Matematika – laimėtojų mokslas. Tai – ne šiaip sau teiginys, o projekto, kurį vasario mėnesį pradeda vykdyti Šėtos gimnazija, pavadinimas. „Mes tikime, kad kiekvienas gali būti laimėtojas, jei pasirinko mokytis matematikos“, – teigia projekto vadovė Antanida Likšienė.

Sieks geresnių rezultatų

Šėtos gimnazija kartu su kaimyninėmis mokyklomis – Truskavos pagrindine mokykla ir Jonavos rajono Bukonių mokykla-daugiafunkciu centru – parengė projektą „Matematika – laimėtojų mokslas“ ir laimėjo daugiau kaip 69 tūkstančių eurų finansavimą iš Europos socialinio fondo. Šiuo projektu siekiama pagerinti 8 klasės mokinių matematikos mokymosi rezultatus. Prie projekto prisideda Kėdainių rajono savivaldybė, skirdama 2 proc. kofinansavimą.

Konstruos netgi robotus

Pasak projekto vadovės A. Likšienės, projekto veiklų esmė – mokinio įtraukimas į mokymąsi, iniciatyvos ir atsakomybės mokiniui suteikimas, ugdant mokėjimo mokytis kompetencijas. Mokytojai jau susipažino su šios kompetencijos ugdymo ir vertinimo metodika, mokydamiesi Edukologijos universiteto docentės daktarės Viktorijos Sičiūnienės seminare.

„Ne mažiau svarbu, kad mokiniai matematikos žinias gilins ir įtvirtins konstruodami ir žaisdami su robotais, kurie perkami projekto lėšomis. VšĮ „Robotikos akademija“ surengė 2 dienų seminarą, kuriame mokytojai sukonstravo tokius puikius robotus, kad šie net varžėsi Sumo imtynėse. Gražu buvo žiūrėti, kaip sunkiasvoriai robotai galynėjosi specialioje arenoje! Tikėtina, kad tokia veikla sužavės ir mokinius, o tai paskatins juos mokytis ne tik matematikos“, – tikisi A. Likšienė.

Idėja – aktuali daugeliui

Projektas bus vykdomas iki 2019 metų liepos mėnesio. Jame dirbs po 6 pedagogus iš kiekvienos mokyklos. „Džiaugiamės, kad Šėtos gimnazijos mokytojų iniciatyva netradiciniais metodais skatinti mokinių mokymąsi „užsikrėtė“ Truskavos ir Bukonių mokytojai ir kad šiai iniciatyvai pritarė rajono savivaldybės vadovai“, – pasidžiaugė projekto vadovė.

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.