Tokį klausimą iškėlė vienas laikraščio skaitytojas, sunerimęs, esą gaisrininkų naudojamos autokopėčios yra neveikiančios. Jo nuogąstavimu, jei užsidegtų daugiabutis namas, nebūtų kaip gesinti liepsnų ar vykdyti kitų gelbėjimo darbų. Ar šie nuogąstavimai yra pagrįsti? 

Visa šiuo metu Kėdainių ugniagesių gelbėtojų naudojama technika yra sukomplektuota ir parengta vykdyti skubius gelbėjimo darbus.

Pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Andriaus Eidimto, visa Kėdainių ugniagesių gelbėtojų naudojama technika yra veikianti ir visiškai sukomplektuota.

Technika paruošta darbams
„Šiuo metu Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje turime du automobilius, tai MAN ir RENAULT, kurie yra pasirengę išvykti į gaisrus ir gelbėjimo darbus. Taip pat turime autokopėčias bei dar vieną rezervinį automobilį. Jų amžius skirtingas – pavyzdžiui, autokopėčios yra pagamintos 1979 metais, tačiau mums iki šiol jos puikiai tarnauja. Kiti automobiliai yra naujesni. Tačiau visa mūsų turima autotechnika yra pasirengusi išvykti ir suteikti reikiamą pagalbą gyventojams uždaroje ar atviroje teritorijoje bei aukštyje“, – pabrėžė tarnybos viršininkas.
Anot pašnekovo, pagal esamą komplektaciją visi turimi automobiliai puikiai atitinka mūsų rajono poreikius, tad galvoti apie papildomus automobilius nėra būtinybės.
„Puikiai išsiverčiame ir su turimais dviem automobiliais – viename jų yra gelbėjimo įranga, kitame – gaisrų gesinimo įranga. Abu jie užpildyti ir sukomplektuoti taip, kaip ir priklauso“, – sakė A. Eidimtas.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidintas prašo gyventojų neužstatyti automobiliais daugiabučių namų pravažiavimų.

Prašo gyventojų sąmoningumo
Nors automobiliai yra visiškai paruošti darbų atlikimui, atvykę į įvykio vietą ugniagesiai gelbėtojai dažnai susiduria su kita, t.y. privažiavimo, problema. Ji ypač aktuali daugiabučių namų kvartaluose. „Siauri keliai daugiabučių namų rajonuose tampa tikru iššūkiu mūsų sunkiajam transportui. Mūsų automobiliai yra platūs, o siekiant suteikti pagalbą kaip įmanoma greičiau, reikia privažiuoti kuo arčiau. Todėl gyventojų vis prašome pravažiavimų neužstatyti. Mūsų automobiliams judant ekstremalioje situacijoje, kyla rizika užkliudyti kito automobilio šoną, jį kiek apgadinti“, – įspėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas A. Eidimtas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.