Viena darbingiausių Greitosios medicinos pagalbos medikams dienų – sausio 1-oji – praėjo sklandžiai. Nors iškvietimų skaičius ir gerokai viršijo kitų, nešventinių dienų skaičių, tačiau itin didelių nelaimių, sužeidimų nebuvo. Gana ramios dienos būta ir Kėdainių ugniagesiams, nors šie ir buvo papildomai pasiruošę gelbėjimo įrangos.

„Sausio 1-ąją dirbo penkios mūsų brigados. Pati Naujųjų metų naktis buvo dar ganėtinai rami, tačiau iškvietimų skaičius pradėjo augti sausio pirmosios ryte, nuo pat aštuntos valandos“, – pažymėjo Jolanta Vaišvilienė, Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyriausioji slaugos specialistė.

Pasitinkant naujuosius metus, medikams paprastai būna gana nemenkas darbymetis, ne išimtis buvo ir šie metai.

„Paprastomis dienomis iškvietimų vidurkis būna apie 40, tačiau per sausio 1-ąją buvo gauti 72 iškvietimai. Labai smagu, kad nebūta jokių rimtų traumų, nušalimų, ramiai praėjo ir Naujųjų sutiktuvės prie kalėdinės eglės Didžiosios rinkos aikštėje. Nebūta ir sužalotųjų dėl petardų. Tiesa, per šv. Kalėdas vienas nepilnametis berniukas iš Nociūnų dėl sprogusios petardos susižalojo rankos pirštus. Jis buvo skubiai išgabentas į Kauną. Sausio 1 -ąją daugiausiai iškvietimų gauta dėl įvairių traumų (rankų, kojų) buityje, kiek padaugėjo ir iškvietimų dėl infekcinių susirgimų, aukštai pakilusios temperatūros. Apibendrinant galima sakyti, kad šių metų Naujųjų sutiktuvės praėjo ramiai“, – pažymėjo J. Vaišvilienė.

Jolanta Vaišvilienė sakė, kad nors greitosios pagalbos iškvietimų skaičius ir padvigubėjo, skaudžių nelaimių per šventes išvengta.

Naujametė naktis ir pirmoji šių metų diena gana rami buvo ir Kėdainių ugniagesiams gelbėtojams. Pasak Andriaus Eidimto, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko, pirmosiomis dienomis ugniagesiai atliko gelbėjimo darbus, prireikė ir kolegų iš Kauno pagalbos.

„Gruodžio 31 dienos ryte gautas pranešimas dėl pagalbos ieškoti dingusio žmogaus. Ryte Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai žvalgė Dotnuvėlės upės teritoriją Dotnuvos miestelyje, buvo taip pat pasitelkta į pagalbą Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-oios komandos narų grupė, kuri taip pat atliko paieškos darbus“, – teigė viršininkas. Tądien važiuota šalinti ir ant važiuojamosios kelio dalies (už Lipliūnų kaimo) nuvirtusio medžio.

Sausio 1-ąją, vos pusvalandis po vidurnakčio, gautas iškvietimas, kad Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje, daugiabučio namo kieme dega plastikinis konteineris su popieriumi. Jis sudegė visiškai. Konteineriui gesinti buvo panaudota apie 200 litrų vandens.

„Naujametę naktį ugniagesiai skubėjo į pagalbą ir policijos pareigūnams. Prieš šešias ryto Žemaitės gatvėje ugniagesiai ištraukiamosiomis kopėčiomis pakilo į antrą aukštą, paprašė nukentėjusiosios moters atidaryti policininkams buto duris“, – ryto darbus pristatė pašnekovas.

Ugniagesiai išvykti yra pasiruošę visada, tačiau būtent naujametei nakčiai ruoštasi specialiai. „Kadangi orai yra permainingi, nežinoma, kokio pobūdžio įvykiai gali nutikti, specialiai pasiruošėme gelbėjimo priemonių ant vandens – buvo paruošta gelbėjimo valtis, gelbėjimo liemenės. Viskas paruošta tam, kad būtų galima greitai reaguoti į įvykį ant vandens. Visa kita įranga, skirta gelbėjimo darbams atlikti, yra visada paruošta ir sukomplektuota gaisrinės automobiliuose“, – sakė A. Eidimtas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.