuojančių turus po Baltijos šalis, klientai.

„Jeigu pas mus neateina ir nelieka nakvoti – tokios statistikos apie turistus neturėsime“, – konstatavo D. Balasevičienė.

Daugiausia atvykstančių užsieniečių – iš Lenkijos

Turizmo ir verslo informacijos centro vadovė tikino – visi čia atvykstantys turistai labai giria Kėdainių senamiestį. Jis nėra didelis, tačiau jaukus bei pilnas istorinių pastatų, tad žavi tiek vietos turistus, tiek ir užsieniečius.

„Iš užsieniečių – daugiausia Kėdainius aplanko turistai iš kaimyninės Lenkijos. Tai siečiau su bendra abiejų šalių istorija“, – sakė D. Balasevičienė.

Turizmą pagyvino ir magnetukų rinkimas

Vasarą, kai vyrauja geri orai, D. Balasevičienė pastebi iš kitų Lietuvos miestų atvykstančių turistų pagausėjimą. Tam įtakos turi ne tik aktyvėjanti Kėdainių istorinio paveldo reklama bei informacijos sklaida, bet ir startavęs žaidimas „Surink Lietuvą“.

Jo principas – keliauti po šalies regionus, įsigyti specialius magnetus ir iš 60 dalių surinkti Lietuvos žemėlapį.

„Dėl šio žaidimo jaučiamas didelis pagyvėjimas. Žmonės suprato, kad mūsų šalyje esama puikių vietų, kurias verta aplankyti, užuot vykus poilsiauti į kokią nors Turkiją“, – reziumavo D. Balasevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.